Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daisy mum

Fotografia ślubna - konkurs

Polecane posty

Witam:) Z racji, że jestem ostatnio tym tematem zainteresowana, a wręcz przesłania on inne ważne sprawy jakie dzieją się w moim życiu, buszowałam po Internecie w poszukiwaniu firmy, która wykona dodatkowe odbitki - dla mojej przyjaciółki - z pośród niewywołanych przez jej fotografa ślubnego zdjęć i natknęłam się na ciekawy konkurs Fotografii ślubnej. Zgłaszając swoje zdjęcia można wygrać ekskluzywną fotoksiążkę, a najlepsze prace będą opublikowane w gazecie. Może warto przesłać, jeśli mamy - a na pewno mamy zdjęcia uwieczniające te piękne chwile :) Moje wesele odbędzie się dopiero w przyszłym roku, ale może chociaż wy spróbujecie swoich sił teraz:) Konkurs jest organizowany przez SuperFoto.pl - tutaj bezpośrednia strona konkursu na której znajdziecie więcej informacji - http://galerie.superfoto.pl/static.php?static=static/info/contest/zakochani_w_obiektywie_2009/index&sid=6ad13b8b4a0999318bc71 Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wiesz ze mozesz przeslac
zdjecie ktorego jestes autorem? czyli w gruncie rzeczy zdjecie na ktorym jest panna mloda i pan mlody zglosic moze fotograf:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co zrozumiałam - to tak:) Konkurs jest skierowany po prostu do tych, którzy podczas ceremonii ślubu oraz przyjecia weselnego i wszystkiego z tym związanego wykonają zdjęcia i będą chcieli je pokazać i poddać ocenie:) A więc zarówno fotograf, jak i np przyjaciel rodziny, który będzie buszował z aparatem na weselu i w kościele:) Liczy się pewnie inwencja i jakość zdjęcia oraz na pewno emocje wyrażane przez obiekt fotografowany - ale o to w tej sytuacji chyba nie trudno:) Sama chyba wyślę jakieś zdjęcia, jeżeli podczas wesela przyjaciółki będę mogła się skupić na fotografowaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KK-Łódź
No i jest pewien problem. Fotograf zgłaszając zdjęcie lub zdjęcia na konkurs musi mieć na to zgodę pisemną właścicieli zdjęć czyli młodej pary. Dotyczy to też wizerunków młodej pary. Gdyby fotograf cokolwiek wygrał to młoda para ma w tym procentowy udział. Młoda para też sama bez zgody fotografa nie może wysłać zdjęć na konkurs. Wyrażając zgodę można zrzec się praw do ewentualnej nagrody. Uważać też trzeba kto organizuje konkurs i co dzieje się z nadesłanymi zdjęciami. W zeszłym roku tak pozyskane zdjęcia były sprzedawane w albumach na allegro jako przykładowe portfolio fotografa. Sprzedawane albumy cieszyły się niesamowitym powodzeniem. Wielu ludzi pokupowało poprzez allegro cyfrowe lustrzanki i takie albumy. W taki sposób stawali się profesjonalistami którzy najczęściej do tej pory darmowo promują swoje usługi poprzez fora internetowe. Nie wspomnę że nikt z tych fotografów nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana.
KK... całkowicie mnie tym wpisem załamałeś. Mamy fotografa ale mój tata po jego od nas wyjściu powiedział że te zdjęcia co nam pokazywał to nie są chyba jego. Do głowy by mi nie przyszło że fotograf możne kupować gdzieś zdjęcia do pokazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak - co do praw autorskich jest to zawsze kwestia kluczowa oraz skomplikowana, kiedy się ją naruszy. Jeżeli chodzi akurat o firmę SuperFoto, wydaje mi się, że sytuacja taka jaką przedstawił KK-Łódź nie powinna mieć miejsca - jest to profesjonalne i poważne centrum wykonujące usługi fotograficzne. Narazie znam je nie tylko z autopsji - (zamawiałam tam odbitki oraz fotoksiążkę) ale także z pozytywnych opinii innych osób. Dodatkowo - kiedy zdarza się taka sytuacja, można/powinno się wystąpić o naruszenie praw autorskich - jeśli wcześniej nie podpisywało się umowy, czy jakiejś aplikacji, orzeczenia, że ich się zrzeka. Każde zdjęcie jest wytworem intencjonalnym konkretnej osoby a więc jej własnością. Takie wyoadki nie mogą się zdarzać. Ale tę sytuację którą przytaczasz - ehh powiem szczerze - masakra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o fotografie slubną www.fotoprimo.pl/fotografia-slubna-plener.html to najlepsze zdjęcia widziałam chyba u tego genialnego fotografa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×