Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fffaaaadddddeeeeettttt

dietetyczne smakolyki

Polecane posty

Gość fffaaaadddddeeeeettttt

dowiedzialam sie niedawno ze mam wysoki cholesterol wiec z dnia na dzien przeszlam na ostra diete. Zrezygnowalam m.in ze slodyczy. prosze o przepisy na takie smakolyki ktore nie wplywaja na cholesterol... sa takie? dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież cukier to nie cholest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffaaaadddddeeeeettttt
jak to nie? slodycze trzeba odstawic, tak moiwl mi lekarz... chyba glupi nie jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogole
Ja mysle, ze w slodyczach to bardziej chodzi o tluszcze a nie o cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffaaaaddddeeeetttt
tak, chodzi glownie o tluszcz w slodyczach, ale cukier tez trzeba ograniczyc niestety dlatego prosze o przepisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffaaaaddddeeeetttt
a to tekst ze strony podanej przez - google dobra rzecz- Jakie są podstawowe zalecenia dietetyczne dla osób z podwyższonym poziomem cholesterolu? Dieta powinna być różnorodna, zawierać dużo błonnika, należy jadać codziennie warzywa i owoce. Trzeba dbać, by kaloryczność posiłków była nie za duża, dostosowana do aktywności fizycznej. Pić chude mleko, nie jeść śmietany i tłustych serów. Unikać tłuszczów zwierzęcych, zastępując je, w umiarkowanej ilości, olejami i oliwą, jeść ryby i chude mięso. Konieczne jest ograniczenie soli oraz cukru i słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprostu zdrowo..
jesli jestes młodą osobą, to poprostu masz jeść regularnie, w małych ilosciach,oczywiście zdrowe lekkie śniadanie...Dużo białego mięsa i ryb,świeże warzywa i owoce...woda mineralan i ruch...POPROSTU ZDROWO I BEDZIE OK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadettttttttttt
dzieki:) ale wczesniej odzywialam sie zupelnie inaczej, z dnia na dzien musialam zmienic diete - inny chleb,inna margaryna, przestalam tez slodzic herbate i kawe zbozowa. Nie jem slodyczy i fast foodow. Obiady gotuje rodzinie normalne - sobie dietetyczne. Jedynie dzis, jak zawsze w niedziele pozwalam sobie na cos niezdrowego (lody, pizza). od jutra znow trzeba uwazac:/ strasznie to trudne... zwlaszcza jak sie ma skromny budzet... i nieiwlekie pojecie o gotowaniu. Moja obecna dieta jest ''zdrowsza'' ale monotonna. Codziennie tylko chleb z pomidorem, salata, cebula, twarozkiem lub papryka czy jorurt owocowy itp. nic wiecej nie moge zdrowego wymyslec na sniadanie, kolacje i podwieczorek- ciagle to samo. musli nie lubie. na obiad tez gotuje sobie przewaznie pomidorowa praktycznie na wodzie z przecierem, warzywami i ryzem, ryz z jablkiem i cynamonem, ziemniaki, kurczak gotowany, jakas salatka. makaron z serem, lub cos a'la spaghetti. nudzi mnie to jedzenie... (mam ochote napierogi zeszpinakiem ale nie wiem czy moge). a najgorsze jest to ze mam niedowage, bmi 17 i musze 5 kg przytyc (dla zdrowia, bo mam opadającą nerke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudiig
Powinnas jesc duzo surowych warzyw. Codziennie. Na kolacje zamiast ... nie wiem co jadasz - jesc surowki . Zapomnisz wtedy o cholesterolu. Nie boj sie czosnku - odrobinke zawsze mozesz do surowki dodac . Mozesz tez zrobic oliwe aromatyczna , czyli czosnek rozdrobniony zalewasz oliwa i po tygodniu mozesz to uzywac do surowek. Ja jem wiele "niezdrowych" rzeczy a nie mam podwyzszonego cholesterolu bo jem duzo "surowizny" - czyli surowych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadetteee
lubie tylko jedna surowke: salata, papryka, ogorek, sos: oliwa plus sok z cytryny i troche pieprzu moglabys mi podac przepisy na swoje ulubione surówki??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na obniżenie
złego cholesterolu we krwi jest bardzo dobry olej z pestek winogron. Podobno trzeba pić 1 łyżkę tego oleju na czczo. Sposób sprawdzony, poleciła moja kolezanka. Autorko wejdź na stronę, którą ktoś Ci podesłał, znajdziesz tam fajne przepisy również na surówki :) Ja nie mam problemów z wysokim cholesterolem, mój mąz ma ten problem i mam zamiar sprawdzić polecany chlebek typu KR-IRL. Mam nadziję, że mąż nie wygoni mnie z domu;) Zdrowia zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×