Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie ll

pytanie, od kiedy maja byc placone alimenty?

Polecane posty

Gość pytanie ll

witam, mam pytanie, wyrok (nieprawomocny ustalajacy kwote alimetow zapadl rok temu, w tym tygodniu odbyla sie rozprawa apelacyjna od tego wyroku. sad oddalil apelacje i wyrok (ten z przed roku stal sie prawomocny) a w nim nie jest napisane od kiedy maja byc placone alimenty. ktos moze mi pomoc? czy teraz od tego tygodnia powinny byc wypacane wyzsze alimenty czy juz przez ten caly rok? dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonina28
wiesz co,wyrok zaczyna obowiązywać w chwili uprawomocnienia.także jeśli dopiero teraz stał się prawomocny,to od tego momentu obowiązuje.twk mi się wydaje,z własnego doświadczenia..pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonina28
wiesz co,wyrok zaczyna obowiązywać w momencie uprawomocnienia.jeśli on dopiero teraz stał się prawomocny,to od tego momentu zaczyna też obowiązywać..tak mi się wydaje-z własnego doświadczenia..pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoskot
antonina, bzdury piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoskot
wyrok w spr. o alimenty nie musi być prawomocny aby istniał obowiązek ich płacenia w takiej wysokości, w jakiej orzekł je sąd I instancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ll
lyskot tu tez dzieki za pomoc jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ll
antonina, to moze naleza ci sie jakies zalegle alimenty z odsetkami, dowiedz sie o to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonina28
w moim przypadku było właśnie tak,jak napisałam ale dzięki za podpowiedź,na pewno sobie tą sprawę wyjaśnię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myślę
Nie wiem czy kobiety ni potrafią czytać. Nie zwróciłaś się do sądu w apelacji o wsteczne nalicznie alimentów. Apelacja jest apelacją. Wyrok jest wyrokiem. Jeśli były płacił do tej pory zgodnie z poprzednim wyrokiem to wyższe powinien po uprawomocnineniu się nowego to znaczy po 30 dniach. Od tej pory jeśli nie złoży do sądu zastrzeżeń do wyroku, znaczy się gadza z zasądzoną kwotą. Tak więc wyższe alimenty dostaniesz po miesiącu od orzeczenia wyroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoskot
myślisz??? wątpię, bo bzdury kompletne wypisujesz po pierwsze jakie 30 dni??? w przypadku alimentów nei trzeba czekać na uprawomocnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoskot
przede wszystkim zauważ, że wyrok nie uprawomocnia się po 30 dniach czy tam miesiącu jak piszesz po drugie sąd wyższej instancji utrzymuje w mocy wyrok sądu pierwszej instancji a nie wydaje nowy, także czas wydania wyroku sądu pierwszej instancji ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×