Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zecia_83

Indukcja, ale jaka?

Polecane posty

Gość Zecia_83

Mam dylemat przy zakupie indukcji, sama już nie wiem która lepsza każdy producent zachwala co innego. Koleżanka mówiła, żeby kupić bardzo tanią albo bardzo dobrą wolałabym już kupić raz a porządnie. Na ten cel mogę przeznaczyć maksymalnie 3600zł jeśli będzie dobra, drugie pytanie w tej cenie są płyty z 4 polami, ale i z 3 (tu podoba mi się strasznie pin 631), ale chyba więcej pól to lepiej? A co się u was sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeberko___
Proponuje poszperać w wyszukiwarce. Temat raz na jakiś czas wałkowany. Zerknij tu ile jest dyskusji po wpisaniu "indukcyjna" w narzędziu do szukania: http://f.kafeteria.pl/szukaj.php?cmd=szukajg&id_f=5&start=0&q=indukcyjna&f=0&submit=Wy%B6wietl+wyniki Swoją drogą poszukaj rankingów bezawaryjności, bo później głupio nie mieć plyty na 2 tyg jak sie zepsuje. Z droższych firm większość ma porządne sprzęty, mniejsze ryzyko. Jak sie zdecydowałaś na indukcje, to przemyśl pod kątem zużycia prądu, czy nie lepiej gazową. Miałem indukcje, jednak rachunki były dosyć wysokie. W końcu sprzedałem i założyłem gazową. W praktyce wychodzi taniej. Samo urządzenie dobrej jakości jest dużo tańsze i mniej awaryjne. Wszyscy kupują te indukcje, przecież to jest dużo droższe. Dziwna moda... Napisałaś: "(tu podoba mi się strasznie pin 631)" A co to ten pin 631?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajaderki lub ziemniaczki
pin 631 to model plyty Franke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zecia_83
Żeberko___ Przepraszam pisałam modelem, ale fakt faktem, mogłeś wrzucić do google :) Z tymi droższymi też różnie pytam, a rankingi nie są miarodajne (do płyt indukcyjnych osobiście nie znalazłam takiego) W tematach które podałeś niestety nie ma nic o tej co mi się podoba, a nawet o firmie :/. A u siebie jaką miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjj
ja też wole gazową kuchenkę - lepiej się gotuje, szybciej się nagrzewa i odrazu po wyłączeniu jest zimne - i niemusze rozkładać garnków po całej kuchni bo kuchenka jest rozgrzana itd - a indukcja to jakoś niemoge się jakoś przekonać - wydaje mi się to niezdrowe jak mikrofala - teraz się zachwyca tym a zachwile się okaże że niezdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeberko___
Nie jestem maniakiem agd, nie znam modeli. Nawet telewizora nie znam, jakiś Panasonic, ale jaki to nie wiem. Mnie od indukcji przede wszystkim odrzucają opłaty za prąd, to po pierwsze, no i sam sposób gotowania. Jak osoba powyżej, też mmam wrażenie niezbyt ekologicznej formy gotowania, i jakiś taki nie smak, ze nie jest to zdrowe. Fakt faktem, w indukcji jest więcej opcji do sterowania, jakieś włączniki czasowe itd. Ale nawet to mnie nie przekonuje. Dla mnie gazowa ma dwie ogromne zalety, sposób działania i paliwo -czyli gaz. U siebie miałem Teka, coś w tym rodzaju, ale ręki nie dał bym sobie obciąć, jest dużo podobnych: http://www.ceneo.pl/304907 Płyta sama w sobie fajna, ale indukcja nie jest dla mnie. Teraz mam gazową właśnie Franke, już ktoś wcześniej wspomniał. Mam taką: http://www.ceneo.pl/362535 Porównajcie sobie same ceny dobrych indukcji i dobrych gazowych. Jakość jest świetna, a cena niższa, użytkowani tańsze, zdrowsze dla środowiska. Same plusy, nie wiem, ja jestem przeciwnikiem ondukcji. Powinni zakazać, skoro są gazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeberko___
Nie jestem maniakiem agd, nie znam modeli. Nawet telewizora nie znam, jakiś Panasonic, ale jaki to nie wiem. Mnie od indukcji przede wszystkim odrzucają opłaty za prąd, to po pierwsze, no i sam sposób gotowania. Jak osoba powyżej, też mmam wrażenie niezbyt ekologicznej formy gotowania, i jakiś taki nie smak, ze nie jest to zdrowe. Fakt faktem, w indukcji jest więcej opcji do sterowania, jakieś włączniki czasowe itd. Ale nawet to mnie nie przekonuje. Dla mnie gazowa ma dwie ogromne zalety, sposób działania i paliwo -czyli gaz. U siebie miałem Teka, coś w tym rodzaju, ale ręki nie dał bym sobie obciąć, jest dużo podobnych: http://www.ceneo.pl/304907 Płyta sama w sobie fajna, ale indukcja nie jest dla mnie. Teraz mam gazową właśnie Franke, już ktoś wcześniej wspomniał. Mam taką: http://www.ceneo.pl/362535 Porównajcie sobie same ceny dobrych indukcji i dobrych gazowych. Jakość jest świetna, a cena niższa, użytkowani tańsze, zdrowsze dla środowiska. Same plusy, nie wiem, ja jestem przeciwnikiem ondukcji. Powinni zakazać, skoro są gazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakazać to powinni Tobie
pisac na forum, bo pierdoły gosciu wypisujesz strazne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zecia_83
Chyba zwykłe elektryczne kuchenki były energochłonne i mało wydajne, ale wyczytałam, że indukcja traci tylko 6% energii, z tą nie zdrowością przecież chodzi tylko o sposób podgrzania garnka... Ja chcę indukcje bo nie lubię mieć tłustych mebli, a przy gazowej ten efekt jest nieunikniony :/. Żeberko___ szkoda, że z tą płytą i kuchenką nie masz na odwrót, mógłbyś wtedy coś więcej poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rthymnujh
ta, energooszczedne :D zobacz jaka ma moc jeden "palnik" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeberko___
"zakazać to powinni Tobie pisac na forum, bo pierdoły gosciu wypisujesz strazne " Jakie głupoty? Porównaj sobie ceny indukcji i gazowej. Już tu dużo taniej wychodzi gazowa. A teraz prąd. Zauważ, że ceny ciągle idą w górę. Skąd wzięliście te 6%?? Za gaz miesięcznie wychodzi mi ok 30-40 zł. Za prąd rachunki były dużo większe. Zresztą jak widać, nie tylko ja tak uważam:P nie pomogę Ci w indukcji, bo jestem anty takiemu rozwiązaniu. Moim zdaniem gazowa jest lepsza ps Skąd ten pomysł o tłustych szafkach?? Razem z kuchenką dobierz lepszy okap! Nie będzie problemów z tłustymi ścianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Żeberko
"Same plusy, nie wiem, ja jestem przeciwnikiem ondukcji. Powinni zakazać, skoro są gazowe" Żeberko chyba nie zdajesz sobie sprawy, że teraz w nowo budowanych osiedlach praktycznie nie spotkałam się z tym zeby było przyłacze gazu, a według Ciebie powinni zakazać indukcji , bo sa płyty gazowe:O Czego jeszcze zakazać? Moze jedzenia bananów skoro sa jabłka ..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolny świat nie zabrania się
Powiem Wam, że po części zgadzam sie z Żeberkiem_ Ale tylko po części. Może i faktycznie kuchenki, płyty gazowe są oszczędniejsze i zdrowsze dla środowiska. Sama mam taką w mieszkaniu, ale w nowym które już się buduje:):) będę miała płytę indukcyjną. Jeśli mówimy o użytkowaniu płyty indukcyjnej, to jest ona dużo bardziej bezpieczniejsza niż gaz. Do tego ładniej wygląda, chyba jest szybsza. Owszem, gazowe jakościowo na pewno nie odbiegają, szczególnie tych firm które podałaś, ale idźmy z biegiem czasu. Zresztą idziemy, widać to po nowych osiedlach. Podobnie jak z paliwem do samochodu. Również są ludzie jeżdżący na benzynie, mimo że jest droga. Ale są i tacy jeżdżący na gaz. Co z tego, że gaz jest zdrowszy dla środowiska, benzyna nie jest zabroniona! Niestety mimo, że w naszym kraju jest chyba najwięcej samochodów na gaz, a przynajmniej ścisła czołówka. I tak jest przyjęte, że ludzie jeżdżący na gaz robią to dla oszczędzania, a jak podjedzie jakiś fajny samochód po gaz, to wszyscy się śmieją. Niestety, taka prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbccdde
hmm no niespotkałam żeby ktoś się śmiał że auto jest na gaz!! pozatym to nieporównywalne z kuchenką bo koszt założenia gazu to 2500tys w przeciętnym aucie a jak ktoś dużo niejeździ to mu się poprostu nieopłaca, pozatym gaz psuje silnik i jak ci ktoś przywali w dupe czy coś to możesz wybuchnąć!!! ale jakby produkowali auta z gazem odrazu do wyboru to byś się zdziwiła ile osób by takie wybrało ja każdemu kto się waha itd proponuje udać się do koleżanki która ma płyte elektryczną czy indukcyjną i do koleżanki z gazową i porównać sobie - nie wizualnie ale jak się gotuje - u mnie mama ma gazową a koleżanka elektryczną i gazowa jest o wiele lepsza!! przynajmniej jak mi się zupa za bardzo gotuje to moge obniżyć i odrazu przestaje a nie trzymać garnek nad płytą aż ta się wystudzi... i jeszcze jakoś tak zdrowiej i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idagei
aabbccdde, Twój argument jest naprawdę mocny. Myślę, że takie coś może skutecznie zniechęcić do kuchni indukcyjnych... Poza tym, gdy nie ma prądu, to...co? obiadu nie będzie? U siebie mam kuchenke gazową i nie muszę się martwić, że elektryczność na dzień wyłączają lub jest awaria w elektrowni... Gaz odcinają, jeśli się nie zapłaci rachunków, a to jeszcze mi się nie zdarzyło i chyba nieczęsto zdarza się innym ;) Z drugiej strony... czyściłaś kiedyś kuchnie gazową? A elektryczną? To jak niebo a ziemia! Poza tym płyta elektryczna potrafi być łatwiejsza w obsłudze. Gazowe nawet przy okapie powodują osiadanie na sprzęcie tłuszczu i takiej niefajnej ...hmmm... nie wiem nawet jak to nzawać... w każdym razie uciążliwie się to czyści. Jeśli chodzi o ranking elektrycznych, to można zerknąć tu: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/plyty-elektryczne/ranking.html też jestem za gazowymi, ale nie uważam, by indukcji powinni zabronić. Też zupełnie się z tym nie zgadzam... ps.: kto widział, że z auta na gaz ludzie się śmieją???!! w jakiej części kraju tak jest???!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zecia_83
Trochę chyba odeszliście od sedna tematu, ale paru fajnych rzeczy można było się dowiedzieć, co do tego tłuszczu (nie wiem jak to się fachowo nazywa) skąd się bierze- gaz może być różny, ale nigdy nie jest "czysty" tutaj okap wiele nie pomoże... Przy indukcji nic się nie spala dlatego nastawiłam się właśnie w tym kierunku. Czy znajdzie się użytkownik płyty o którą pytałam? Do piątku chciałabym już dokonać zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hytjyji
wszedzie traBIA ZE mamy kryzys ze ludzie bez pracy a tu na kafe ludzie indukcje sobie kupuja :D co wychodzi nieporownywanie drozej :D biorac pod uwage srednio 1,5 kW na palnik.. ciekawe gdzie ten kryzysr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zecia_83
Kryzys, kryzysem, ale życie toczy się dalej... zresztą kiedyś musi się skończyć, na kredyt nie biorę więc też nie ma co się martwić. Może i wyjdzie drożej niż w przypadku kuchenki gazowej, ale komfort będzie wyższy. Jak teraz nie zdecyduje się na indukcje, to na kolejną zmianę będę musiała czekać parę lat (męża nie namówię :/). Temat nieaktualny płyta zamówiona, teraz jeszcze tylko garnki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fizyk
Co za banda niedouczonych grafomanów. 1. Indukcja ma większą sprawność, koniec. (Moc "palnika" nie ma na to wpływu, informuje tylko o max. mocy którą możemy przekazać) 2. Owszem prąd jest droższy od gazu, ale gaz ma sprawność tylko 50% więc może się opłaca. Sprawdzić - potem pisać. 3. Indukcja sama w sobie nie jest niezdrowa, to tylko sposób wytwarzania ciepła w naczyniu. (Równie dobrze można by powiedzieć, że kwadratowe grzałki elektryczne są zdrowsze niż okrągłe) 4. "przynajmniej jak mi się zupa za bardzo gotuje to moge obniżyć i odrazu przestaje a nie trzymać garnek nad płytą aż ta się wystudzi... - ten argument odebrał mi mowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernhome
Do Fizyk - nareszcie pierwszy sensowny post w tym temacie. Laikom radze zglebic zasade dzialania plyt indukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m3m3m3m3
Po pierwsze mam wrażenie, że co poniektórzy w wypowiedziach mylą kuchenkę indukcyjną z innymi kuchenkami elektrycznymi Po drugie ogólnoświatowy trend jest taki aby produkować szmelc, czyli niech działa najlepiej tyle ile jest gwarancji a potem do kosza i nowe kupić aby ruch w interesie był. Nie liczył bym na jakąś wielką niezawodność kuchenek indukcyjnych nawet u renomowanych producentów tym bardziej, że sama zasada działania takiej kuchenki wymusza montowanie w niej elektroniki pracującej w "dość ciężkich warunkach" Po trzecie zależy czy ktoś gaz ma lub potrzebuje mieć do innych celów czy nie. Bo jeżeli ma mieć tylko do kuchenki gazowej w kuchni to z tego co mi kolega elektronik mówił na podstawie własnych doświadczeń wynika że nie wyjdzie taniej kuchenka gazowa, bo opłaty stałe (niezależne od zużycia) za gaz są zbyt wysokie. Ja kupuję kuchenkę indukcyjną jedno lub dwu palnikową jako uzupełnienie gazowej z dwóch powodów. Łatwiejsza regulacja. Na mojej gazowej nie ma szans aby nie przypalić czegoś co ma być na bardzo słabym ogniu smażone. Po drugie do tymczasowej kuchni nie chce mi się kuć i doprowadzać gazu. Teraz jest to dodatkowa kuchnia w której sporadycznie gotuje się obiady a często śniadania i kolacje robi, a za kilka lat będzie to pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Hm, różne są teraz te płyty do wyboru. My używamy w tej chwili indukcji od marki solgaz. Sprawdza się dobrze. Jest blokada przed dziećmi, jest TIMER, przydaje się też funkcja Booster jak trzeba więcej mocy, żeby coś szybciej podgrzać – np. wodę na makaron itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również szczerze polecam Solgaz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczcie sobie ten ranking - ttps://www.morele.net/wiadomosc/ranking-plyt-indukcyjnych-top-10-najlepszych-modeli/1205/ , ja nie mam doświadczenia ze wszystkimi tymi płytami, więc nie wiem czy ranking jest dobry, ale nr 3 polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siema wszystkim, jakie opinie na temat płyty indukcyjnej Amica PI6544SU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrawa_d
mój świeży nabytek to płyta indukcyjna BEKO HII 64505 FHT , od dawna już marzyło mi się zamienić kuchnię gazową na indukcyjną :) a jeszcze dodam, że upolowałam ją w promocji na media expert więc na prawdę warto skorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam komentarzy na temat Amica PI6544 PIEZO - ktoś już zdażył zakupić i ma coś do napisania na jej temat? Dzieki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do PIEZO - płytka całkiem spoko i cenowo nie najgorzej. Sprawdź pod kątem funkcji z jakich korzystach i na tym opieraj decyzje. Płyta sama w sobi eok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×