Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marzena_821

Krycie suczki

Polecane posty

Gość marzena_821

Mam suczkę rasy Yorkshire Terrier, ma 2 lata. Chciałabym mieć małe szczeniaki ale jak na razie to nie mam pojęcia jak wygląda krycie i poród. Skąd będę miała pewność, że reproduktor będzie zdrowy? Chyba z książeczki zdrowia tego nie sprawdzę. Czy właściciele psa mają mi okazać jakieś papiery, że piesek nie ma żadnych wad? A co z porodem? Czy suczka poradzi sobie sama czy będzie konieczna wizyta weterynarza? Czytałam trochę o tym jak wygląda poród a nawet oglądałam filmik. Jedni twierdzą, że szczeniakom obcina się pępowinę a inni zaś, że suka sama ją przegryzie to jaka w końcu jest prawda? Proszę o odpowiedź osoby doświadczone. Dodam, że moja suczka ma rodowód ale nie jeżdżę z nią na wystawy i nie chcę robić tego dla kasy. Po prostu chciałabym zostawić dla siebie 2 szczeniaki a jeśli będzie ich więcej oddam komuś z rodziny w dobre ręce , nie jestem za robieniem z psa skarbonki. Suczka waży ponad 3kg więc nie jest mała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
poszukaj na stronach internetowych chodowle tej rasy, tam znajdziesz informacje..a poza tym Twój weterynarz też moze ci pomóc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
sorry - HODOWLE..robię dziś błędy nagminnie, to przez burzę chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatyldaS
Przede wszystkim jak suczka oszczeni 2 szczeniaki to juz sukces. Yorki maja bardzo maly miot. Przyda sie weterynarz podzs porodu, bo Yorki czsto maja z tym problem. A na tatusia wez psa z rodowodem i gitara :) bedziesz wiedziala, ze jest "pewny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena_821
Oczywiście szukałam i czytałam na różnych stronach internetowych i na forach. Do weterynarza pójdę dzisiaj i też czegoś się dowiem ale chciałam wiedzieć jak najwięcej bo lepiej to niż nie wiedzieć nic :) Może akurat będzie ktoś na tym forum i doradzi coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no zeby miec szczeniaki z
z rodowodem, jesli na tym ci zalezy to i tak musisz to zalatwiac przez zwiazek... I to oni musza wyrazic zgode i takie tam. Ja swoja suczke dopuszczalam ale nie mialam takich dylematow. Sama sobie swietnie poradzila, szczeniaki zdrowe i silne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena_821
Gdzie czytałam fora to właściciele suczek zazwyczaj miały po 4-5 piesków, dlatego napisałam, że jeśli będzie więcej to będzie miał kto się nimi zaopiekować :) Moja suczka ma już 2 dzień cieczki, czytałam że najlepiej kryć w 9 dniu a później w 13. Już mam na oku ładnego pieska z rodowodem ale ja panikara jestem i mimo to trochę sie boje o zdrowie mojej suczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena_821
Podziwiam Cię i cieszę się że szczeniaki są zdrowe :) Wiem, że pieski raczej radzą sobie same z porodem ale są też przypadki gdzie trzeba pieska delikatnie wyciągnąć a skąd będę miała wiedzieć kiedy jej pomóc? Jak już zacznie wychodzić to kiedy powinien wyjść cały? Na filmie który oglądałam pan właśnie wyciągał szczeniaka a ja bałabym się, że zrobię mu krzywdę więc pewnie lepiej żeby weterynarz był przy tym ale z drugiej strony jak suczka będzie rodziła przez 6 godzin lub więcej to chyba weterynarz nie będzie cały czas przy tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena_821
Byłam dzisiaj u weterynarza, zbadał moja psinę i wszysko jest ok :) Nawet znalazł pieska dla niej i pojedzie z nami na krycie. Mówił też, że może być przy porodzie a nawet możemy zostawić u niego suczke na te kilka godzin i wszystkim się zajmie więc zdecydowalam się na te szczeniaczki. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llop
tylko pytanie po co ci te szczeniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×