Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no frost

Do posiadaczy lodówek typu no frost.

Polecane posty

Gość martika87
Podobno te lodówki sa mniej awaryjne i mało pobierają prądu. Sąsiadka ma taka od LG i chyba sobie kupie podobną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nirvanna
Jestem zdania, ze jak kupować lodówkę to tylko od LG, jednak one sa najbardziej trwałe, ciche i energooszczędne, poza tym maja sporo przydatnych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patagonnia
Mam wspomniany wyżej model GS5162PVMV, bo też korzystam z wody butelkowej i podłączenie lodówki było dla mnie uciążliwe, wymagało dodatkowych zabiegów i poprawek remontowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna.konda
To jedyna lodówka, która nie potrzebuje bezpośredniego podłączenia do zasilania wody. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie maja takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, ja mam taką i mogę ją postawić w każdym miejscu w kuchni, poza tym lodówka pracuje tak cicho, ze prawie jej nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotel
ale dlaczego 90% kafeterianek ma lodówki marki LG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna23
Widocznie sprzęty LG muszą być dobre skoro tyle osób je ma. Ja kupiłam ze względu na cenę z pięć lat temu i działa do tej pory, niektóre nie wytrzymują nawet roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam lodówkę no Frost marki Indesit. Po dziesięciu dniach serwis już wymienił cały moduł , potem wieczne ryki , warczenie, kwilenia, pompowania , tłoczenia i następne trzy wizyty serwisu. W końcu sprzedawca mi wymienił ten cud techniki czyli no- Frost na tradycyjną lodówkę, innej marki i teraz mam spokój w domu . A raz na rok można sobie spokojnie lodówkę rozmrozić i dokładnie przy okazji umyć.... Może miałam pecha z tym modelem ,ale pół roku hałasu w domu mi wystarczy i jak na razie nie chcę słyszeć o no frostach i do tego marki Indesit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lombola
Te forum to lipa, śmierdzi reklamą LG. Bardzo nie lubie takich posunięć i dlatego na pewno nie kupie LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oaza_spokoju
Fajniejsza od klasycznego no-frosta jest lodówka Fresh control Whirlpoola - jedzenie długo pozostaje świeże, nic nie wysycha, cicho pracuje, nie ma szronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam no-frost tylko w zamrażalniku (Elektrolux) - nie ma problemu z wysychaniem żywności w lodówce, tam tez nie ma szronu - temperatura +; nie ma lodu w zamrażalniku, a tam i tak w woreczkach wszystko więc nie wysycha. Po 3 latach chce umyć lodówkę - znajomy mówi że żona myje spirytusem (pracuje w szpitalu), czym myć jak raz na kilka lat? Dezynfekcja bardziej niż mycie. nie mam znajomych w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuwu 1111
No frost jest dobry. Co do wysuszania to żywnosć i tak się trzyma w pojemnikach albo zawiniete w papier wiec problemu nie ma. Dodatkowo wiekszosc modeli no frost ma dodatkowy system, który zapobiega wysuszaniu (w Indesit i Ariston nazywa sie on Dynamic Air Control, w innych markach ma inne nazwy, ale chodzi o wymuszony obieg powietza). Zywność jeat na pewno dłuzej świeza. Lodowkę z no frost mozesz myc kiedy chcesz, nie musisz jej rozmrazac, więc cala operacja to wyjecie żywnosci i wymycie pewnie jakieś 5-10 minut i po wszystkim. Jezeli lodówka ma powłoke antybakteryjną wystarczy wymyc ja wodą ( na pewno ostre srodki myjace w tym spirytus uszkodza powłokę antybakteryjną, w kazdej instrukcji jeat o tym mowa, zapewniam lepiej stosowac sie do zalecen producenta niz do doświadczenia babci czy sąsiadki). Co do kompresorów linearnych, to zwykły chwyt reklamowy LG. Wszystkie marki mają'ulepszone kompresory, tyle, ze nazywaja to po swojemu, np. w lodówkach Panasonic jest to Inverter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzxz
widze że na forum uaktywnilo się koło przedstawicieli handlowych LG! I tym sposobem topik stal się niewiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od grudnia 12roku mam lodowke Indesit z no frost Ta lodowka to koszmar!!! Przez 3 miesiace bylo ok pozniej rozmrazanie 2 razy na miesiac!!! Wzywanie serwisantow nic nie pomaga- przyjezdzaja rozmrazaja ja i stwierdzaja ze wsxystko jest ok !!! Lodowka chwile chodzila dobrze po czym znowu smrod w lodowce i powtorka z rozrywki!!! Teraz mialam spokoj od grudnia kiedy to serwisant pomierxyl temperature rozmrosil cos tam podregulowal ale wystarczyly 2 dni wysokiej temperatury na dworze i znowu smrod Znowu musze dzwonic do serwisanta Juz mi rece opadaja nie wiem co mam z tym fantem zrobic!!!! Najbardziej przeraza mnie czas gdy w grudniu uplyna 2 lata gwarancji. I co ja zrobie z tym klamotem za ponad 1000zl. Te lodowke kupily nam dzieci w prezencie pod choinke tym bardziej mi przykro ze ciagle na nia narzekam!!! Zdecydowanie cos nie tak z ta lodowka chociaz serwisanci uparcie twierdza ze jest ok Ale to nie jest normalne ze gdy tylko temperatura na dworze rosnie to zaczyna sie buntowac!!! Prosze mi pomoc- ci mam z tym problemem zrobic, jak wyegzekwowac ostatecze usuniecie tego problemu!!! Zdecydowanie odradzam kupowanie lodowki no frost firmy INDESID!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleoo3434
Mam LG z total no frost, różnica ze starym Boshem jest znaczna, dłużej mogę przechowywać produkty i nic mi nie wysycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahja33
Też mam LG z no frostem i nie wyobrażam sobie żebym miała inną. Temperatura przynajmniej jest taka sama w całej lodówce, a nie część mi zamarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile kosztuje taka lodówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gandalf79
Mam lodówke NoFrost Boscha i muszę stwierdzić, że to bardzo nie trafiony zakup. Biorąc pod uwagę fakt, że mam otwartą kuchnię to jest bardzo głośna. Dziwne odgłosy, trzaski pękąjącego lodu jak jest cisza wieczorem w domu są nie do zniesienia. Taki oto umilacz za 3k PLN. System NoFrost może i fajny ale efekty uboczne tego - dźwięki, które lodówka wydaje - to masakra. Mam tą lodówkę od roku, serwis twierdzi, że to normalne. Gdybym wiedział wcześniej to kupiłbym lodówkę bez NoFrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinbad z tobą będzie weselej
Odradzam No-Frosta! Kupiłam lodówkę no-frost Indesit - po 3 latach zepsuła się, chłodziła do 15 stopni zamiast do 3, klika razy wzywałam różnych fachowców, za każdym razem pomagało na tydzień, ostatni fachowiec wziął za naprawę 4 stówy. Lodówka psuje się zawsze jak tylko zrobi się gorace lato. Panowie, którzy byli wzywani do lodówki mówili że no-frost tak ma i lepiej kupić nową bez tego udoskonalenia. w rezultacie lodówka Indesit (Indes**t chyba) za 2800 zł działała mi przez 4 lata i nadszedł czas na zakup nowej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adriolkka
Lodówki z No Frost są zazwyczaj głośniejsze od tych zwykłych, ale jak się kupi taką z kompresorem linearnym to będzie pracowała nawet z tym systemem cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maritakaka
Ja mam do was male pytanie, bo tez planuje zakup takiej lodowki, dobra sprawa. Ale czy mozna przechowywac zywnosc wtedy w takich woreczkach jak tutaj http://www.elzet-opakowania.pl/ w takiej lodowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam LG no frost od 3 tygodni i ok, tylko jak zbyt długo sa otwarte drzwi lub gdy włoze nowe rzeczy to potem mruczy tak z 10 min, ale potem jest cichutko.Polecam , wczesniej miałam Samsunga przez 6 lat i sie rozszczelnił w nocy i musiałam kupić nową, wybór padł na Lg i nie żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bis
Moja lodówka Siemens, z systemem No Frost, ma conajmniej 15 lat!!! Do tej pory nie zepsuła się, zaledwie trzy razy ją odmrażałam! Nie wysychają mi umieszczone w niej produkty spożywcze ( przestrzegano mnie przed tym, ale miałam już wcześniej dobre doświadczenie z tym systemem) ponieważ nie mam zwyczaju, nigdy nie miałam, wkładać ich do lodówki nieowiniętych/nieprzykrytych. Gorąco polecam lodówki z No Frost!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, od trzech miesięcy mam lodówkę z no frost i faktycznie cicha to ona nie jest, nie dzwoniłam jeszcze po serwisantów ale dźwięki które ona wydaje są naprawdę dziwne. Raz strzela jakby się miała rozpaść, raz mruczy dłuuuugi czas, a ostatnio warczy jak mały szczeniak. powoli zaczynam żałować że taką kupiłam. Miałam na oku ślicznego srebrnego polara, takiego normalnego i pojemniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataSam
Hej, ja mam samsunga no frost , to chyba najcichsza lodówka jaką miałam. Ma fajne szuflady w chłodziarce idealne dla warzyw, wędlin czy mięs. Dodatkowo filtr brita z dozownikiem na zewnątrz drzwi dzięki czemu mam chłodną, przefiltrowaną wodę bez otwierania drzwi. Wcześniej miałam 5 lat LG tez no frost ale niestety poszedł jakiś moduł elektroniczny :( - jego wymiana nie opłacała się - chyba mało jak na znanego producenta. Lodówka samsunga jest pojemniejsza przy podobnej wielkości i szerokości od lg. Fajna rzeczą jest tez twister - czyli kostkarka z tacka - nie trzeba przepłacać za bardziej skomplikowaną kostkarkę automatyczna. Znacząco też zmniejszył się rachunek za prąd ma klasę A+, ale chyba jest tez model A++ niestety dużo droższy i nie wiem czy kilkaset złotych zwróci się do wymiany lodówki. Jeśli przechowujecie żywność w pojemnikach na pewno nic nie wyschnie. Sałata w szufladzie morze leżeć nawet 10 dni:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam taką z Panasonica bo tez nie lubie rozmrażania, mam ja już ok rok i ani jednej ustreki, spokojnie mogę Ci ją polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagart
Ja używam filtrów Seltino, mają blok węglowy z orzecha kokosowego, są przez to bardziej wydajne. To ma znaczenie zwłaszcza w Polsce, gdzie ludzie nie wymieniają filtrów zgodnie z instrukcją co pół roku, tylko raz na rok lub nawet rzadziej. Filtry można dostać w tym sklepie filtreo.pl, tanifiltr.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie,od paru dni w mojej lodówce jest nie przyjemny zapach.Wszystko trzymam w czystości,po mimo tego i tak śmierdzi.Co mogę jeszcze sprawdzić aby się dowiedzieć z kąd ten smród dobiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też lodówkę No Frost i jestem bardzo z niej zadowolona. Miałam kiedyś taką małą lodówkę, z jedną komorą do zamrażania i rozmrażanie potem tego to była masakra... Podkładanie misek, blaszek, ręczników, żeby nie ciekło potem dosłownie wszędzie... Moja obecna lodówka ma klasę A+++, więc jest energooszczędna. Na jakieś głośne dźwięki itd jakoś nie narzekam, żywność jest dobrze schłodzona. Gość, spróbuj dobrze umyć lodówkę, wysuszyć. Może coś się wcześniej zepsuło i stąd ten utrzymujący się zapach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoz
Ja mam lodówkę no frost Sharp, mimo tego, że jestem zadowolona z pojemności , chłodzenia i mrożenia, to niestety hałas jaki ona wydaje jest nie do zniesienia, przy otwartej kuchni w całym salonie słychać jej pracę. Niestety lodówka kosztowała bardzo dużo, a jednym z argumentów, które przemówiły do mnie to rzekomo jej niski poziom hałasu, producent deklaruje do 37 dB. Odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×