Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luludia

Macierzynski u nauczycielki, ktorej konczy sie umowa,brac na wakacje zwolnienie?

Polecane posty

Gość luludia

Witam! Nie moge porozumiec sie ze swoja ksiegowa, bo albo ja jej nie moge zrozumiec, albo ona celowo nie chce mi wytlumaczyc co i jak. Pokrotce napisze jak wyglada moja sytuacja. Pracuje w dwoch szkolach. W kazdej na 8/18 etatu. W kazdej ze szkol umowa konczy mi sie z dn. 31 sierpnia. Z tym, ze w jednej ze szkol bede miala ja przedluzona na nastepny rok (na 8/18 etatu), w dugiej na pewno nie.Rodze pod koniec lipca. I teraz moje pytania: Jak bedzie wygladal stan mojego konta na macierzynskim( w szkole w ktorej bede pracowac zarbiam 600 zl, a w ten drugiej, gdzie mi nie przedluzona umowy 700) ? (czy dosane mniej wiecej ok 1000, czy moze z tej szkoly, gdzie bede miala przedluzona umowe 600 zl, a tam gdzie nie bede miala umowy to nic? )? Czy warto brac zwolnienie na wakacje do terminu porodu (na razie jeszcze pracuje?)Jak wzielam zwolnienie na tydzien ferii to ksiegowa powiedziala, ze zle zroobilam bo mi sie to nie bedzie do trzynastki liczylo, ale ja slyszalam, ze wtedy dostane ekwiwalent urlopowy?) Czy ktos mi to moze wytlumaczyc? Z gory dziekuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do luludia
1. w szkole w której umowa wygaśnie 31 sierpnia 2009 - dostaniesz zasiłek macierzyński płatny przez cały okres (na urlopie macierzyńskim będziesz do 31 sierpnia 2009) 2. w szkole w której umowę będziesz miała przedłużoną - dostaniesz zasiłek macierzyński płatny przez cały okres (tylko tu dodatkowo będziesz na urlopie macierzyńskim w wymiarze 20 tygodni) 3. zasiłek macierzyński jest płatny 100% ( w tym nadgodziny, premie) 4. miała racje - okresów zasiłkowych nie wlicza się do 13stki - musisz faktycznie przepracować pół roku, by 13 otrzymać (nie wlicza się też urlopu macierzyńskiego) 5. za czas zwolnienia chorobowego w czasie ferii należy ci się urlop uzupełniający (ale to już z Karty Nauczyciela - art. 65) 6.Nie wiem, czy ci się opłaca brać zwolnienie na czas wakacji, jak nie to otrzymasz normalną pensję i będzie ci się ten okres wliczał do 13), a jak weźmiesz, to znów należy ci się urlop uzupełniający - musisz sama się zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulidia
Dziekuje bardzo za odp, ale musze jeszcze dopytac: -czylli w szkole w ktorej nie bede miala przedluzonej umowy dostane zasilek macierzysnki? (ale do kiedy bede go dostawac? czy bedzie to kwota mojej miesiecznej wyplaty?) -czy jesli wezme zwolnienie na wakcaje powiedzmy tylko na 2 tygodnie , to dosatne jakis ekwiwalent urlopowy za wlasnie te 2 tygodnie? Jeszcze raz bardzo dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do luludia
1. Normalny zasiłek przez 20 tygodni - 100% , płatny przez ZUS. 2. Nie wiem dokładnie jak to jest w szkołach - należy ci za ten czas urlop uzupełniający, ale czy wypłacą ci za to ekwiwalent przy rozwiązaniu umowy? Nie wiem. Zapytaj księgowej. Nie chce ci źle doradzić. Tu podstawą jest Karta Nauczyciela art. 66 ("W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni.")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do luludia
Jeszcze: ekwiwalent przy rozwiązaniu umowy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu pracy w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy. Za urlop uzupełniający też. Możesz poradzić się prawnika.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×