Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maxells

Jajecznica młodości - szybko, tanio, smacznie, zdrowo

Polecane posty

Gość Maxells

Uwaga! Przepis dla osób dbających o zdrowie, osoby tradycyjnie gotujące czy też jedzące w barach nie znajdą tu nic dla siebie. Jajecznice zrobiłem dzisiaj rano i bardzo dobrze mi wyszła, podaję więc przepis. (jestem facetem więc możesz zmniejszyć proporcje jeśli jesz mniej) Składniki: 5 jajek (najlepiej ściółkowych bądź zielononóżek) oliwa z oliwek dwie gałązki natki selera młody czosnek - 3 ząbki - jeśli mały, jeśli duży to 1 lub 2. świeża chilli lub mielony czarny pieprz (ja użyłem chilli) sól bądź jeśli marz jarzynkę BEZ glutaminianu sodu (dostępna w eko sklepach - ja takiej użyłem) łyżeczka ziół prowansalskich 1 rzodkiewka Warzywa drobno pokroić (rzodkiewkę w paski), podgrzać tłuszcz (oliwę) na patelni, najpierw wrzucić warzywa i lekko zrumienić, jajka do pojemnika rozłupać, przyprawić przyprawami, dolać trochę wody (żeby była pulchna) i lekko rozmieszać (nie ubijać!), następnie wlewasz jajecznice i smażysz, wychodzi pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxells
heh oczywiście masz a nie marz, spieszę się i zrobiłem literówkę ;-) żeby tylko ktoś nie pomyślał że tak piszę w rzeczywistości :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granola czekoladowa
Jajecznica nie w moim guście, ale jeśli Tobie smakuje to najważniejsze :) Ja smażę jajeczniczkę na odrobinie masła, wbijam jajka od razu na patelnię i na niej lekko mieszam jajka - mój ideał to białko ścięte a żółtko półmiękkie, pod koniec smażenia świeży szczypiorek i czuje, że żyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jadam taką jajecznicę tylko czosnku nie dodaje, ale za to wędlinę np. szynkę i trochę mleka zamiast wody, a próbowałeś robić jajecznicę na parze, zdrowa i też smaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ściete białko żółtko miękkie
granola czekoladowa Jajecznica nie w moim guście, ale jeśli Tobie smakuje to najważniejsze Ja smażę jajeczniczkę na odrobinie masła, wbijam jajka od razu na patelnię i na niej lekko mieszam jajka - mój ideał to białko ścięte a żółtko półmiękkie, pod koniec smażenia świeży szczypiorek i czuje, że żyję ale mi smaka narobiłas na jajecznice :P robie dokładnie taką samą jak Ty, tyle że szczypiorkiem posypuje już na talerzu. jajecznica z czosnkiem pfffff profanacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo tak jajecznica
koniecznie na masełku, lekko ścięta, pycha. Do tego w zależności od nastroju szczypiorek, pomidor lub cebulka. Lub mozzarella i świeża bazylia. Lub suszone pomidory. Ale najsmaczniejsza jest taka bez dodatków, z solą i świeżo mielonym pieprzem... Rozmarzyłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faceci mają
inny gust kulinarny;) Mój nastoletni syn ostatnio smażył jajecznicę z koperkiem. Zachwalał, że taka pyszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaaaaaaaaareqq
no cóż, myślę że to nie tak że kobiety mają inny gust kulinarny, poprostu wy gotujecie tak jak was nauczono, mężczyźni w kuchni często są artystami i lubują się w odkrywaniu nowych smaków, kobieta jest mało kreatywna, to facet wynalazł samochód, kobieta z trudem mogła się do niego przystosować i tak jest ze wszystkim =) btw jajecznica z koperkiem jest dobra, co w tym złego? aha wiem, w pani domu nie ma tego przepisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciu
skoro na tym forum według ciebie sa tylko czytelniczki Pani Domu co ty tu zatem robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelfisz
"facet wynalazł samochód kobieta z trudem mogła się do niego przystosować"?? Radzę poczytać trochę na temat historii motoryzacji. Karl Benz tak bał się wypróbować swój wynalazek, że musiała to za niego zrobić żona, Bertha Benz (w sierpniu 1888 r. bez wiedzy męża wyprowadziła prototyp z szopy i przejechała nim z Mannheim do Pforzheim). To własnie kobieta była pierwszą osobą na świecie, która samodzielnie pokonała automobilem dystans 106 kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×