Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Verus

APTECZKA I INNE KOSMETYKI-NOWORODEK!

Polecane posty

Hej!Jestem w 37 t.c i dzis dostalam bony towarowe w pracy.planuje wydac je na kosmetyki, proszek, pieluszki i np-apteczke dla mojej dzidzi.mozecie mi podpowiedziec?:)Pozdrawiam! PS-prosze tez uwzglednic to co potrzebuje ja-mama w polugu ..Wiem,ze wkladki laktacyjne, duze podpaski..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje następujące rzeczy: spirytus do zrobienia roztworu do pępka, jałowe gaziki, gruszka do nosa, sól fizjologiczna, płyn do kąpieli, oliwka, krem na odparzenia, chusteczki nawilżane, waciki, szczotka do włosów, nożyczki do paznokci, proszek do prania. No i oczywiście pieluchy jednorazowe i z 30 tetrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie kosmetyki chcę ograniczyć do minimum żeby nie przyzwyczajać niepotrzebnie skory dziecka i nie narażać go na wysypki, więc możliwe że zamiast płynu do kąpieli+oliwki kupię Oliatum (chyba tak się nazywa) - stosuje się do kąpieli i potem już nie trzeba dziecka smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie polecam tej gruszki do nos
a - nie zdaje egzaminu jest za slaba . jesli dziecko bedzie mialo katar - to najlepszy jest aspirator np. NOSEFRIDA , ktory mozesz kupic w aptece . jak moja corcia miala katar ( jak byla niemowlakiem ) to nosefrida zdala egzamin - co prawda dzieci tego nie lubia ( ale to naprawde nie boli ) a nosek szybko jest udrozniony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co ci aż
tyle pieluch tetrowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za ta NOSEFRIDE:)-zapisze koniecznie Jutro jde na te zakupy i sie tez zastanawiam czy kupic tylki-masc,mydlo i plyn-OILATUM/na co przeznacze ok 100 zl/ czy jednak jakies tansze kosmetyki typu Jonhson czy nivea...?Ktore chustki "nawilzane najlepiej?Skoro biore pieluchy kupuje Pampers to chustki tez?Wiem,ze jezeli chodzi o kosmetyki to warto trzymac sie jednej firmy-szczegolnie u noworodka.A co dla mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rowniez nie polecam gruszki z rzeczy niezbednych napewno kup dobry termometr, i na tym lepiej nie oszczedzac, bo np. elektroniczne czesto daja bledne wyniki gdy choc troche zuzyje sie im bateria. kup jakis porzadny najlepiej taki do ucha (ten na czolo rowniez nie jest precyzyjny). no i wiadomo pieluchy, chusteczki nawilzajace, jakies duze waciki czy gaziki czy jak to sie tam nazywa do mycia pupy noworodka (ta pierwsza kupa tzw. smolka ciezko usunac chusteczka nawilzajaca, lepiej sprawdza sie wacik nasaczony woda). z kosmetykami nie szalej, bo skora dziecka sie przyzwyczaja, a niemowleciu chemia nie jest potrzebna do niczego. najlepiej kup oilatum do kapieli. jakas herbatke koperkowa od pierwszych dni zycia, bo nigdy nie wiadomo, czy ci sie nie przyda, gdy akurat jej nie bedzie pod reka. to samo z czopkami przeciwgoraczkowymi - lepiej je miec w lodowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie polecam tej gruszki do nos
a co do pieluch tetrowych - 30 sztuk to akurat - malemu dziecku caly czas sie ulewa , a wiadomo ze bedziesz prala co chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mamy wkladki laktacyjne, podpaski, podklady poporodowe (nie szalej z iloscia, 10 sztuk na poczatek ci wystarczy, pozniej moze sie okazac, ze wystarcza juz podpaski). jesli nie chcesz wydawac na oilatum to kup plyn do kapieli jakis fajny najlepiej przeznaczony rowniez do mycia wlosow, ale balsamy czy oliwki na poczatek radzilabym odpuscic, aby nie przyzwyczajac delikatnej skory do chemii od pierwszych dni zycia. jesli sie okaze, ze skora dziecka wymaga bardziej intensywnej pielegnacji to wowczas bedziesz mogla zaszalec z zakupami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluch tetrowych 30 sztuk to zdecydowanie za duzo, z noworodkiem i tak czesto bedziesz prala, bo takiemu malemu pasowaloby zmieniac ubranko codziennie, wiec i pieluchy pojda do prania, na poczatek kup sobie 10 tetrowek, to tak optymalnie, w razie czego dokupisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuisaPP
ja ci powiem tak: pieluszki , husteczki mokre , waciki , spirytus , olejek, johnsona krem i plyn fioletoey albo niebieski ( pomaga usnac dziecku dzieki aromatom> na odparzenia odkrylam cudo : krem aloesowy.. ktory zawiera 100 procent aloesu.. , puder, krem tlusty babmino, krem penathen na twarz specjalny na spacery, witamina d3 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tylko że
spirytus do pępowiny i wit. d3 są na receptę, to na razie nie kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tylko że
na wszelki wypadek zaopatrz się w butelkę gdybyś z jakichś powodów nie mogła karmić piersią. Nie wiem jak ojciec Twojego dziecka, ale mój mąż nie wiem czy by dobrą wybrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie jedna rzecz zastanawia: skoro taki noworodek często się brudzi i trzeba równie często zmieniać ubranka to dlaczego poleca się zaledwie 4-5 kaftaników w tym najmniejszym rozmiarze?? W ogóle zaleca się kupowanie malej ilości ubranek w rozmiarze 56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina d 3 jest na recepte
, ale zamiast tego mozesz kupic vita D ( jest bez recepty ) - tyle ze o wiele drozsza bo jedno opakowanie ( 30 szutk ampulek starcza na miesiac ) koszutuje około 18 zl a vigantol i devicap jest na recepte z tymze vigantol ma duza dawke - i nie kazdy pediatra przepisze , bo jesli dziecko ciemiaczko ma ok to za duza dawka ( w jednej kropelce ) a nadmiar niestety odklada sie w organizmie a devicap jest na bazie alkoholu . u mnie bylo tak : lekarka stwierdziala ze vigantol ma za duza dawke tej vit d a mojemu dziecku to jest niepotrzebne lekarka chciala przepisac ten devicap ,ale ja jej powiedzialam ze nie bede podawac dziecku niczego na bazie alkoholu . wiec lekarka powiedziala zebym kupila Vita D bo ma mniejsza dawke i jest bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej-ubranek malych mam chyba z 50.Wszystkie podostawalam,albo kupilam w lumpie-nie mogac sie oprzec.Pewnie i tak polowy nie ubierze .Mysle,ze 50"body" by sie spokojnie nazbieralo:) Jezeli chodzi o butelke to mam taka -od laktatora-Tommie Teepiee.A co powiecie na temat smoczka?kupic juz teraz taki np-AVENT dla noworodkow?O co chodzi z ta herbatka?To dla mnie czy dla dziecka?Bo wiem,ze sa takie dla kobiet karmiacych.polecacie?Dzieki za odpowiedzi-spisalam czesc na karteczce.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tylko że
tak mało w rozmiarze 56 bo dziecko bardzo szybko z tego wyrasta po prostu, ja miałam masę od znajomych i syn nie założył wcale bo miał przy urodzniu 61 cm a co do vit. d3, dawkę vigantolu zaleca lekarz biorąc pod uwagę cechy osobnicze dziecka a także porę roku, w której przyszło na świat. A dawać można np. co drugi dzień jeśli dawka jest za wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale juz ja mam:) Ile pidzam do szpitala?Moze byc pidzama z rozpinana gora czy musi koszla? mialyscie majtki jednorazowe?Nie moge kupic sobie materialowych -jakis takich z rynku-bawelnianych rozm xxxxxl poprostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało ubranek tzn ile?? Trzeba wziąc pod uwagę, że dziecko szybko rośnie, ale również to, że często się je zmienia. Więc ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tylko że
ta herbatka to niby na kolki, ale spotkałam się z opinią pediatry że nie pomaga, poza tym miałam zalecenie karmienie pk i nie dopajać sztucznie. No ale kupić możesz, puszka granulowanej hipp od 1 tygodnia życia około 10 zł chyba w rossmanie. Przyda się na później w razie co, termin ważności ma długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tylko że
ja miałam akurat ciężki poród, ledwo chodzić mogłam, tak miałam krocze zmasakrowane i krwawiłam b. mocno, więc piżama w sensie spodnie byłaby kompletną porażką, poza tym, przy obchodzie oglądają krocze czy się dobrze goi, a ściągać spodnie będzie bardzo niewygodnie. T7ch ubranek do szpitala, hmmm. Powiedzmy, że będziecie 3 doby, to na każdy dzień+ w zapoasie jakby się zabrudziło, najlepiej weż ze sobą na 2 dni, a resztę prtzygotuj w domu, w razie potrzeby ktoś ci dowiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina d 3 jest na recepte
niestety pytalam sie pediatry i podawanie witaminy d3 co drugi dzien nie rozwiaze problemu .Pediatra mi wyjasil ze witamina d3 ( a raczej nadmiar ) kumuluje sie w organizmie ( nadmiar nie jest wydalany tak jak np. w przypadku wit c ) wit d3 gromadzi sie w mozgu dlatego nie mozna dawac za duzych dawek tej wit. moja corcia urodzona o czasie , zdrowa , ciemiaczko ladnie sie zrastalo - pediatra nie chcial jej przepisac vigantolu bo powiedzial ze dla niej to za duza dawka pediatra decyduje na podstawie ciemiaczka dziecka ile tej wit d 3 dac . dlatego tez vigantol jest na recepte . mi lekarz doradzil Vita D ktora jest o wiele drozsza i bez recepty ( ale ma bezpieczna dawke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smoczek uspokajacz lepiej kupic - nigdy nie wiadomo, jaki charakter bedzie mialo dziecko, noworodek ma bardzo silny odruch ssania i to go uspokaja, jak nie bedzie ten odruch zaspokojony to malec zlapie swojego palca i jego bedzie ssal, a od tego duzo trudniej odzwyczaic. tak wiec kup smoczek - najmniejszy rozmiar i lepiej silikonowy, bo lateksowy ma charakterystyczny smak i nie kazde dziecko toleruje. herbatka koperkowa przyda sie malenstwu gdyby mialo kolki lub trudnosci z wyproznianiem, kup taka od 1 tygodnia zycia albo jest cos takiego w saszetkach, ale to juz w aptece. pewnie nie wszystkim dzieciom pomaga, ale wiekszosci racej tak, mojemu pomogla wiec polecam. majtek jednorazowych nie musisz miec, kup jakies duze bawelniane na rynku jak piszesz, takie ktorych nie szkoda bedzie wyrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak tylko że
o te ubranka się nie martw, na pewno przychodzący w odwiedziny naniosą ci tego masę. Nie masz jeszcze nic? Ciężko mi doradzić,m bo ja miałam dużo i nie wykorzystałam, ale lepiej chyba więcej kaftaników 62, można lekko zawinąć rękawy. A co mówi twój lekarz, dziecko jest duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×