Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdf

pan mlody musznik czy krawat?

Polecane posty

Gość swelon
Niestylistko ceny w salonie sa z kosmosu. Mówie o welonie. Moze i werte swojej ceny, ale jak mowie ze chce mgielke dluga, nie podwojna, ze krotki i dlugi naraz. Tylko jednowarstowa mgielke to one mi wlasnie doradzaja podowjne dlugi, i krotki jednoczesnie. Albo obszywane lamowka, albo koronka, albo z krysztalkami. Po za tym 200-300 jak na welon to dla mnie za duzo. I powiedzialam sobie dosc nie bede lazic po tych salonach tylko zamawiam z allegro. Chce dlugi welon do rabka sukni tak jak radzilas. Tylko nie wiem jaka dlugosc zamowic.Jet taki 170cm ale czy nie bedzie za krotki? ja mam 172 cm wzrostu myslisz, ze dopasuje sie idealnie do mnie i sukni i nie bedzie przykrotki? zamierzam miec wpietego nad kokiem. Ale nie na czubku glowy. Zastanawiam sie czy bedzie dobry. A no i suknie mam bez trenu. oj, ale zapomnialam ze obas bedzie to chyba jednak 180 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
ilikepawel - koszula w odcieniu sukni, stara, generalna zasada... swelon - to, że "panie w salonie" doradzają cuda na kiju i za grubą kase, to zadna nowina :( welon można zamówić choćby na allegro, albo... uszyć samemu!! serio serio - przycięcie skalpelem kawałka tiulu, zmarszczenie i przyszycie do grzebyka to godzinka roboty!! koszt groszowy :) Co do długości welonu, najlepiej, byś założyła ślubne buty i poprosiła mamę lub przyjaciółkę, by zmierzyły długość od czubka głowy (wpięcie welonu) do ziemi; do tego dodajemy około 10 cm (wiadomo, że opieranie się welonu na sukni nieco go "uniesie"), i mamy wstępnie określoną długość docelowego welonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestylistko, dla przypomnienia wklejam link do mojej sukni ślubnej: http://twojasuknia.pl/suknia-slubna,Agnes,10750,Platinium-Collection,item,835.html . Wcześniej widziałam siebie w srebrno-białej stylizacji: kolczyki srebro+cyrkonie, bransoletka i bukiet z białych biało/zielonych piwonii. Teraz natomiast mam dylemat, jako że dla PM wybraliśmy garnitur ciemno-granatowy (moja suknia śnieżno-biała). Doradź proszę jaki krawat będzie pasował. I czy czasem nie będzie lepiej przerzucić się na granatową stylizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
M-alina - bez niepokoju, granatowy garnitur będzie pasował do białej sukni, krawat dobierzcie srebrnoszary, gładki lub z drobniutki rzucik, też będzie bbbb dobrze pasował :) W mocno granatową stylizację nie szłabym, ze względu po pierwsze na delikatność sukni, po drugie na pas zdobiący talię (nie ma na nim granatowych koralików!!). Nie denerwuj się, zapewniam, że w wersji "srebrnej" będzie spójnie i elegancko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamar
tez zastanawiam sie nad zamowieniem welonu na allegro, jaka jest optymalna szerokosc dlugiego welonu tiulowego jednowarstowego? I czy lepiej postawic na kształt trapezu czy prostokątu?albo taki ksztalt ktory odnalazam w internecie przy okazji szukania czegos o szyciu welonu http://www.welonimuszka.pl/index.php/2010/12/zrob-to-sama-welon/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueshit
jak przekonać Panią żeby odpuściła musznik i białą kamizeklę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
hamar - bbb fajna instrukcja, ale wykonania welonu dwuwarstwowego!! którego z zasady nie polecam, nikomu... jeśli chcesz mgiełkę jednowarstwową, sugeruję raczej trapez - chodzi o to, by powierzchnia do namarszczenia i doszycia do grzebyka nie była zbyt szeroka; unikniemy wtedy wrazenia spuchnietej buły nałożonej na głowę - nie o to chodzi przecież w odniesieniu do welonu!!!! Ogólnie - szerokość u dołu (przed zaokrągleniem brzegów) to około 150-170 cm; IMHO wystarczy. Kupon materiału o takiej szerokości składasz wzdłuż na pół, zaokrąglasz "dolne krawędzie" i niwelujesz, najlepiej skalpelem, krawędź boczną - tak, by "u góry" uzyskać szrokość około 45 cm (po rozłożeniu będzie to niecały metr). Finalnie uzyskujesz trapez z zaokrąglonymi dolnymi kątami. Górną krawędź namarszczasz i doszywasz do grzebyka, ukrywając brzeg tiulu, by nie sterczał. Można popróbować na mniejszym kawałeczku tiulu, ale sprawa nie jest taka trudna :) M-alina - bukiet bardzo ładny i delikatny, będzi epasował :) Zadbaj tylko, by odecień piwonii nie wpadał w róż, jeśli już - to ewentualnie w delikatną zieleń!!! Z krawatów najbardziej podoba mi się ostatni. Ten szaforowoniebieściutki - w zyciu jeża!!! Nie do tej stylizacji ;) A do tego/tej, co pyta nie wiedzieć po co... Musznika i kamizelki obrusikowej nie zaakceptuję nigdy. Jakoś NIKT jeszcze nie znalazł takiego argumentu, który udowodniłby, że poliestry podbródkowe są eleganckie... Bo NIE SĄ ELEGANCKIE, nie były i nie będą. Więc - próżne wysiłki, równie dobrze możnaby szukać argumentów za tym, że wsiadanie po pijaku za kierownicę świadczy o odpowiedzialności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizami
Niestylistko jeśli suknia Dorothy La Sposa, bukiet- białe kantadeskie przewiązane srebrną wstążką, w uszach srebrne kolczyki, a u faceta szary garnitur (ciemny odcień) to jaki będzie najlepszy krawat? biało srebrno szary?- żeby utrzymać się w tonacji, czy może jakiś inny, taki żeby całość nie wyglądała zbyt mdło? dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość durna prowokacja
plus reklama na maxa... szkoda tylko, że taka nachalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamar
niestylistko mam jeszcze pytanie odnosnie tiulowych rekawkow, ktore czesto tu polecasz, czy maja byc uszyte z podwojnego tiulu czy raczej z pojedynczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
hamar - przyznaję, że do tej pory sądziłam, że są one uszyte z pojedyńczej warstwy tkaniny... właśnie po to, by były jak najdelikatniejsze, niemal transparentne ;) Ale jeśli Twoja krawcowa twierdzi inaczej?? ciężko mi rozstrzygnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannniiiuulllkkaaa
witam cie niestylistko wlasnie jestesmy po zakupie garnituru slubnego. Boze.. co to bylo za okropienstwo chodzic po tcyh sklepach i jak te panie sprzedawczynie wciskally sliski materiał ze jest teraz "trendy" i modny... a ja krotko moze i jest ale mnie sie nie podoba i prosze mi pokazac matowe. I koniec:) zamknely sie:) Kupilismy garnitur grafitowy , na dwa guziki no i te rozki nie wiem jak to nazwac fachowo sa bardziej zaokraglone:) Moj narezczony jest bbb szczuply. Wydaje mi sie ze dobry wybor dokonalismy . Postaram sie zrobic zdjecie to ci przesle i powiesz co sadzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
haniulka - nie ma sprawy, chętnie zerknę na zdjęcia :) I gratuluję asertywności wobec nachalnych ekspedientek wciskających garniturki z plastiku!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za gust;/
Twój facet w takich spinkach na pewno nie będzie prezentował się elegancko. Kup klasyczne spinki, bo to coś ani ładne, ani fajne, ani eleganckie. Może na czole mu jeszcze napisz "I do"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARINA1980
Mam Pytanie do nie stylistki W lipcu mam swój upragniony ślub. Suknie ślubną już mam zakupioną http://www.bridaldreamdress.com/w1-white-one-collection-novia-2012-bridal-gown-tamara.html i dalej WIELKI problem. Nie moge dobrać do niej żadnego bolerka:( nawet nie wiem czy bolerko będzie do tej sukni pasowało. Problem mam też z doborem odpowiednich kwiatów. Proszę doradź mi coś bo jestem w wielkim przedślubnym stresie i chyba już sama nic nie wymyśle. Za pomoc bardzo dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestylistko, doradź mi proszęw sprawie welonu. moja suknia wygląda tak: http://www.onewedding.co.uk/media/products/5913/5913-mz.jpg Miałam w planie założyć do tego długi welon, ale od krawcowej usłyszałam ze bedzie cieżko i nie wygodnie tym bardziej ze ślub w lipcu. Jestem osobą w rozmiarze 40-42, i tak się zastanawiam w jakim kroju bym dobrze wygladala. Znalazłam w sieci coś takiego: http://sprzedajemy.pl/suknia-slubna-biala-roz-48welon-i-bolerko-agora,581693 Myślisz że do masywnej sylwetki bedzie pasował? to jest podwójna warstewka tiulu do pasa bez zadnych lamówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rfeferfre
a co sadzicie o natali lesz - fall ale po polsku ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-alin-a
Pończochy do białej sukni maja być białe czy cieliste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
Ups, kilka dni mnie nie było i nazbierało się kilka pytań... KARINA - piękna suknia :) Z dobraniem bolerka do koronkowej rybki zawsze jest problem, nie pasuje ani pancerno-satynowe, ani delikatne tiulowe (bo i gdzie na sukni tiul?). Znalazłam coś takiego, nie do końca serio, może to będzie pomysł?? Oczywiście wówczas welon odpada: http://www.bialeinspiracje.pl/?tag=bolerka Tu jest jeszcze kilka delikatnych i ciekawych inspiracji, zerknij, może coś Cię zasugeruje?? http://www.bialeinspiracje.pl/?p=7263 Azazell - oj, bzdury Ci wciska krawcowa... po prostu latami przyzwycziła się, że Panna Młoda to automatycznie krótki welonik, bo "WSZYSTKIE taki nosiły i były zadowolone". A Ty serio chcesz być jak wszystkie?? Krótki welon zetnie sylwetkę i nada jej dodatkowej ciężkości :( Długi - wysmukli, wysubtelni... Warstwowych welonów nie polecam z zasady - przytłaczają i skracają, nawet te bez lamówek :( Malina - dla mnie cieliste rajstopy do białej sukni i pantofelków to pomyłka... Jakby Panna Młoda gołymi giczołami chciała szyku (?) zadawać, i tylko na odwal cieliste założyła... Rajstopy w kolorze sukni, stara, generalna zasada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-alin-a
Niestylistko, jaka bransoletka to tych kolczyków: http://www.apart.pl/pl/srebro,c,1,3,6705 ?? Dziękuję również za białe rajstopy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARINA1980
Niestylistko dziekuję za podpowiedzi odnośnie bolerka już mam pewien pomysł teraz zajmę sie jego realizacją. Zastanawiam się również nad wyborem odpowiednich kwiatków. Co sądzisz o piwoniach albo o eustomach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styllistką
Malina - kolczyki bbbb strojne, więc bransoletka powinna być niemal ascetyczna... może coś takiego??: http://allepomocnik-hosting.gcsoft.pl/users/registered_s2/IR_JAN/bransoletka_kod_463_reka.jpg http://images.okazje.info.pl/p/odziez-i-obuwie/7012/iloko-pl-bransoletka-cyrkonie-one-781003-.jpg KARINA - eustomy wydają mi się zbyt mdłe, zbyt delikatne w zestawieniu z mocną koronką sukni, piwonie byłyby już lepszym wyborem - ale najlepszym IMHO wyborem byłyby hortensje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roletkaa
Witam :). Niestylistko prosze doradz mi jeszcze w sprawie kwiatów. Dla przypomnienia mam suknie ze zlotymi,a moze raczej bezowymi zdobieniami, kolczyki tez bedą w takim kolorze, a jaki bukiet moge do tego dobrac? Kedys pisalas mi ze tez miodowo-zloty, ale tak sobie mysle nie bedzie za duzo tego jednego koloru? mozesz cos zaproponowac? na jakie kwiaty sie zdecydowac? Slub mam w lipcu. I jeszcze jedno bedę miała welon, a po oczepinach co radzisz bym wpiela we wlosy? jakis zywy kwiat?, czy spinke? I jeszcze jedno mam suknie bez ramiączek, chcialam kupic biustonosz do niej, ale Pani w salonie gdzie dopasowują mi tą suknie zaproponowala bym nie miala stanika, ze oni wszywaja taką gąbkę(czy cos takiego ) od wewnetrznej strony sukni, tak ze to ladnie podtrzymuje piersi, nadaje ksztalt i tak naprawde nie widac ze sie nie ma biustonosza, a jest komfort ze nigdzie tam ten stanik sie nie zsunie i nie wyjdzie.... Pewnie wiesz o czym mowie.... Nie wiem na co sie zdecydowac. Jeslimasz swoje zdanie na ten temat to prosze podziel sie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkoa
Niestylistko a moglabys zaproponowac jakies sukienki dla swiadkowej? dluga, krotka? nie wiem kompletnie jaki fason i kolor. Ogolnie nie mam ulubionego typu, bo ja w sukienkach w ogole nie chodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lioena
albo poprostu strój dla starszej siostry-pasuje coś jasnego, chyba? Pomóż! Z góry dziękuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×