Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crazy_bogie

pigulki 24+4

Polecane posty

ostatnio znalazlam w gazecie reklame takiego schemtu pigulek. pozniej sprawdzilam na stronie internetowej o co mniej wiecej chodzi i jestem ciekawa czy juz ktoras z dziwczyn zdecydowala sie na taki schemat przyjmowania pigulek. z tego co czytalam to 24+4 pozwala na zmiejszenie przerwy miedzy opakowaniami. jednak zastanawia mnie po co sa 4 pigulki bez zawartosci hormownow, ich pomieniecie niczego nie zmienia wiec rownie dobrze moglby ich nie byc. wiecie moze cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odzew. na stronie nie znalazlam informacji o nazwie pigulek. teraz bedzie latwiej mi cos wyszukac na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoos
ja wlasnei zaczelam brac te YAZ. jestem dopiero przy pierwszym opakowaniu ale czuje sie normalnie, tak jakbym ich nie brała. zero zawrotow glowy itp. nie wiem.. moze to po jakims czasie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoos
42 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YAZ to chyba najnowsze tabletki na naszym rynku. Cena 40-50 zł, zależnie od apteki i miasta. Producent ten sam, co Yasminelle - Bayer Schering pharma. Skład również ten sam (0,02 mmg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu). Tabletki różnią się jedynie schematem dawkowania - zamiast 21 tabletek i 7-dniowej przerwy przyjmuje się tabletki cały czas, bez przerwy. Opakowanie zawiera 24 tabletki zawierające stałą dawkę hormonów oraz 4 tzw. tabletki placebo, które nie zawierają hormonów. Taki system wprowadzono, ponieważ okazało się, że wiele kobiet ma problemy z LICZENIEM (tak, tak...) i miało problemy z regularnym przyjmowaniem tabletek, dokładniej: nie rozumiały, kiedy wziąć kolejną tabletkę po 7-dniowej przerwie. Więc można powiedzieć, że nowy schemat dawkowania jest skierowany do tych mniej rozgarniętych kobiet, żeby ustrzec je przed niechcianą ciążą, która jest wynikiem nieprzestrzegania zaleceń producenta związanych z 7-dniową przerwą. Tabletki przyjmuje się codziennie po jednej, o określonej porze. Po 24 dniach przyjmuje się 4 tabletki placebo - zastępują one okres bez tabletek. Przyjmowanie tabletek BEZ ROBIENIA PRZERWY ma jeszcze podnieść wskaźnik Pearla, ponieważ zapobiegnie złemu stosowaniu tabletek w czasie przerwy między opakowaniami. Tabletki te nie różnią się od tabletek Yasminelle niczym innym, jak schematem stosowania. No i cena - są droższe od Yasminelle o dobre kilka(naście) zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za dokladne wyjasnienie. zastanawiam sie taki schemat nie jest bardziej szkodliwy dla zdrowia. w koncu to tabletka codzinnie bez przerw czy z hormonami czy bez caly czas sie bierze. bralam przez lata cilest i nie mialam problemow z pamietaniem o tabletkach jedyne co jest kuszace w tym przypadku to krotszy \"okres\" z odstawienia. zapytalabym lekarza, ale w wiekszosci i tak mowia to co slysza sami na szkoleniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to czuję się nierozgarnięta ;) te tabletki placebo można brać albo i nie, to nie ma znaczenia bo nie ma w nich hormonów. a różnica między yaz i yasminelle czy innymi nie sprowadza się tylko do tych tabletek dla sprytnych-inaczej, w końcu są te 3 dni więcej. ja płacę 38 zł. trochę dużo, ale czuję się po nich bez zmian, czyli dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie, niekoniecznie są szkodliwe. W przypadku tygodniowej przerwy w przyjmowaniu hormonów część kobiet odczuwa silne dolegliwości związane ze zmianą stężenia hormonów. Gdy przerwa jest krótsza, wahania hormonów są mniejsze, więc ryzyko wystąpienia takich dolegliwości, jak ból głowy, migrena, ospałość, ból brzucha teoretycznie jest mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z Wami jednak zastanwiam sie tylko na ile taka metoda jest sprawdzona. bo 21 i 7 dni przerwy testuje sie juz wiele lat. choc z tego co czytalam to odstawianie tabletek ma odwrotny skutek niz kiedys uwazano i przez to nie robi sie przerw w stosowaniu bo mozna rozchwiac tylko hormony (chodzi mi o dluzsze przerwy co 3 lata), wiec regula jest chyba podobna aby utrzymywac staly poziom hormonow. dla mnie to na jedno wychodzi bo w 7dniowej przerwie dolegliwsoci nie mialam poza krwawieniem. co do pigulek placebo to zastanawiaja mnie one o tyle, ze z czegos sa zrobione, a dla watroby czy zoladka to moze miec znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigułki placebo zrobione są z: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon 25, magnez sterynianu, hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek. przypuszczam że chipsy są bardziej szkodliwe ;) i tak jak napisałam, możesz brać ale nie musisz, ja przy 2 przerwie nie brałam bo mi się nie chciało. i jeszcze jedno ułatwienie- w każdym opakowaniu są naklejki z dniami tygodnia, więc łatwo sobie ustalić, kiedy należy zacząć i czy jakaś nie zagubiła się po drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzichcesiedowiedziec
BOSKO!!!!!! Ja własnie sie zastanawiałam czy brac yasminelle czy yaz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara pannaqw
ale super tabletki! biore je i nic mi nie jest, a od poprzednich wymiotiwałam i miałam zawroty głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzichcesiedowiedziec
dziwi mnie tylko jedno: DLACZEGO NA STRONIE NIE MA NAZWY PIGUŁEK? TO JAKIES PRZEOCZENIE? CZY PACJENTKA MA SIE SAMA DOMYŚLAĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzichcesiedowiedziec
chodzilo mi o stronę www.pigulka.pl, ktora jest reklamowana w prasie i w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qMkuju
nie rozumiem, bo przeciez strona www.pigulka.pl opowiada TYLKO I WYŁĄCZNIE o Yaz, ale nie podajac ich nazwy. Czytając tą stronę miałam wrazenei jakby mówili o jakichs nieistniejących pigułkach a zaledwie omawiali schemat ich brania. nie ma zdjęcia tych pigulek, składu ani nic. dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalkakaa
dziwne dziwne ważne że okres bedzie tylko 4 dni!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walka231
ja jem Yaz i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ważne że okres bedzie tylko 4 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!\" Czemu tylko 4 dni? Będzie miał 4 dni na pojawienie się (wywołane spadkiem poziomu hormonów), może się pojawić 4 dni i trwać parę kolejnych dni mimo przyjmowania tabletek. Dokładnie tak samo, jak w przypadku pozostałych tabletek ze schematem 21+7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze strona to tylko chwyt marketingowy, a o pigulkach i tak wiekszosc ma sie dowiedziec od ginekologa, ktory jest po szkoleniu. ja wole zaczerpnac opini od dziwczyn bo niestety wiekszosc lekarzy ma profity za wypisywanie recept. u mnie sprawa wyglada tak, ze krwawienie mialabym krotsze bo zawsze pierwsza pigulka opakowania je blokowala, wiec jesli pojawiloby sie na drugiej pustej tabletce to trwaloby moze do drugiej tabletki z hormonami. co do skladu to ja chipsow nie jadam wiec ma to dla mnie znaczenie ;) sama nie wiem, czy warto. byc moze jesli ktos ma problemy w 7 dniowej przerwie to tak, ale jesli nie to po co brac drozsze tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie okres z odstawienia trwał 3,5 dnia ale to pierwszy, przy drugim było wcześniej plamienie, no ale mam jeszcze czas na unormowanie się ;) ta strona to faktycznie chwyt bo wygląda całkiem konkretnie i niby wcale nie namawia do konkretnego leku, ale jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiokrkrk
jak to ktos tu mówi, ze okres ma twac po skonczeniu 4 dnioweego brania placebo? przeciez po to jest to 4 piguly zeby krwawić, i na tym koniec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
okres kończy sie jak zaczynasz brac pigułe tą różowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jak to ktos tu mówi, ze okres ma twac po skonczeniu 4 dnioweego brania placebo? przeciez po to jest to 4 piguly zeby krwawić, i na tym koniec :/ \" Krwawienie nie ustąpi jak ręką odjął jak weźmiesz pierwszą tabletkę. Jeśli zacznie się 4-go dnia \"przerwy\" (czyli przy czwartej tabletce-placebo), to nie skończy się piątego, bo organizm musi dokończyć to, co już zaczął i oczyścić macicę... Więc krwawienie/plamienie może trwać także parę kolejnych dni. Ja biorę tabletki 21+7, krwawienie dostaję 4-go dnia przerwy i trwa ono kolejne trzy dni przerwy i dwa kolejne - kiedy już biorę tabletki. Yaz ma ten sam skład, co moje tabletki, więc reakcja pewnie jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×