Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Caresiatko

Dlaczego mam takie wysokie rachunki za prąd??

Polecane posty

Gość Caresiatko

Witam, Przerazaja mnie moje rachunki za prad!! Njpierw było to ok 180 zł potem 200 a teraz dostałam 250 zł!!!! Ludzie mieszkam z narzeczonym i cały dzien jestesmy w pracy w domu jestesmy o 18 dopiero!! Mmay małą kawalerke. Nie mam nas nawet w weekendy. Fakt mam bojler w domu ale jest włanczany raz na jakis czas ok 2 h dziennie. Czy to moze byc przyczyna tylko dlaczego z mc na mc podnosza sie opłaty i to tak katastroficznie??!! Jest mozliwe zeby sie ktos podłączył?? Prosze o rady, i czy jesli zgłosze to w energetyco to sprawdza to za darmo?? Moze być tak ze licznik sie zepsuł i za duzo pokazuje...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzą za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzą za darmo
ale ostatnio podwyżka była za prąd, więc możliwe że ten boiler i inne urządzenia które macie w domu mają apetyt na prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foam spray
a uzywacie czajnika elektrycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foam spray
no wlasnie, podwyzka byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety byly podwyzki
u mnie tez skoczyly oplaty z jakichs 80 zł do 100!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkata
a może ktoś się do was dopiął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsdsxza
podgrzanie wody w termie kosztuje więcej niż utrzymywanie włączonej termy cały czas, po co wyłączasz termę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te 250 zł to masz
prognozy co dwa miesiące, czy dopłata po odczycie? Mi też drastycznie wzrosły rachunki, do marca miałam prognozę 50 zł co 2 mce, a w kwietniu przyszło rozliczenie - dopłata 300 zł i nowa prognoza 150 zł co dwa mce. Zobaczymy co będzie we wrześniu... Też mi się wydaje, że może u nas jest cos z licznikiem, bo wszystko co nieużywane jest zazwyczaj odłączone od kontaktu, jedyne wtyc\zki włożone stale to lodówka, piekarnik, pralka i zmywarka, całej reszcie wyciągamy wtyczki. Ale czasami zdarza się, że chodzą 3 kompy, czajnik, ekspres, dwa telewizory itp. Więc może po prostu tyle się zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze frytki do tego
komp stacjonarny pozera z 300W i wiecej zalezy od uzytkowania czajnik to jak czołg tv zwykły nie ma tragedi ale plazma to tez pozeracz pradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caresiatko
mam laptopa wiec duzo pradu nie bierze czajnik chodzi rano i wieczorem ale tak sie wpieniłam ze za godzine jade na zakupy i kupie zwykłego blaszaka buuuuu, a tv jest bo jest odkad mam lapka prawie nie wlaczany, chyba zakupie jeszcze z komplet swieczek i tak bede siedziala bo szok normalnie szukałam oszczednosci całe ostatnie 2 mc a tu 250zl ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enion mam
Ja ma prognozy i co miesiac place 200 zl. Dwa pokoje, dwoje ludzi. Mam czajnik elektryczny, ale nie mam gazu wiec chyba blaszak na palniku elektrycznym wiecej wezmie pradu niz bezprzewodowy. Za jakis czas demontuje bojler, bo to cholerstwo tyle ciagnie. Lodowka i pralka energooszczedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny nie jestes same
napiszcie ile macie kWh na mc, ja mam 120 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caresiatko
hmmmm ja mam 494 i do dzis nie wiem skad..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny nie jestes same
ktos ci sie podlacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 494 na miesiąc
???? To faktycznie zleć sprawdzenie licznika. Tylko nie uprzedzaj sąsiadów, może wykryją kto się podłączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caresiatko
ale w sumie jak ktos sie podłaczy i odłaczy za jakis czas to tez to wykryja.?? Bynajmniej mnie sie tak wydaje. I jeszcze mama pytanie dotyczace baoliera czy ma byc właczony cały czas czy tylko wlaczyc jak potrzebuje ciepla wode?? Jak wyjdzie oszczedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Caresiatko\" Nie lepiej samemu sprawdzić czy licznik nabija bez poboru?. znajdź dzień w którym przed wyjście do pracy wszystko powyłączasz lub może masz bezpiecznik główny, wyłączyć go lub wykręcić (Uwaga !jeżeli nie ma na nim plomby) lub wszystkie bezpieczniki z puszki powyłączać lub wykręcić, spisać licznik , cyfry z pola czerwonego również, jak wrócisz to przed włączeniem prądu spisać licznik jeszcze raz, porównać wynik, jeżeli będą inne wartości to dowód masz w ręku bo jeżeli wezwiesz i nie będziesz miała racji to może trzeba będzie zapłacić za fatygę, dostawcy energii maja różne opłaty, nie piszesz kto Ci dostarcza prąd. Czy ktoś się podpiął ..... hmmmmm, a gdzie masz ten licznik?, w mieszkaniu czy na klatce, płacisz za to co jest przed licznikiem a nie za (to chyba wiesz).jeżeli nawet się podłączył to jak by to wyglądało, całe swoje mieszkanie by zasilał Twoja energią + Twoja na jeden licznik?.......wątpię że Twoje bezpieczniki by to wytrzymały. Ps. Spisz licznik i idź zapłacić, tzw płatność z licznika nowy rachunek Ci wystawia i ....zapłać, pomijasz opłaty pewne, głównie tą prognozę, czyli zapłacisz za to co już pobrałaś od ostatniego spisu licznika i ......oszczędzaj prąd :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam po 250 rachunki i z tego co widze to to standard. tez jestesmy w domu dopiero okolo 17:30, a w pracy dziewczyny maja po 300-400 przy wiekszej rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysokierachunki
Pomogę bezpiecznie z rachunkami za prąd 15gr za 1KW kontakt ; wysokierachunki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
zmieńcie taryfę na G12 ,płacę o połowę niższe rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enion.......
Co to jest ta taryfa G12? Ja byłam we wrześniu korygować rachunki, bo miałam małe nadpłaty. I z 450 KW zmniejszyłam na 300, ale obawiam się że za mało zdeklarowałam i w marcu będę mieć niedopłatę. Teraz płacę 180, przedtem 280 na mc. Wszystko mam na prąd, pralka i lodówka energooszczędna, ale stary piekarnik z palnikami przedpotopowymi i boiler. Teraz grzejniki grzeją i aż się boje ile za to zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
Dokładnie Taryfa G12 e od 21.00 do 7.00 oraz od 13.00 do 15.00 masz tańszy prąd w tych godzinach :odkurzam,piorę,piekę ,koszę trawę itp tzn.mobilizuję całą rodzinkę 3 osoby do działania i w tych godzinach jeśli jest coś do roboty - jesteśmy na wysokich obrotach w pozostałych godzinach prąd jest nieco droższy ale i tak wychodzę na swoje i to bardzo dobrze myślałam że zaoszczędzę ze 20zł miesięcznie a tu niespodzianka macie pytania piszcie ,mam tę taryfę od 8 miesięcy http://www.tauron-pe.pl/dla-domu/sprzedaz1/Pages/G12e.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w domu też mam bojler i polecam go zostawić na 1 temperaturę cały czas. Robiliśmy z mężem test. wyszło taniej jak jest ustawiony cały czas, gdy tylko musi podgrzewać wodę do danej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhheheheheieiei
powylanczaj wszytkie urzadzaenia lacznie z bojlerem lodowka zamrazarka i co tam jeszcze nie masz....ale absolutnie wszystko i sprawdz czy kreci sie licznik dalej....takie rachunki nie sa normalne...ktos musial sie podpiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
wyłączcie z gniazdek urządzenia których nie używacie sprawdzone specjalnym urządzeniem pralka i lampa stojąca nie używane a pobierają energię pralkę i lampę miałam cały czas podłączoną do gniazdka ,nie świeciły się żadne kontrolki ,diody itp a te cholery prąd żarły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroten
masakra , tyle kasy i tylko dwoje ludzi ? coś jest nie ta i najlepiej bedize jak to zglsisz energetyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroten
bosz , ja mam dom i to dosć duży , 4 kompy , mnóstwo rozmaitych ue=rządzeń kuchebbych ba prąd , pompę ciepła i kominek z płaszczem wodnym - wszystko żre prąd i mam rachunek za ten miesiać 218 zł . ale prawdą jest ,zę wyłączam wszystko z gniazdka , nic nie jest w stanie czuwania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozliwe możliwe
jak ma bojler zwłaszcza stary, normalnie mam rachunki 100 pare zł z bojlerem około 250-300 na msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×