Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gospodyni..

Ciasto na pizze.

Polecane posty

Gość gospodyni..

Mam taki pytanie. Jak zrobic ciasto na pizze. Od niedawna mieszkam sama i jeszcze nigdy takiego ciasta nie robiłam. Czy mogłby mi ktos podrzucić jakiś dobry przepis. Czytałam trochę w internecie, ale tam każdy jest inny. Jaki jest sprawdzony przez was przepis na dobrą pizze? Proszę, zebyście opisali wszystko jak dla idioty ponieważ nie mam żadnego wyczucia ilośći itp. Ile to ciasto ma najpierw leżeć itp. Ma to być pizza na ok 6 osób. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spód kruchy drożdżowy
czy mieszany cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni..
O kurcze. Mów mi jeszcze... kruchy, mieszany.... Nie wiem. On jest podobny do tych w pizzeri. Moja mam zawsze taki robiła. Ale teraz wyjechała. Wiem, że były tam drożdże, mąka, mleko (chyba) i nie pamiętam czy jajka czy co tam jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spód kruchy drożdżowy
to zakladam, że drożdżowy. Pół kilo mąki , kostka palmy, 8 deko drożdży, kilka łyżek mleka, sól. Ciasto wyrobić jak drożdżowe, czyli zaczyn z drożdży ,mleka i odrobiną cukru, wszystko popieszać, wyrobić ,żeby od ręki odchodziło , rozwałkować, wylepić blachę czy w czym tam robisz. Obkładasz czym chcesz i do piekarnika na ok 0,5 h.Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni..
Dla jasności. Mąka pszenna tak? Drożdże te miękkie w kawałku, a nie suszone? Najpierw w ciepłym mleku (ok. 0,5 szklanki) rozpuszczam drożdże, dodaje szczyptę soli i cukru. Mieszam i wlewam do mąki. A później jeszcze na 15 minut odstawić żeby wyrosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni..
A jajek i oleju się nie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spód kruchy drożdżowy
mąka pszenna, mleka nie tak dużo,poza tym rozdrabniasz drożdże-nie suszone-mieszasz z mlekiem, do tego dodajesz ciut cukru i czekasz aż zaczną pracować, tzn, zaczną rosnąć i dopiero dodajesz do mąki, a potem wlewasz roztopioną margaryn do tego wszystkiego i wyrabiasz ręką do uzyskania konsystencji-jak to powiedział były prezydent Kwaśniewski-miękkiej , kobiecej piersi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni..
Ok. Wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spód kruchy drożdżowy
nie trzeba, ale można dodać jedno jak ktoś uważa ,że trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni..
Właśnie robie to ciasto. Powiedzcie mi czy to mleko ma być ciepłe czy zimne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spód kruchy drożdżowy
ciepłe ale nie gorące, ciepłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodyni..
aha dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×