Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość angels flying

Jakie kwitnące kwiatki do domu??

Polecane posty

Gość angels flying

Marzy mi sie duża ilość kwitnących kwiatów,najlepiej jak najdłużej kwitnących i żeby sie mocno rozrastały.Znacie takie rośliny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatecek
fiołek afrykańsli,storczyk,kolanchoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angels flying
No tak,ale to nie to o co mi chodzi,szukam raczej kwiatków w stylu azalii.Fiołki są drobne,a stroczyki mają mało kwiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azalii nie przetrzymasz przez zimę, chodzi Ci o szybki, ale krótkotrwały efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angels flying
Właśnie nie,podałam ja tylko jako przykład bujnego kwiatka.Nie chcę takiego jak storczyk,że ma długie łodygi,a kwiatów kilka.Najlepiej gdyby to były z tendencjami pnącym :) Marzy mi sie kwitnący gąszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie to tylko w erze :) nie ma kwitnących gąszczy domowych, to nie las tropikalny, niestety poza tym, rośliny w typie azalii są trudne do hodowli, zwłaszcza dla kogoś bez doświadczenia zakwitnie Ci raz, tzn. dokończy kwitnienie "ze sklepu" i będzie po kwiatku kwitnące dla początkujących, jak ktoś dobrze napisał - fiołek afrykański i ew. alpejski, jak sie dobrze postarasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angels flying
A coś takiego jak choja??Albo sundevilla?Właśnie,czy sundevillę da sie hodować w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoja jest pnączem, ale zakwitnie Ci po kilku latach i na pewno nie aż tak obficie, jak sobie wymarzyłaś sundavillę hoduję w domu, potrzebuje b. dużo światła - czyli słoneczny parapet tylko na razie kwitnie non stop, ale wątpię, czy uda sie ją przetrzymac przez zimę poza tym - jak będzie na parapecie, to słabo ją widać w pokoju przez firanki, chyba, że nie masz firanek w oknach, to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Choja
Choja . cenzura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angels flying
No to jakie? :( A jak już jesteśmy przy pnączach,to zadam Ci pytanie,bo widzę,że się na tym znasz:czy w naszych warunkach można wyhodować jakieś pnącze które szybko sie rozrośnie i szybko zakwitnie,tzn nie po kilku latach??Szukam czegoś co by mi efektownie zarosło barierkę tarasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicynia albo złotokap (trujący) rozrastają się, jak na nasze warunki klimatyczne szybko czyli 3-4 lata, kwitną obficie idługo (ok. 4 tygonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angels flying
Ładna ta glicynia :) Mam jeszcze jedno pytanko:mam na dworzu sundevillę,czy mogę teraz odciąć od niej pęd i zasadzić w doniczce do hodowli domowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angels flying
Ale chodzi mi o to czy mogę odciąć o tej porze roku i czy jej to nie zaszkodzi??Tak pięknie rośnie że boję sie jej zaszkodzić,ale jednocześnie chciałabym mieć miniaturkę w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi mieć ciepło i widno, plus woda z odżywką, ukorzeniaj na sucho, czyli w ukorzeniacz i do ziemi powinna rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×