Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukaczka....

Da się czymś usunąć osad z wnętrza toalety?

Polecane posty

Gość szukaczka....

nie wiem czy to osad, czy już kamień, ale nie mogę tego doszorować. Są jakieś sposoby? Bo jak się nie da, to kupię inny kibelek, ale chciałam na razie popróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaczka....
dzieki za odpowiedź a ten ocet jak? zalać kibelek całą butelką octu czy ten ocet musi być zagotowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bym proponowała
kupić WC Bref Tornado. Wsypujesz saszetkę, pieni ci się to prawie do deski klozetowej i rozpuszcza wszystko co jest na misce klozetowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
stary poczciwy Tytan i po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
gorący ocet albo rewelacyjny i tani Goliat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestrzegam tylko
Przed wszelkiego rodzaju specyfikami w granulkach....... Lubią zatkać kibelek na amen. Wiem, bo Znajoma ostatnio miała taki problem....... Wprowadziła się do mieskania gdzie kibelek był zatkany totalnie i dodatkowo z osadem masakrycznym użyła na pewno kreta i jeszcze coś, ale nie pamiętam co - w granulkach.......no i lipa. Znaczy przetkało i oczyściło idealnie, ale po tygodniu znów się zatkało.........znów użyła kreta i ............ nic. Doszło do przetykania spiralą i nadal nic. Trzeba było demontować kibbello......okazało się że w rurze utkwiła wielgachna kula utworzona ze specfików w granulkach oraz innch paskudztw....... Jak już coś w proszku/granulkach to rozpuszczone w wodzie, a najlepiej płynne. Ja też walczę z kilkucentymetrowym osadem w kiblu po syfiarzach. Część puściła po domestosie - tym czarnym działającym poniżej linii wody, ocet nie dał rady, coca-cola (3 l.wlane po wybraniu wody ) trochę posunęły proces usuwania syfu, ostatnio molestuję kibelek środkiem z Lidla - W5, zużyłam już 3 butelki w czasie miesiąca (chociaż tyle, że taniocha) i pozostały resztki. Wszelkie środki wlewam na przynajmniej noc..........jak walczyłam z syfem podczas remontu to zostawiałam na przynajmniej 24 h. Ogólnie ciężka sprawa - na pewno uczy cierpliwości. Życzę - tak sobie z resztkami - jak i Tobie powodzenia w działaniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jest mocno zasyfiony
to taniej wyjdzie kupic nowy :-). Osobiscie polecam cillit kamień i rdza do toalet. Na mocny osad butelka powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jeeedna
a oe mnie pytanie... Jak poradzić sobie z czarnymi fugami? :/ Czarne są z wpodou brudu, ich pierwotny kolor to szary... Wróciłam do domu i chce troche pomoc mamie. Prysznic wygląda nie najlepiej, tam właśnie te fugi paskudnie wyglądają, co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te czarne fugi to grzyb
kup środek przeciwgrzybiczy do łazienek, są takie w sklepach chemicznych/budowlanych - najlepiej żeby zawierał chlor i kwas borowy ale nie kupuj w supermarkecie gdzie jest i jedzenie i ubrania i środki czystości tylko najlepiej spytaj w takim specjalistycznym od remontów tam dostaniesz lepszy środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a osad
tu na gorze sedesu,mam tam mnostwo jakiegos osadu i niczym nie moge tego usunac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprościej zmienic deskę.
Najtańszą można kupić za dyche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fugi z grzyba sadą wyczyścisz
fugi z grzyba sadą wyczyścisz , na wilgotna szmatke sody i trzec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulu123
Znalazlam bardzo prosty i szybki sposob na ciemny osad w sesesie (pod powierzchnia wody). Zawsze probowalam czyscic zwykla wc kaczka i szorowalam bez konca szczotka klozetowa, zupelnie bez skutecznie. Teraz wzielam kwasek cytrynowy (w proszku), ktory uzywalam dotychczas do czyszczenia czajnika. Wsypalam 3-4lyzki do litra wody tego kwasku i podgrzalam w czajniku prawie do zagotowania. Wlalam te wode do sesesu i szczotka przejachalm po sciankach sedesu,tak porzadnie z 2 minuty. Splukalam wode - i nie ma sladu po tym osadzie!! Az sie sama zdziwilam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×