Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Migotka_

Wielkość Waszego dziecka w 14 tyg. ciąży-moje ma zaledwie6,8 cm

Polecane posty

Dziewczyny jaką wielkość miało Wasze dziecko w 14 tygodniu ciąży, pytam ponieważ moje dziecko jest za małe:( ma zaledwie 6,8 cm a powinno mieć od 8 do 10 cm. Czy któraś z Was miała podobnie i wszystko z czasem się wyrównało. Proszę napiszcie, bo jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym jestes
zalamana? czy lekarz powiedzial ze cos nie tak czy tylko glupot sie na internecie naczytalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój w 12tc miał 4,71 mm a teraz trzymam 4 kilogramowego klocka na rękach uff jak one szybko rosną ;) głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalkskal
Mój dzieciak dokładnie po skończonym 13 tygodniu miał 7,2 cm. Więc u Ciebie to raczej w porządku jest wszystko. Nie jestem lekarzem, ale tak na "chłopski rozum":) A USG tez się myli, poza tym trzeba wziąć poprawkę na lekarza wykonującego pomiar. No i wiek ciąży może być inny niż ten co pokazuje USG lub z ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim życzliwym, trochę mnie uspokoiłyście:) dla wyjaśnienia jestem załamana tym, że moje dziecko jest mniejsze niż przewiduje norma, a lekarz nic nie powiedział konkretnego tylko kazał mi przyjść jeszcze raz za tydzień, bo teraz dziecko jest za małe na dokładniejsze badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym jestes
glowa do gory i pamietaj zeby za duzo nie czytac na necie bo do paranoji sie doprowadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pomiary z 12 tygodnia i mój maluch miał wtedy 4.5 cm, więc też nie za wiele. w 36 tygodniu ważył 2500gr, więc nadal jest dość mały, ale wszystko w granicach normy. Nie panikuj! Łatwiej Ci go będzie urodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez paniki
spokojnie, moje w 14 tc miało 7 cm :) takze wszystko w normie kobity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, ze więcej kobiet było w podobnej sytuacji a mimo to wszystko dobrze się skończyło...może ja faktycznie przesadzam, ale jestem świeżo po wizycie i spodziewałam się dowiedzieć czegoś konkretnego, a tu nic tylko taka informacja...mam nadzieję, ze jednak będzie dobrze...dodam,że jestem niską osobą, może to dlatego dziecko jest mniejsze...jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodo111
moj kokos w wieku 14 tygodni mial 13.5 cm (2 tygodnie wczesniej mial 6 cm ;/) tez lekarz nie powiedzial nic o nieprawidlowosciach wiec nie oddaje sie umartwianiu. Teraz jestem w 15 tygodniu i do lekarza pojde za miesiac. Zobaczymy co powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mój jest nad wyraz wyrośnięty, bo teraz też ma ponad "normę":D każda książka podaje inaczej i nie ma co tego czytać ja wiem, że jak sie człowiek naczyta to głowa mała-nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość null
Nie jestem ekspertem i do tego facetem, ale mój maluch miał 7,86 cm w 6 dniu 13 tygodnia. :) Pewnie przez 2 dni urośnie jeszcze trochę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris2030
w ostatnim dniu 12tyg moja c orka miała 5,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola00000
mój synek w 14tygodniu i 3 dniu miał 7,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg to przyblizone wartosci a nie 100% pewnosc a 6,8to co od głowy do kosci ogonowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka007
Kobiety, skoro lekarz poinformował, że płód jest za mały i kazał przyjść za tydzień, to znaczy, że chce dodatkowo dkontrolować jego rozwój, bo to, że jest za mały, może, ale nie musi, świadczyć o nieprawidłowości. Trzeba zacisnąć zęby i odczekać tydzień. A takie głupie pocieszanie, że wszystko ok, bo dzieci w różnym tempie rosną, jest bez sensu. Dzieci rosną w różnym tempie, ale na początku ciąży ich wzrost nie jest aż tak zróżnicowany. Pod koniec to co innego, a tu dopiero 14. tydzień. Zamiast rzetelnych informacji, bezmyślne klepanie po główce - niecierpię tego. Autorko, miejmy nadzieję, że maluch nadrobi. Postaraj się trochę wyluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 14 tyg
Witajcie dziewczyny. z tego co czytam mam sporego dzidziusia w brzuchu jestem w 14 tyg a moje dziecko ma 10cm ponad , ale spokojnie dziecko ma jeszcze duzo c zasu i wasze rowniez wyrosnie na sporego bobasa a w czasie porodu bedziemy sie denerwowac z bolu czemu taki duzy :) Powodzenia wszystkim mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 16 tydzien
Moje dziecko w 16- stym tygodniu ma 8,06 cm. Nie słyszałam o żadnych nieprawidłowościch. Każde dziecko rośnie na swój sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama UK
Hej dziewczyny wg moich obliczeń jestem w 17 tyg a wg usg 15 bo dzidziuś ma 9cm przez co zmienili mi datę porodu na 2 tyg później ale jak piszecie dzieci różnie rosną wiec raczej się będę trzymać swoich obliczeń, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się kierowała bardziej terminem porodu z usg, termin miesiączki nie zawsze wskazuje na termin owulacji, organizm nie jest maszyna i mogło się coś przesunąć. Owszem dzieci różnie rosną ale po coś są te przybliżone miary i lekarze wiedzą co robią. O wymiarach dziecka w 17tc możesz przeczytać http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr-ciazy/1160-siedemnasty-tydzien-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi brakuje 2 dni do 13 tyg i mój dzidzius ma tylko 4cm i 60 mm powinnam się niepokoić?;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama

Moje dziecko ma 29mm to jest zaledwie ok. 2-3 cm a jestem w 14 tyg ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×