Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elle 24

jakiej firmy macie pralkę,co polecacie?

Polecane posty

Gość milen3
odradzam Amice dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facettttttt
Ja mam Franie od 30 lat,ładowana od góry, zero napraw, polecam. do Pań , które maja problemy z zasobnikiem (szufladą) na proszki itp. Wypoziomujcie te swoje praleczki z mini, minimalną przewaga na jej tył..... chyba wiecie gdzie to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj kupiłam pralkę (jaką-zaraz napiszę). Do tej pory używałam ładowanej od góry Deawoo pralki bąbelkowej- takiej bez grzałki i ciepłą wodę musiałam do niej wlewać prysznicem. Mimo, że jest ciągle sprawna to zdecydowałam się kupić nowszą pralkę, bo tyle ile ta stara marnowała wody (wg. producenta 150litrów na cykl, wg. mojego licznika- nawet 450l/ cykl!!!) to akurat zamiast ciągle dopłacać za wodę spokojnie wystarczy mi na ratę za nową pralkę. Po tygodniu szperania w internecie, zbierania opinii w sklepach i wśród znajomych skorzystałam z promocji w Avansie i kupiłam Gorenje WA 60149. Wsad 6kg, 1400obrotów, klasa energetyczna A+, klasa prania A, klasa wirowania A i zużywa 45l (!) za 1099zł podczas kiedy inne w tej cenie mają co najwyżej 1000 obrotów a o klasie A+ można zapomnieć. Sprzedawca powiedział, że pierwsze pralki Polar (tak, te które służyły naszym rodzicom po 20-30lat) były robione na podzespołach Gorenje. Słyszałam też, że Miele to świetna marka, ale ceny powalające... Poza tym znajomi polecali Whirlpool, Bosh, Beko. Kogo nie zapytałam- każdy odradzał Amicę. Znajomi opowiadali straszne historie o tych pralkach. Ja mam akurat lodówkę Amica od 2 lat i odpukać, ale jestem zadowolona- nie ma "zapaszku" dobrze mrozi... A wracając do pralki- przy 1400 obrotów ciuchy wyjmuje się prawie suche ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziara, ale pewnie za to strasznie wymięte :P zimą to jest dobrze, bo szybko wszystko wyschnie, ale latem...:o zuzyjesz wiecej pradu na prasowanie :P (ja latem ustawiam u siebie mniejsze obroty 900, albo 600) no nevermind wracajac do pralki kupilismy nowa jak mama była w szpitalu, zeby po powrocie nie musiała sie meczyc itp nie mialam wtedy dostepu do sieci, wiec o recenzjach z netu moglismy zapomniec, musielismy polegac na panu sprzedawcy. cena równiez była istotna wiec wybór padł na masterccook ( dokładnego modelu teraz nie podam, bo nie pamietam) ówczesna cena w granicach 1400 zł. pralka jest u nas juz ponad 6 lat, pranie robi sie min 3x na tydzien, woda twarda jak cholera ( zuzyłam tylko jeden raz opakowanie calgonitu) i NIC jak do tej pory sie nie zepsuło. JA moge polecic. nie wiem jak z jakoscia teraz. moja działa bez zarzutu a co do bosha i siemensa: sa robione na tych samych podzespołach, czesciach, nawet w tych samych fabrykach, maja tylko inne nazwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi też 1000 ob rotow spokojnie
starcza, potem i tak suszę. a często zmniejszam wirowanie, by nie były za bardzo pogniecione. ale jak się wyjmie szybko z pralki po zakonczeniu cyklu to duzo sie nie gniecicie. podziwiam a utorkę postu co prala w 150 litrach wody. juz bym chyba recznie wolala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deedee1
Zdecydowanie Electrolux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy jakie funkcje nas interesują. Ja dostrzegłam zalety pralki parowej. Np. LG ma funkcję "odświeżania ubrań" - czyli coś, co dla mnie jest bardzo przydatne, kiedy wracam po imprezie przesiąknięta dymem papierosów. Plaka w ten sposób "pierze" ok. 20 minut, czyli dokładnie tyle ile się kąpię. A że cicho pracują, to można to nawet w nocy puścić. Siostra już taką ma, ja przymierzam się do kupna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak mi mój mastercook siądzie to kupię LG z nowym napędem DD. a jeszcze lepiej jak będzie to pralka parowa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parową to też bym chciała, podobno nie trzeba po niej prasować i odświeża ciuchy w kilka minut, przydało by mi się coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie LG znalazłam coś takiego w temacie odświeżania: "Odświeżanie parowe Nie masz czasu na prasowanie, a za chwilę ważne spotkanie? Po prostu włóż suchą koszulę do pralki parowej LG Direct Drive, uruchom program Odświeżanie parowe, a po 20 minutach rozwieś koszulę na wieszaku na 3 minuty. Wszystkie zagniecenia i zapachy zostaną usunięte, a Twoja koszula będzie gotowa do włożenia. Unikatowy program Odświeżania parowego suchych ubrań zastępuje prasowanie dzięki wykorzystaniu pary wodnej. Jednorazowo w 20-minutowym cyklu można odświeżyć i usunąć zagniecenia z 2-3 koszul."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj, chciałabym takie coś :) strasznie nie lubię prasowania, szkoda, że kiedy wymieniałam pralkę nie wiedziałam o istnieniu tych parowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie prasowanie to pół biedy - najgorzej jest własnie z tym, że wszystko przesiąka zapachem. ile razy można prać. No i przy praniu parowym rzeczy się mniej niszczą i można w ten sposób odświeżyć kolor ;) Dla mnie świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie prasowanie to pół biedy - najgorzej jest własnie z tym, że wszystko przesiąka zapachem. ile razy można prać. No i przy praniu parowym rzeczy się mniej niszczą i można w ten sposób odświeżyć kolor ;) Dla mnie świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, po imprezie idealne wyjście, odświeżyć, pozbyć się zapachów i już można zakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katakumby18
Ja miałam na obecną chwile 4 pralki; - frania - polar pierwsza automatyczna - Whirlpool 10 lat, ale poszedł mi filtr, który razem z pompa można tylko kupić koszt ok. 400-500 zł... gdyby nie ten filtr to by była do dziś - obecnie mam Indesit 10 kg nie narzekam na nią :) Zwracaj uwagę jaki maja dostęp do filtra bo moja Whirlpool miała za pompa z tyłu;/ Wszystko zależy od tego jak często pierzesz, jak dużą masz rodzinę :) Ja mam dużą rodzinę i czasami 10 kg mi nie wystarcza:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piorę bardzo często, średnio co drugi dzień i już słyszę, że pralka powoli wysiada.. dudni przy wirowaniu strasznie.. aż dziecko ucieka i się chowa. Jak przyjdzie mi zmienić pralkę to myślę że wybiorę coś z LG.. mają spory wybór pralek Slim z różną ładownością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo...
Miałam ARDO, a teraz mam SAMSUNG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo...
SAMSUNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariCarmen
AEG. Ja sprawiłam sobie niedawno, mama moja ma od 20lat i nic się z nią nie dzieje. Fantastycznie dopiera, pranie wyjmujesz prawie suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cena pewnie kosmiczna, albo kilka dni trzeba poświęcić na prasowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cena pewnie kosmiczna, albo kilka dni trzeba poświęcić na prasowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cena pewnie kosmiczna, albo kilka dni trzeba poświęcić na prasowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cena pewnie kosmiczna, albo kilka dni trzeba poświęcić na prasowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pralkach parowych LG jest funkcja "medyczne pranie" czy jakoś tak. ktoś wie na czym to dokładnie polega? brzmi nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znalazłam: Opracowany przez firmę LG Innowacyjny cykl płukania medycznego, zatwierdzony przez fundację British Allergy Foundation, usuwa co najmniej 99,8% kurzu oraz łupieżu zwierzęcego. W sumie fajna sprawa, widzę, że coraz bardziej dbają o alergików i delikatną skórę dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie zawsze sporym problemem było to, żeby proszek się dobrze wypłukał. To mi podrażniało skórę. Mam nadzieję, że to płukanie medyczne w pralkach, o których piszecie też te płyny i proszki do prania dobrze wypłucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×