Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mrowkaandlos

Świadectwo pracy i inne. Prosze o pomoc.

Polecane posty

Gość mrowkaandlos

Witam. Z dniem 30 czerwca 2009 roku skończyła mi się umowa o pracę na zawarta na czas określony. O tym, że nie zostanie mi ona przedłużona dowiedziałam się już 22 czerwca 2009 w poniedziałek. Dowiedziałam się, że moja była szefowa ma siedem dni ( w przypadku nie przedłużania umowy) na dostarczenie mi świadectwa pracy, dzięki któremu mogę zarejestrować się jako bezrobotna i mieć chociaż 400 zł kuroniówki. Kiedy wczoraj zadzwoniłam do niej, z prośbą o rychłe wystawienie mi świadectwa dowiedziałam się, że świadectwo jest już wypisane, ale ona teraz wyjechała i muszę czekać na jego odbiór do soboty rano, bo wtedy dopiero wraca z wczasów. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Pomijam fakt, że chociaż powinna się ze mną rozliczyć ( wynagrodzenie, ekwiwalent za niewykorzystany urlop) z dniem zakończenia umowy, do tej pory jeszcze tego nie zrobiła. Nie wiem, co mam w tej sytuacji zrobić? Olać, czy walczyć o swoje prawa? Gdzie mogę się zgłosić? Jaką mam szansę na wygranie z nią tej "bitwy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaandlos
a najgorsze w tym wszystkim jest to, że mogłabym już złożyć podanie o pracę do budżetówki, a nie mam świadectwa pracy i doopa blada. Jestem, na nią wściekła i chociaż nie jestem mściwa, to mam chęć pozwać ją wręcz do sądu, ale nie chcę przy tym stracić.... Sama nie wiem, co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszkaa
A podpisałaś odbiór swiadectwa a kadrach? Kazdy odbiór swiadectwa przez pracownika musi byc pokwitowany dlatego swiadectwo robi s ie w dwóch egzemplarzach. jedno dostajesz ty a na drugim podpisujesz sie z data otrzymania i do akt osobowych w firmie. Jedyne co moge ci poradzic to pokwitowac swiadectwo z faktyczna datą a nie 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma 7 dni na wydanie swiadectwa
jesli udowodnisz w sadzie ze ponioslas szkode w wyniku tego ze nie wydano ci w ciagu 7 dni swiadectwa pracy (np nie uzyskalas przez to prawa do kuroniowki, mialas oferte pracy a nie przyjecli cie ze wzgledu na brak swiadectwa z poprzedniej pracy) to na bank wygrasz odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×