Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ottaa

przeniesienie działalności gospodarczej

Polecane posty

Gość ottaa

witam. mam problem. chcialabym zakończyć działalność gospodarcza i chciałabym aby mój brat ja kontynuował pod ta sama nazwa itd. mam pozyczke na firme telefony firmowe, samochod w leasing. jak i gdzie sie pokierowac aby oddac bratu cala dzialalność tak, aby wszystko przeszlo na niego? moze ktos wie? doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
nazwa nie będzie taka sama. Jesli rejestrujesz jednoosobową działalność musisz w nazwie miec swoje imie i nazwisko. Pozostała czesc moze byc taka sama. Ty działalność wyrejestrowujesz, brat rejestruje na siebie. Nazwa, na przyklad u ciebie: KAMA kasia kowalska u brata bedzie KAMA bartek kowalski. Inaczej sie nie da. Tak samo robi się w urzędzie skarbowym, zusie, GUSie. Co do telefonu, lokalu itp to w momencie jak brat zarejestruje na siebie działalność to idziecie do najemcy/operatora telefonu itp i przepisujecie umowy na niego. Co do przejecia majątku firmy, typu towar, wyposazenie itp to radzę skorzystać z pomocy doświadczponej księgowej, żeby zgodnie z przepisami prawa wszystko porobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
co do pozyczki na firmę - na 99% pożyczka nie "przejdzie" na brata. Co do leasingu - nie mam pojecia - dowiedz sie u leasingodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×