Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytaaam

Pytanie dot. legitymacji ubezpieczeniowej dla pracownika

Polecane posty

Gość pytaaam

Jak i gdzie wyrabia się legitymację ubezpieczeniową dla pracownika? (Pracuję od 3 miesięcy,to moja pietwsza praca).Ile trzeba czekać na wyrobienie? I czy prawdą jest,że zamiast tej legitymacji homorowany jest druk RMUA? (np. u lekarza).Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trututu
legitymacje wyrabiają kadry. druk rmua z ostatniego m-ca lub podbita co miesiąc legitymacja jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej wiecej
nie ruma tylko zua-----> tzw pasek gdzie pisze ile twój pracodawca odciaga składek i czy w ogóle to robi o legitymacje wystarczy napisac prosbe o wydanie dodajesz zdjecie i slaesz lub dajesz kadrowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w książeczce jest napisane że ważna jest 6 miesięcy, ale różne przychodnie karzą sobie podbijać, nawet co miesiąc wyrobienie książeczki maksymalnie 2 dni, wypełniasz druczek który Ci dadzą kadry, dajesz swoje zdjęcie i gotowe tylko dlaczego dopiero teraz? powinni wyrobić obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej wiecej
terapeuta nie od razu skąd mają wiedzieć czy masz czy nie??? u mnie w firmie sa osoby , które pracują ponad 10 lat i nie mają ..bo nie upomnieli sie , bo nikt się nie pyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trututu
mniej więcej -> ten druk na którym jest wysokość składek to rmua (raport miesięczny). zua to druk rejestracji pracownika do ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej wiecej
literaki sie poprzestwiały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaaam
Dziękuję Wam bardzo za odzew.Dopiero od niedawna "siedze" w tych wszystkich zus-owskich (i nie tylko) przepisach,więc jestem trochę jak dziecko we mgle.W pracy nikt mi nie powiedział o żadnej legitymacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mam legitymacji
co miesiac dostaje druk rmua i zua i z tym chodze do lekarza jakby co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tracera
Sorry, ale nikt nie bedzie za Tobą biegał z zapytaniem, cy masz już legitymację ubezpieceniową - to leży tylko i wyłącznie w Twoim interesie. Jeśli jest to firma mala, to trzeba zwrócić się do Zusu o wydanie legitymacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaaam
Zrobiłam zdjęcie,wypełniłam wniosek,który pracodawca złożył w zusie. W przyszłym tygodniu legitymacja ma przyjść pocztą :) Dzięki jeszcze raz za Wasze rady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×