Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluszaq

nie znam sie na barszczu, prosze o rade

Polecane posty

Gość pluszaq

kupilam barszcz w sloiku, taki sam w sobie, woda z burakami, bez zadnych dodatkow. chcialabym z niego zrobic nieco pozywniejsza zupe, ale nie jestem pewna, jakie dodatki / warzywa beda pasowaly. np. nie uszka, bo nie bede robic, ale ryz? makaron? kalafiorki? a jakie przyprawy? czosnek? z gory slicznie dziekuje za porady, nawet bardzo ogolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
niestety nie bede miala ku temu sposobnosci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tak: w barszczu ukraińskim są ziemniaki, marchewka,fasolka szparagowa, buraczki i troszkę kapusty kiszonej. No i jakiś groch/fasola. przynajmniej tak mnie mama uczyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja kupuje i co w tym zlego
Ugotuj ziemniaki i zalej zupa . pokras ziemniaki cebulka przesmażona na tluszczu. Mozesz dodac do barszczu smietane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
aha, no to dzieki za porady, juz mi sie cosik rozjasnia ;) nie spotkalam jak dotad barszczu z dodatkiem kiszonej kapusty, ale BARDZO mi sie ten pomysl podoba. skubne po trochu z powyzszych rad, a jako dodatek "pozywny" wrzuce puszke duzej bialej fasoli, moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluszek26
eee jak dla mnie barszcz to tylko czysty, w formie pożywniejszej to zabielany z koperkiem i ziemniakami w kosteczke. Nie wiem inne to jakoś takie nie barszczowe są już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
czystu barszcz jest wysmienity, ale jako niemalze napoj ;) za to zeby sie najesc, to juz trzeba tam cos wrzucic. myslalam tez ew. o zrobbieniu z tego chlodnika z koperkiem, smietana i krewetkami, ale nie wiem na ile llubie zimne zupy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee ale nr
-z ubutymi ziemniakami i luczykiem -z kulkami purre z ziemniakow -zabielany smietana -jak czysty-to uszka, male wloskie-echhh uleciala mi nazwa z glowa a przeciez za nimi przepadam-pyszne z szynka....male uszka-ale ponoc wloskie w kazdyb razie -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
na faktycznie moznaby zakupic paczke jakis malych wloskich uszek typu tortellini ... dobry pomysl. kulek z ziemniakow to ale raczej nie bede toczyc ;) dzieki przeto za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
Ugotowac wywar z miesa, z przyprawami-ziele angielskie,listek laurowy,wlać koncentrat barszczu i zabielić smietaną. dodać natkę pietruszki.Ziemniaki ugotować osobno,przesmazyć na patelni i podać odzielnie z zupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
jakby ktos mial jeszcze jakies 5 groszy do dorzucenia w sprawie barszczu, to sie uciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
wywar mięsny albo kostka rosołowa plus włoszczyzna i te buraczki ze słoika,śmietana ,koperek, albo bez ziemniakow i przecedzić ,dodać przyprawy i sporo czosnku,kekko zakwasić ma być słodko winny i podać np z pasztecikami.A najbardziej treściwy jest z warzywami , garścią białej fasolki może być z puszki i kawałkiem pokrojonej kapusty -to barszcz ukraiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×