Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość da sieeeeeeeeeeeee

da się zrobić wino nie mając tej banki - dymiona?

Polecane posty

Gość da sieeeeeeeeeeeee

Jeśli tak to podajcie przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da sieeeeeeeeeeeee
chodziło mi właśnie o takie bez spirytusu. Kiedyś piłam takie wino robione w butelce po wodzie mineralnej i było bardzo dobre tylko nie wiem jak takie zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to było wino zlane po..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde wino robi się tak samo
a w jakim to robisz naczyniu to tylko kwestia ilości ale po co się trudzić, aby mieć litr wina (przy b.dobrych układach) w butelce po wodzie mineralnej??? :-O to już lepiej kupić w sklepie butelkę wina za 6-8zł :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
mój mąż ma specjalne butle do wina z taką specjalną rurką i korkiem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde wino robi się tak samo
"mój mąż ma specjalne butle do wina z taką specjalną rurką i korkiem .." dziecko, to jest dymion a nie "specjalna butla" :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da sieeeeeeeeeeeee
jeśli się da to przecież mogłabym zrobić w butelce 5 litrowej tylko jak? Nigdy nawet nie robiłam wina w dymionie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Mi 123
szukaj informacji w google..moim zdaniem to wino bedzie marki,,wino"..dobre i smaczne powinno byc robione w/g pewnych reguł..i raczej w naczyniu szklanym w domowych warunkach...nie kombinujcie ..bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde wino robi się tak samo
"dobre i smaczne powinno byc robione w/g pewnych reguł..i raczej w naczyniu szklanym w domowych warunkach...nie kombinujcie " co stoi na przeszkodzie by zrobić wino wg reguł i w szklanym naczyniu , jak pisze autorka "przecież mogłabym zrobić w butelce 5 litrowej"? NIC - gwarantuje ci, że moje wino będzie równie smaczne czy je będę robić w 5cio czy w 50ciolitrowej butli. Tylko powtarzam jeszcze raz, że więcej się orobi (bo tyle samo co przy dymionie np. o poj.30litrów) niz tego wina bedzie mieć :-P Z 5-litrowej buteleczki to tak może ze 2,5 litra wina otrzymasz, jak dobrze pójdzie. "Tylko jak?" ---->>> książki, literatura przedmiotu lub google - i wszystko wiesz :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da sieeeeeeeeeeeee
google ok ale myślałam, że może ktoś tutaj ma sprawdzony przepis i sam takie wino już robił dlatego zapytałam bo przecież od tego jest forum... ale mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde wino robi się tak samo
a ja "ale myślałam, że może ktoś tutaj " w ogóle zrobi wino albo obiad za mnie ... nawet tu na kafe piszą jak się robi wino http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3831668

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na wino w \"innej butli\" jest dokładnie taki sam jak przepis na wino w dymionie ;) Trzeba tylko dopowiednio zmniejszyć ilość składników (poza drożdżami, zasadniczo nie dzieli się torebek - ale instrukcja obsługi jest na każdej) Dymiony sa dobre, bo można wygodnie dobrać do nich korki z rurką. Problem polega na tym, że pracujące wino musi być zamknięte w taki sposób, żeby nie wcisnęły się do środka muszki owocówki a żeby bez problemów mógł się ulatniać gaz. Po to rurka, do której nalewa się wodę. Można teoretycznie używać waty, napchanej do szyjki butelki, ale raz że większa możliwość zakażenia, a dwa że nie słychać jak bulka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur444
Mogę mówić tylko za siebie, bo też każdy bimbrownik pewnie ma swoje, inne zdanie, ale mi się najlepiej korzysta z modelu automatycznego, który jest w zasadzie bezobsługowy. Taki destylator parę miesięcy temu kupowałem ze sklepu online na http://edestylatory.com i działa bezawaryjnie i oby tak dalej. Pełne wyposażenie w zestawie – zamówiłem telefonicznie i dorzucili wypełnienie miedziane w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA uwielbiam gotować przy lampce wina ;) dodając również i do potraw ;) wieczorkiem dla męża jest to niezły afrodyzjak, dlatego gdy mój mąż wiedział już o co chodzi zaczął kupować mi dobrej jakości wina( cwaniaczek ), ale nie miałam jak i gdzie tego trzymać wiec chciałam kupić jakąś półkę lub stojak ładnie wyglądający i znalazłam coś takiego ;) www.pl.ericolusso.com najładniejsze to drzewko na ścianie ;) PIĘKNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×