Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość monka812

pęcherz nadreaktywny? ma to ktoś?

Polecane posty

Gość monka812

witam, 2 miesiące temu urolog zdiagnozował u mnie pęcherz nadreaktywny, dał vesicare na 2 mce. z początku po 4tabletce nawet mi sie poprawiło-dodam, że cierpię na ciągle parcie na mocz, takie napięcie w cewce moczowej, cząśetomocz-czasem i co15min, a w nocy 1-4 razy. niestety zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne i objawy powróciły. odsatwiłam hormony-pewna, że to po nich, jestem juz z tydzien bez hormonów, vesicare biorę, ale bez rewelacji, różniej est, ale to ciągłe parcie pozostało. nie wiem, czy to dalej skutek hormonów, czy lek nie działa na mnie, czy to nie ta choroba, juz sama nie wiem.czy ktoż cierpi na tą chorobę? jakie macie objawy? czym to leczycie?prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rencia.p
Ja właśnie leczę vesicare. Ale w moim przypadku zadziałało bardzo szybk i nie mam w tej chwili żadnych objawów choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinię na temat
leków Ditropan lub Driptane? Brał je ktoś? Skuteczne są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka812
brałam driptane jakies 10 lat temu, pomagało ale tak jakby mi troche zatrzymyło mocz, musiałam mięśni brzucha używac, zeby sie wysikac. vesicare zdecydowanie bardziej chwalę, niestety u mnie jakis złożony problem, raz działa a raz nie działa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki monka za odpowiedź
a napisz jeszcze proszę w jakich dawkach brałaś Driptane i po jakim czasie brania poskutkował? ja mam pecherz nadreaktywny,problemy z utrzymaniem moczu i dlatego zdecydowałam się na branie tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki monka za odpowiedź
i jeszcze jedno-czy ten lek ma jakieś dokuczliwe skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka812
brałam po pół tabletki ale na początku buło za silne to po ćwiartce, nie pamietam po jakim czasie skutkował ale gdzieś tak ok.tygodnia , naprawde juz nie pamiętam,a jak Ci zdiagnozowali nadreaktywność? miałaś urodynamikę? bo to podstawa podobno, ja mam miec dopiero za niedługo, bo mi nikt wczesniej nie zlecił i niewiadomo co to w sumie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka812
a skutki uboczne to tylko trudności z oddawaniem moczu, poprostu za bardzo mi wyhamowało pęcherz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki monka za odpowiedź
wiesz monka ja mam sm:(A przy tej chorobie klopoty z pęcherzem to niestety normalka i dlatego muszę brać Driptane albo Ditropan( w sumie to jedno i to samo,tylko inna firma je produkuje ale oba leki mają ten sam skład).Ja zaczynam dopiero brać ten lek i dlatego jestem ciekawa opinii o nim.Mam nadzieję,że choć trochę on mi pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka812
to trzymam kciuki i dużó zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki monka za odpowiedź
również życzę dużo zdrówka:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam to
dziadostwo, brałam diptrane i vesicare, i mi bardziej pomagał vesicare. Vesicare jest dużo droższy, a po diptrane zatrzymywała mi się woda w organizmie i skutkiem tego był brak potu, oraz po diptrane tyłam. Vesicare brałam jakieś 4 lata sezonowo - po 2-3 opakowania jesienią i wiosną, a od 3 lat nic nie biorę i jest w miarę dobrze. życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak potu po ditropanie to
też zaleta.Ja to biorę i wg mnie jest ok.A vesicare jeszcze nie brałam.Ile to w ogóle kosztuje i czy jest na receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak potu po ditropanie to
u mnie po ditropanie nie ma tycia a dokucza nietety tylko cholerna suchość w ustach:oAle mozna sobie z tym poradzić,zujac chociazby gume;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka812
vesicare jest na receptę.jest drogi, ja pierwsze opakowanie kupiłam za 135zł, a następne juz za 114zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pecherzu nadreaktywnym
najgorsze jest to ciągłe uczucie parcia na mocz,baaaaaaaardzo częste oddawanie moczu:oNajchętniej by sie zamieszkało w wc bo i tak spędza się więksozść doby w niej:(Będąc w jakimś nowym miejscu pierwsze co robię to rozglądam się gdzie jest ubikacja i pędze do niej bo nieustanie chce mi się siku:oAż strach wychodzić z domu...nie mówiąc już o podroży np.autokarem😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka812
no ja sie w piatek dowiem dopiero czy mam naprawde pecherz nadreaktywny.bede miec urodynamike. dzis np. zjadłam zupę ogórkową-bardzo kwasną i zaraz normalnie sikałam co 15min z zegarkiem w ręku!!!dopier o p o 2nospach i kolejnej połówce vesicaru troche mi puściło, ale i tak brzuch mam jak balon i ciągle jakby pęcherz nieopróżniony do końca. to naprawdę zycie uprzykrza.a ten strach ze nie ma gdzies toalety to juz tak w psychice siedzi, tez to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlaśnie najorszy jest
ten strach,że nie ma gdzies w pobliżu wc:oI żeby do niej w razie czego zdażyć:(To tylko powoduje dodatkowy stres a stres nasila objawy wszystkich chorób a szczegolnie chorób pęcherza(ja zawsze jak sie zestresuję,zdenerwuję to latam co chwilę sikac):o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienią gdy jest chłodno
mokro to ten chory pecherz jeszcze bardziej mi dokucza:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ditropan pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_es
Może masz bakterie e coli, które powodują infekcje pęcherza i stąd te przykre objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie żadne bakterie
mój pęcherz jest nadreaktywny i to baaaaaaaaaaaaaaardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika198700
rany dziewczyny, myślalam ze tylko ja mam te problemy... 1,5 roku mecze sie z pecherzem, to jakas masakra ;( najpierw niby przez basen jakas infekcja, po pol roku zaczelo sie nietrzymanie mozu zwlaszcza po skorzystaniu z toalety albo przy kichaniu itd. jestem po cystoskopii, bad.urodynamicznym. to 1 wyszlo dobrze - nic nie znalezli. w tym 2 wyszlo wysilkowe nietrzymanie moczu. ale ze urolog podejrzewal tez pecherz neurogenny to bylam tez u neurologa, dostalam skierowanie na rezonans magnetyczny (co wlasciwie jest cudem o nie daja ale trafilam do dobrej lekarki) i recepte na ditropan. biore go od paru dni i jest nieco lepiej, nie powiem ze rewelacyjnie, moze musze go dluzej brac zeby sie polepszylo. al co wazne ta lekarka - neurolog pytala mnie o objawy. i powiedzialam ze ciagle parcie na mocz, w nocy potraie nawet 10 razy wstac przez co w ogole sie nie wysypiam, tak samo w dzien, a nie daj Boże jak wypije szklanke picia to mam z glowy przynajmniej dwie godziny bo spedze je w lazience. no i gdy mam taki pecherz wypelnony i musze choc chwilke wytrzymac to nie ma rady zawsze popuszcze choc pare kropel. no i wlasnie ta lekarka stwierdzila ze te bad. urodynamiczne moze byc niewiarygodne. i powiem wam ze chyba jej wierze bo przez 1,5 oku zaden lekarz mi nie pomogl dopiero ona. nabralam sie jakis tabletek na bakterie, wzielam mase antybiotykow i nic. ciesze sie ze nie tylko ja mam ten problem bo czasem czulam sie jak odludek :( pozdrawiam was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaj Wika
Nie martw się,nie Ty jenda męczysz się z tym pęcherzem.Ja też mam ciężkoie życie przez niego:(Przed wyjściem z domu NIC nie pję,nawet jak wycodzę dopiero po południu to od rana już nie piję zadnych płynów bo zawsze wtedy na dworze szukam wc:oNajgorzej jak mi się gdzieś zachce poza domem a nie ubikacji:oNiera po prostu się zlałam w spodnie:oWstyd jak cholera:( Tez biorę Ditropan. Pozdrawiam i życzę wytrwalosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam...
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, czy mogłabym prosić osoby, które borykają się z problemem pęcherza nad reaktywnego o kontakt ze mną? Poszukuję osób, który wypełniłyby bardzo krótką ankietę, oczywiście anonimową. Ankieta jest przetłumaczona z języka angielskiego, dlatego chciałabym się dowiedzieć czy wszystko zostało poprawnie przetłumaczone i dla osób z tą chorobą jest wszystko jasne. Kontakt do mnie: magdalena.adamkowska@interimax.com Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×