Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość YAsminelle2

Prosze Was -wpiszcie przepis na gofry

Polecane posty

Gość YAsminelle2

juz robilam ponad z 10 przepisów i nie chcą wyjsc:((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki przepis ,też długo szukałam różnych ,ale jak dotąd ten jest najlepszy .Może skorzystasz . 2 jajka 1 i 3/4 szklanki mleka 2 szklanki mąki 1/4 szklanki oleju 4 łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 3 łyżeczki cukru Wszystko zmiksować . Smaruję gofrownicę za każdym razem troszkę pędzelkiem olejem . Piekę około 3 minut . Życzę smacznego ! Jeżeli masz jakieś pytania odpowiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniku
wszystko miksujesz jak leci, czy najpierw jajka ubić...rozwiń proszę kolejność, jak miksujesz...Dopytuję się, ponieważ i mi gofry kiepsko wyszły ostatnio, a chętnie wypróbuję ten przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tez probowalam z dziesiec przepisow az trafilam na jeden pyycha: 250ml mleka 2 jajka maka proszek do pieczenia (lyzka) mleko+zoltka+proszek-dodaj maki tyle zeby bylo geste bialka oddzielnie ubijasz dodajesz bialka ale nie miksuj tylko przekladaj szpatulka, zeby to takie puchate to ciasto bylo, jak piana wychodza pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrrrrrrrr
2 szklanki maki 2 jajka 2 lyzeczki proszku do pieczenia opakowanie cukru waniliowego 2 szklanki wody 1/3 kostki masla pol szklanki cukru pudru maslo roztopic, polaczyc z maka, pudrem, wanilia, proszkiem do pieczenia, zoltkami i woda, zmiksowac. na koniec dodac ubita piane z bialek. piec 6 min na max tepmeraturze, otworzyc gofrownice w polowie pieczenia, zeby para uleciala. no woda zamiast mleka - dzieki niej gofry sa chrupkie po wyjeciu z gofrownicy przelozyc na kratke z piekarnika, nie na talerz, bo zaparuja i zrobia sie miekkie zamiast chrupiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonuska
GOFRY PRZEPIS I (porcja na ok. 12 szt. gofrów) 2 jajka 2 szklanki mąki 1/2 szklanki oleju, rozpuszczonej margaryny lub masła 1 3/4 szklanki mleka 4 łyżki cukru I 3 łyżeczki proszku do pieczenia 1/4lyżeczki soli Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Na rozgrzaną płytę gofrownicy wlać1 porcję ciasta. Zamknąć pokrywę. Piec 5-7 min. GOFRY PRZEPIS II (porcja na ok. 12 szt. gofrów) 3 jajka 2 szklanki mąki 1/3 kostki masła lub margaryny 1 szklanka mleka 4 łyżki cukru 1 cukier wanilinowy 1 1/2 dag drożdży szczypta soli Do przesianej mąki dodać jaja, roztopione masło lub margarynę, cukier, cukier wanilinowy i sól. W ciepłym mleku rozpuścić drożdże, dodać do mąki i dokładnie wymieszać. Odstawić ciasto w ciepłe miejsce na 1 godzinę. Na rozgrzaną płytę gofrownicy wlać 1 porcję ciasta. Zamknąć górną pokrywę. Piec ok. 5-7 minut. Zaleca się aby w połowie cyklu pieczenia uchylić górna pokrywę w celu wyeliminowania nadmiernej ilości wydobywającej się pary (na ok. 3 sek.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YAsminelle2
jak otwietram gofrownice w polowie pieczenia to mie sie rozdwajają gofry i mam 1 polowe na 1 plytce 2 a drugiej:((( a na ile porcji sąWasze przepisy?Monola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinkaw
z drożdzami jeszcze nie robiłam gofrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ,że tak długo nie odpisywałam . Mnie wychodzi z tego przepisu około 9 - 10 gofrów . Jeżeli chodzi o mieszanie składników ,zbytnio się nie przejmuję ,najpierw wlewam mleko a potem jajka ,mąkę ,proszek do pieczenia ,sól ,cukier ,olej . Miksuję wszystko ,nigdy nie miałam problemów .Konsystencja jest dosyć gęsta ,ale bardzo ładnie się wlewa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Monola - 4 łyzeczki proszku do pieczenia to strasznie dużo, za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No sporo tego proszku ,ale taki dostałam kiedyś przepis . I jak narazie wychodziły mi z niego najlepsze gofry ,wcześniejsze wyglądały raczej jak naleśniki . Widzę tu kilka innych przepisów ,może spróbuję czegoś nowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona**
mąka 1 i 1/3 szklanki mleko 250 ml cukier 3 łyżeczki roztopione masło 2 łyżki jajko 1 szt proszek do pieczenia 1/2 łyżeczki Wszystkie składniki zmiksować na jednolita masę. Gofrownicę bardzo dobrze rozgrzać i posmarować tłuszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×