Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama mateuszka 23

Pomożcie mi wybrac wypoczynek prosze...lepszy z ekoskory czy z materialu ?

Polecane posty

Gość mama mateuszka 23

Witam. Za miesiac wprowadzam sie z mezem i synkiem 1;5 rocznym do naszego mieszkanka i zastanawiam sie nad wypoczynkiem do duzego pokoju: czy lepszy bedzie z ekoskory (na skore nas nie4 stac ) czy lepszy bedzie z materialu? jesli wybiore wypoczynek z materialu boje sie ze synek bardzo nam go zniszczy ( ubrudzi, poplami, cos wyleje jak to dziecko ), znow z ekoskory nie wiem czy nie bedzie pekac ) w sklepie mowili ze nie ) i czy bedzie sie dobrze spalo na nim...bardzo prosze o pomoc w podjeciu decyzji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaw na dobry gatunkowo materiał,lepiej się sprawdzi w codziennym uzytkowaniu i śpi sie na tym o niebo lepiej sama w salonie ma skórę ale uwież mi gdybym miała wybierać miedzy eko a tkaniną wybrałabym tkaninę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomi zawiedli się na ekoskó
znajomi zawiedli się na ekoskórze :-O mieszkają jakieś pół roku i juz im pęka na oparciach tam, gdzie się rękami dotyka, ręce często bywają tłuste i od tego pęka tak szybko a oni mieszkają sami , bez dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my ze 2 lata temu
chadalismy po sklepach z antykami i takimi tam... i wypatrzylismy debowa kanape i fotel-facet na miejscu zrobil nam skorzane obicie, nowe sprezyny-skora nie byla najlepszej jakosci-bo po roku sie starla-tzn wytarla w miejscu najbardziej wysiadywanym-ale -nie pekala-nie darla sie i byla latwa w utrzymaniu czystosci-i mocna- tak wiec moze to jest jakies rozwiazanie-nasz calkowity koszt =1700zl-teraz juz mamy co innego-ale dobrze wspominam owy zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
nie polecam ekoskory.Latem będzie grzała,zimą zimno .Jak juz to prawdziwa skora,ktora pięknie starzeje się .Mam taki wypoczynek,ale teraz kupię obity materiałem.Są już obicia ,ktore mają naturalne zabezpieczenie przed zabrudzeniem,świetnie się czyszczą.Są tez kanapy ze zdejmowanymi pokrowcami (ikea).Moim zdaniem material jest fajniejszy,cieplejszy .warto dołożyć na dobrą jakościowo obiciówkę no i na dodatek niektóre kolory,wzory i faktura materiału są przepiękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam duży narożnik ze skóry i nie znam powodów, dla których nie warto kupować skóry. Ale dla planujących kupienie wypoczynku skórzanego, polecam jedynie takie, gdzie sofa podzielona jest na niewielkie fragmenty obite skórą, tak, by w razie uszkodzenia wystarczyło wymienić jeden element. Nie wiem czy jasno piszę;p Tak, żeby nie było trzech wielkich kawałków obitych skórą, tylko np. więcej - każde siedzisko obite osobno i każde oparcie osobno itd. Ekoskóry bym nie kupiła, jeśli nie naturalna skóra, to wyłącznie dobry materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka**
makijaja jako głowny powod anty skórze podaję iż jest ona "zimna" - znajoma zarzuca wypoczynek i tak jakimś kocem bo nie jest to przyjemne siadanie na tej skórze, dodatkowo jasna skóra zabarwia się od nwych ciemnyh jeansów, znajoma świeciła oczami przed gośćmi jak jeden z nich wstał a pod nim wysiedziane na niebiesko miejsce - a ile się tego naczyściła to nie wspomnę. Generalnie polecam zinwestować w naprawdę dobrej jakości materiał. Argument że materiał się brudzi w dzisiejszych czasach już nie jest tak istotny, wkażdej chwili można zadzwonić po ekipę z karcherem i wyprać tapicerki - tak że będą jak nowe, wiem bo moi teśiowie tak funkcjonują od lat, meble mają już jakieś 15 lat, a wcale tego nie widać - co przy sporym psie w domu któremu wolno wchodzić wszędzie i robić wszystko, mogłoby dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skóra zawsze wydawała mi się pretensjonalna, zalatywała nuworyszem plusy - łatwo można ją umyć minusy - w zimie zimna, w lecie gorąca, jak siedzisz na niej gołym ciałem, to się przylepiasz, skrzypi, trzeszczy, wyglada wieśniacko przy małym dziecku najlepszym wyjściem (jak i przy zwierzakach) jest materiał plus narzuta/koc (ze skóry będzie się ześlizgiwać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z Ewą
co do wymienionych minusów :) Ja mam komplet z ekoskóry i fakt, łatwo ją domyć i jeśli pielęgnuje się ją jak powinno to nie ma prawa pękać (ja poleruje ją 1-2 razy w miesiącu oliwką dla dzieci i nie ma ani jednego pęknięcia) ale mimo tego lepszy jest materiał. Tak jak pisała Ewa33 w lecie człowiek przykleja się do ekoskóry, źle się śpi, w ogóle niewygodnie mi na tego typu wypoczynku. Zdecydowanie lepiej kupić komplet z materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka wieśniacko to wygladaja
twoje meble z jyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr.....................
Argumenty za skora do salonu : Po pierwsze na kanapie w salonie sie nie spi :-P Po drugie od biedy mozna kupic skorzana kanape rozkladana ale z prawdziwym materacem, i wtedy sie na skorze nie spi a kanapa wyglada ladnie Po trzecie nic nie przebije naturalnej skory jesli chodzi o estetyke... ale to kwestia gustu, bo znam akich ktorym sie po prostu skora nie podoba... Po czwatrte DOBRA skora NIGDY sie nie zabarwi od ubrania Po piate DOBRA skora jest latwa w utrzymaniu - latwo sie ja czysci i zadne plamy sie jej nie trzymaja. Ja mam bialy skorzany wypoczynek (kanapa +fotele), spisuja sie swietnie i tylko troche juz fotele sa powyciarane na bokach... no ale nie ma co za duzo wymagac : moje meble maja prawie 15 lat :-P. Nastepne tez beda biala skorzane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr........................
Na przykad cos takiego dla tych co w salonie musza spac : http://www.autourduncanape.fr/fiche.php?id=52&categorie=04-couchagequotidien&modele=Canape%20Casper I jeszcze jedno : ja moja kanape nacieralam produktam do pielegnacji skory moze 4 razy przez te 15 lat... nie ma zadnego pekniecia, wiec tu tez wiele zaley od gatunku skory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malajka33
skóra :) ale ta prawdziwa :) lepiej zaoszczedzic i kupić raz a porzadnie niż później wymieniać co roku...http://lemag1.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam piękna rogówkę z kremowej ekoskóry. Po kilku miesiącach ja sprzedałam i nigdy nie dam się nabrac na piękno i elegancję....Zimna, surowa, łatwo się brudzi. Kto ma guziki na spodniach lub dzety zostawia zadrapania, a dżins niebieskie slady...masakra. Tylko TKANINA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia29l
mam ekoskóre 8 lat i nic mi nie pęka, jedynie to ze fakt w lato sie lepi w zime zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×