Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Upominkownia.pl

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Polecane posty

Witam, Czym kierujesz się przy wyborze odpowiedniego prezentu? Czy w ogóle taki istnieje, czy jest to pojęcie względne. Będę wdzięczna za opinię. Pozdrawiam, Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście wszystko zależy od tego dla kogo dany prezent jest wybierany. A czym się kieruję? Przede wszystkim użytecznością dla konkretnej osoby, bo wiadomo, że to co będzie użyteczne dla ciotki niekoniecznie trafi w oczekiwania narzeczonego. Jest jedna rzecz, która według mnie jest prezentem uniwersalnym. W moim odczuciu jest to fotoksiążka, bo kilka razy wybierałam już taki prezent i zawsze się podobał. Fotoksiążka jedna, oczywiście dobór zdjęć różny. Tu możesz zobaczyć jak to mniej więcej wygląda: http://www.superfoto.pl/fotoksiazka_album_odbitki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszytskim zastanawiam się, co dla mnie wyróznią tą osobę spośród innych- np. jakieś zainteresowania czy upodobania. I tak np dla mojej siostry- kawomaniaczki kupiliśmy kiedyś ze znajomymi ekspres od kawy, taki: http://www.electro.pl/produkt-MPM_PRODUCT_Ekspres_XQ_689_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-38545,419.html W ogóle na tej stronce, electro.pl, łatwo znaleźć jakiś praktyczny prezent, mają bardzo duży wybór różnorodnych produktów bardzo dobrej jakości, dlatego naprawdę polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabica
Wystarczy się zastanowić, co lubi dana osoba. Idealnego prezentu - sensu stricto - nie ma. Musiałby wtedy istnieć uniwersalny rodzaj człowieka z jednakowym systemem wartości czy zainteresowań, doświadczeń. na szczęście, tak nie jest. Prezentem, który łatwo dopasować pod konkretną osobę, są książki. Wychodzę z założenia, że każdy ma ulubiony typ książek, lubiona tematykę, a jeśli ktoś twierdzi, że nie (albo że w ogóle ie lubi książek), to dlatego, że nie natknął się na tę odpowiednią w jego życiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wyborze prezentu zastanawiam się dokładnie, jaka jest osoba, której kupuję prezent, co lubi, co jej się podoba, a co nie. Zastanawiam się również nad tym, co by chciała dostać, czy ostatnio nic nie wspominała, że chciałaby coś kupić, że coś ma upatrzonego:) Albo czasem pytam rodziny czy znajomych co można komuś kupić - ale to wtedy jeśli nie znam tej osoby dobrze, a chciałabym jej coś kupić skoro mnie np. zaprosiła na urodziny/parapetówę czy inne okazje. Uniwersalnymi prezentami są według mnie: książka, ciekawe kosmetyki - mniej uniwersalne, dobre winko lub jakiś likier, ciekawe wazony, szkło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie książka wydaje się być uniwersalnym prezentem, wychodząc z założenia że każdy jakieś książki czyta/przegląda. Jednak wiele osób nie interesuje książka, nie czytają i otrzymanie jakiegoś albumu, książki tematycznej czy powieści może je rozczarować. A co z książką w sytuacji gdy chcemy komuś podziękować kupując jakiś upominek? Wtedy koszt jaki należy przeznaczyć jest wyższy i jaką książkę wybrać? Musi to być ładnie wydany album, i tu pytanie o jakiej tematyce? Wina, kulinaria, podróże, encyklopedia? To dość typowe tytuły. A co myślicie o prezencie z dziedziny dekoracji lub wyposażenia wnętrza? Większość osób ma w domu jakąś witrynę z naczyniami, których na co dzień się nie używa, w postaci ręcznie robionego szkła, porcelanowej zastawy czy pojedynczych filiżanek. Czy one mogą być bezpiecznym prezentem? Pozdrawiam, Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×