Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana istotka 26

dłuższe zwolnienie a koniec umowy o prace

Polecane posty

Gość załamana istotka 26

Jestem zatrudniona na umowę o pracę, która kończy sie z dniem 31 grudnia, z tego co wiem to pracodawca jest ze mnie zadowolny, często dostaje dodatkowe premie, pochwaly. Problem tkwi w tym, że zachorowałam, mam nowotwór,czekamnie chemioterapia i zapewne dluga nieobecnosc w pracy co wiąże sie z zatrudnieniem kogos w zastepstwie za mnie . Nie wiem co ze mna bedzie, jesli nie przedluza mi umowy to koszty leczenia bede musiala pokryc sama? czy nie bede mogla dalej sie leczyc? Proszę o pomoc kogos kompetentnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yrek
Jeżeli skończy Ci się umowa a Ty nadal będziesz na zwolnieniu lekarskim zwolnienia przynosisz normalnie jak do tej pory do zakładu pracy, zakład Ci wypłaca należne środki a sam odtrąca od składek ZUS które powinien łacznie opłacić, tj pracodawca co miesiąc płaci 5000 zł ZUS'u Twoja pensa wynosi 1500 zł Więc pracodawca opłaca tylko 3500 zł ZUS'u, Nie jest natomiast wykluczone odgórnie że pracodawca poinformuje o końcu umowy, może być tak że ja przedłuży. Wszystko zalezy jakie macie relacje między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci sie skończy umowa, czyli zostanie rozwiazana z dniem zakończenia to kazde nastepne zwolnienie jakie bedziesz miała zanosisz do ZUS a nie do pracpdawcy. Pracodawva wystawia Ci świadectwo prcay. Ze świadectwem i zwolnieniem lekarskim idziesz do ZUS. Oni wystepuja do pracowadcy o pdanie informacji o Twoich zarobkach a potem sami wypłacaja Ci zasiłek chorobowy. To co ktoś Ci odpowiedział wyżej jest błedne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×