Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kawa i ciacho

dlaczego nie wolno ruszac rzeczy zmarłego przez 6 tygodni

Polecane posty

pierwszy raz o tym słyszę. to pewnie jakiś zabobon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona**
Pierwsze słyszę o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilakaaa
a to nie jest tradycja zydowska?albo muzulmanska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo a nuż sie wygrzebie i np
przyjdzie po swoje portki za 5 paczek ....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak slyszalas i cie to rusza
...... to odczekaj te 6 tygodni i nie ruszaj a potem dochodz czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość entkaaa
Gdy moja mama zmarła ,to ja Jej rzeczy dwa dni po pogrzebie oddałam do PCK i nie czułam sie z tym źle,bo zrobiłam coś dobrego,nie wyrzuciłam,tylko oddałam dla potrzebujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaa-20
nie rusza sie poniewaz przez okolo 6 tygodni dusza zmarlego powraca do domu i tak jakby ma prawo "korzystac" ze soich rzeczy. mowcie co chcecie ale dokladnie dzis jest 6 tygodni jak moj dizadek zmarl i byl juz u nas w domu;) doslownie. nie straszyl ale byl i czyulismy go dal nam znaki...i nie balismy sie bo tak juz jest. a 15 lat temu jak zmarla moja prababcia to tez przychodizla,,,to normalne...a nalezy uszanowac jego pamiec itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granatowe niebo nocy
szczegółowe wyjaśnienie jest w "tybetańskiej księdze umarłych" to dla tych bardziej dociekliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro402306
Dlaczego drwicie o zmarłych? Mojego Ojca zabili w szpitalu i po pogrzebie przez jakiś okres gdy przychodziłem do Jego Domu to o dziwo czułem zapach kwiatów z cmentarza. Jest na tym zafajdanym swiecie coś o czym nie mamy pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro402306
Dlaczego drwicie o zmarłych? Mojego Ojca zabili w szpitalu i po pogrzebie przez jakiś okres gdy przychodziłem do Jego Domu to o dziwo czułem zapach kwiatów z cmentarza. Jest na tym zafajdanym swiecie coś o czym nie mamy pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasadniczo to nie powinno się przywłaszczać rzeczy zmarłego przez 6 miesięcy, bo dopiero po takim czasie nabywa się prawa do spadku ;) Chyba że się wcześniej sprawę spadkową w sądzie przeprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro402306
Nikt nie łyka jak pelikan,a przeklinanie to sobie "gosciu" zostaw dla siebie... Mało wiesz i Twoje wpisy są mało wiarygodne. Gdybym Ci opowiedział pewną historię to zapewniam Cię że do rana byś nie usnął. Tak że jak coś napiszesz to najpierw się zastanów a dopiero podaj swoje mądrośći bo zapewne jestes młodą osobą i tyle wiesz co obejrzysz w tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkopujesz temat sprzed 9-u lat,by postraszyć czymś/ kimś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie próbuj nadrabiać pseudodojrzałością bo wiara w gusła, zabobony o dojrzałości nie świadczy. Napisz tą historyjkę , poczytamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro402306
Nawet nie stać Cię na swoj nick... Proszę wpisz swój email... Udostępnię filmik i historyjkę... I miłego przeżycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tak długo? Brak weny. Maila nie podam , trojanów nie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I historii nie będzie bo mama kaze iść spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro402306
Nie wiem czy o tej porze na TVP ABC jeszcze jest jakaś bajka ale...idz dziecko spać i zostaw te sprawy bo jesteś ograniczony bajkami i widzę że chciałbyś być już dorosły. Na forum jest bardzo mało wpisów i chyba zabłądziłeś bo ludzie piszą o problemach a ty jesteś w swoim dziecięcym kręgu i chciałbyś acz nie możesz bo masz za małe zwoje mózgowe. Trenuj mózg może coś z tego będzie bo z tego co wnioskuję to ty byłeś poczęty na sniegu no i skutek... bałwan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiepski psycholog z ciebie i słaby analityk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asior

Moja mama około 5 nawet 6 tygodni przychodziła do domu, słyszeliśmy wyraźnie jej obecność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XDD

Ale zabobony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocny gość
Dnia 20.06.2018 o 23:23, Gość Daro402306 napisał:

Dlaczego drwicie o zmarłych? Mojego Ojca zabili w szpitalu i po pogrzebie przez jakiś okres gdy przychodziłem do Jego Domu to o dziwo czułem zapach kwiatów z cmentarza. Jest na tym zafajdanym swiecie coś o czym nie mamy pojęcia.

Dokładnie, tylko dla tego bo wydaje to się być nie realne to śmieją się inni a prawda jest taka że jednak zdarzają się rzeczy niewyjaśnione i duchy też istnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huk
30 minut temu, Gość Nocny gość napisał:

Dokładnie, tylko dla tego bo wydaje to się być nie realne to śmieją się inni a prawda jest taka że jednak zdarzają się rzeczy niewyjaśnione i duchy też istnieją

Zdarzają się rzeczy niewyjaśnione, ale to nie jest dowód na istnienie duchów, czy świata nadprzyrodzonego. To jedynie dowód na to, że pewnych zjawisk nie rozumiemy lub nie mamy pod kontrolą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

6 x 7 = 42, kwarantanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To oczywiscie jakiś stary zwyczaj spowodowany brakiem środków dezynfekcyjnych i głębszej wiedzy o patogenezie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×