Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulotna chwila

na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Polecane posty

jak w temacie na co powinnam zwrócić szczególną uwagę przy takim zakupie? chciałabym żeby nic nie umknęło mojej uwadze dlatego proszę o rady zaprawionych w boju:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nie do końca jest to jasne o co Ci chodzi, czy mieszkanie czy "gościa". Myślę, że nie chcesz aby Cie wykiwał, to go sprawdź i możesz to zrobić na ile dał Ci możliwość , a powinien na wiele, np. podać swój KRS i sprawdzić nawet w KRD abyś spała spokojnie......Nie kupowałem nigdy przez pośrednika ale przy grillu można pogadać o wielu sprawach :)..... możliwe że Cie zrozumiałem :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no jej chodziło
o dewelopera, nie o pośrednika... Też nie kupowałam w ten sposób, ale moi rodzice dwa razy i powiem Ci że możesz wszystko sprawdzić, a i tak niespodzanki wyjdą. Przede wszystkim sprawdź samą firmę. Potem obejrzyj poprzednie inwestycje, dowiedz się czy były w terminie, czy dużo reklamacji, usterek itp. Potem... nie wiem. Przeczytaj umowę, dowiedz się wszystkiego dokładnie, jak wygladają dopłaty np. za większy niż planowany metraż (mieszkania rzeczywiste zazwyczaj nie trzymają planowanego metrażu - może się okazać, że nagle musisz zapłacić za 10 m więcej!). Powodzenia! (może odezwie się ktoś z większym doświadczeniem!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedziałabym że w dzisiejszy
czasach powinnaś zwrócić uwagę, czy mieszkanie które zamierzasz kupić juz stoi i mieszkania w tym miejscu są juz sprzedawane. W innym wypadku- zbyt duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dewelopera można tez nazwać pośrednikiem, ale nie ważne. Trochę się mówi o nie najlepszej kondycji finansowej ich, i chyba zaczęli "kombinować". Ponoć w biurach nieruchomości maja spisy kto jest OK, i sprawdzeni. Może to ułatwi i zaoszczędzi czas a nawet kasę :). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Przede wszystkim kup mieszkanie,które już jest fizycznie a nie na papierze.Budynek musi być już odebrany przez nadzór budowlany.Nie kupuj dziury w ziemi czy stanu w trakcie budowy.My tak kupilismy i teraz z rocznym poślizgiem czekamy na zakończenie budowy.Dobrze ,że jest to mieszkanie w górach przeznaczone na wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odświeżam, szukam teraz mieszkania, chcę się jak najszybciej wprowadzić jeszcze przed nowym rokiem, nie wiecie jak wygląda opcja wykończenia mieszkania pod klucz? Czy to drogo wychodzi? Mieszkanie miało by być kupione w Warszawie, najprawdopodobieniej Białołęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak robiłem u jw construction, to miałem 3 główne opcje cenowe i każda miała 4 warianty kolorów, więc w sumie 12 typów urządzenia, jest w czym wybierać, na ich stronce można przykładowe projekty zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie trzeba czytać opinie o deweloperze, bacznie oglądać mieszkanie, pytać, z jakich materiałów zostało wykonane. Często na pierwszy rzut oka widać, że zostało kiepsko wykonane. Druga sprawa – w ogóle zastanówcie się nad sensem kupowania nowego mieszkania. Dużo więcej ofert (http://www.krupa.pl/) jest na mieszkania z drugiej ręki, które są wykonane z dobrych materiałów, a ich remont wcale nie jest taki drogi, jak się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na odbiór mieszkania zabieram ze sobą kierownika budowy innego dewelopera- jestem pewna, że u konkurencji wypatrzy wszystkie błędy, więc później nie będę miała żadnych niemiłych niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferuje pomoc w odbiorze mieszkań i domów w warszawie i okolicy. www.odbiorybudowlane.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiście to ważne by odbierać mieszkanie z pomocą jakiegoś fachowca, ja skorzystałam z usług http://kierownikbudowyjozwik.pl/ nie chciałabym by potem jakieś "niespodzianki" wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w przypadku kupna mieszkania od dewelopera wziąłbym pod uwagę przede wszystkim cenę za metr kwadratowy. Kiedy wybierałem miodowa.wroclaw.pl/ to przede wszystkim przekonała mnie cena, swoją bardzo niska za tak wysoki standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy ja spoglądałem na inwestycje od dewelopera to przede wszystkim interesowało mnie to czy mieszkanie nie jest przypadkiem uszkodzone lub zrobione z jakiś materiałów zastępczych. Udało mi się znaleźć piękną inwestycję http://www.miodowa.wroclaw.pl/ które według mnie są idealne dla osób młodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30stkademoniczna
W pierwszej kolejności brałabym pod uwagę cenę w stosunku do metrażu i okolicy - normalne, że na nowym osiedlu będzie drożej, niz w starym budownictwie, a jak nie to dziękuję uprzejmie, bo podejrzane. Poza tym ważne jest też pamiętanie o tym, że jak się odbiera już od dewelopera mieszkanie to najlepiej nie samemu, bo wtedy deweloper może nam wcisnąć wszystko. Zabrać ze sobą fachowca, albo 5 stów zapłacić firmom, które się tym zajmują. Tyle bierze warszawska http://www.deconova.pl/ za odbiór mieszkania. I to niewiele w porównaniu do kosztówpóźniejszych remontów jak się okaże, że odebraliśmy sami, a deweloper coś schrzanił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malysmyk88
No cóz, koniec końców patrzy się przede wszystkim na cenę i lokalizacje. Ja kupowałam na Malinowym Zaciszu ( http://www.geogrupa.pl/wroclaw.html ) i przekonała mnie spokojna okolica i dogodny sposób finansowania. Ważne żeby przed odbiorem sprawdzić wszystko: ściany, czy równe, podłogi, czy okna się dobrze zamykają i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem na tym etapie i moja rada jest taka żeby przede wszystkim poszukać o nim opinii w internecie. Ja znalazłam same pozytywy o inwestycji apartamenty zdrowie w łodzi i raczej zdecyduje się na kupno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy jakie oczekiwania ma spełniać mieszkanie. Dla mnie ważna była cena i dopłata MDM. Wszystko się udało i mogę polecić mieszkania w Warszawie na Kowalczyka 1:) Już mieszkam i jest bosko!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×