Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o przepis

Szybkie łatwe ciastko dla beztalencia kulinarnego

Polecane posty

Gość proszę o przepis

Jak w temacie, proszę o przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o przepis
eeee nie, właśnie sama bym chciała zrobić, może kiedyś przestane być tym beztalenciem, od czegoś trzeba zacząć, coś słodkiego bym sobie wszamała, miałam robić biszkopt ale to za nudne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o przepis
???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupujesz ciasto w rulonie w supermarkecie, nadziewasz czym chcesz, pieczesz i masz prosto z piekarnika gorące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja moze pomoge ;) ciasto jest pyszne, robi sie szybko i nie wymaga kompletnie zadnych uzdolnien kulinarnych :D tak wiec... CIASTO CYTRYNOWE skladniki: 4 jajka, 2 szklanki maki, 1 szklanka cukru, czubata lyzeczka proszku do pieczenia, 1 cytryna, ok. 200ml smietany, pol kostki masla wykonanie: rozpuszczasz maslo w rondelku i odstawiasz do przestygniecia. kiedy maslo bedzie juz chlodne, dodajesz do niego szklanke cukru i miksujesz. potem dajesz 4 jajka i znow miksujesz, do momentu az masa bedzie bardzo jasna. do tego wrzucasz starta skorke z jednej cytryny i sok z tej calej cytryny... mozesz dac troszke wiecej cytryny jesli akurat masz, ale niekoniecznie :) chodzi o intensywnosc smaku ;) nastepnie do tego dajesz 2 szklanki maki i lyzeczke czubata proszku do pieczenia. znow miksujesz i kiedy masa bedzie gladka, wlewasz do formy. pieczesz w temp. 180 stopni przez 35 minut :) ciasto jest pyszne, dosc wilgotne i zawsze szybko znika ;) smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups, zapomnialam o smietanie ;) dodajesz ja oczywiscie po wymiksowaniu masy z sokiem z cytryny i starta skorka ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja ci podam tez super latwy przepis na ciasto marchewkowe.Jest pyszne ,nie mam talentu ale to zawsze mi wychodzi. # 1 i 1/4 szkl. oleju # 4 jaja # 2 szkl. drobno utartej marchewki # 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru # 2 łyżeczki proszku do pieczenia # 2 łyżeczki cynamonu # 2 łyżeczki sody szczypta soli # orzechy( niekoniecznie ) # rodzynki( niekoniecznie ) Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej, na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki. Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Ja ciasto jest zimne posypuje cukrem pudrem. p.s Czsami ciasto wychodzi mi dosc geste wiec dodaje pol szkl mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez, ja tez:D chociaz ostanio ciasto z torebki zepsulam:P 1 jajko 1 szklanka cukru 1 szkl mleka - zmiksowac dodac lyzka: 2 szkla maki 4lyzki kakao 1,5 lyzeczki sody 1/3 rozpuszczonej margaryny jesli chcesz dodajesz dzem, wiorki kokosowe czy co tam lubisz:) mieszasz, na jakies 40 minut wkladasz i wyjmujesz megakaloryczne, dobre ciasto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umiesz upiec biszkopt
Piszesz, że umiesz upiec biszkopt, więc upiecz go na płaskiej blasze (na ok 3-5 cm wysokości, w międzyczasie zagotuj zielonego pysia (ten w dużej butelce - odlej trochę, żeby rozpuścić 2 budynie bez cukru, najlepiej śmietankowe) i ugotuj na nim budyć. Na gorący biszkopt wylej ten budyń na pysiu, w to powtykaj delicje czekoladą do góry i zalej zieloną galaretką (jak już ciasto ostygnie wylej tęźejącą galaretkę - 2 galaretki wystarczy). Na trochę do lodówki i pyszne ciasto, proste przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda_jak_słomka
bardzo łatwe są te ciasta XXL od oetkera, tylko się miksuje wlewa do formy i piecze, są naprawdę dobre, ja jeszcze polewam np polewą czekoladową i mam super duże pyszne ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×