Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aderese

Wypowiedzenie a umowa o pracę

Polecane posty

Gość aderese

Jestem na umowie na zastepstwo za osobę będącą na urlopie macierzyńskim Zapis w umowie mam taki - umowa na czas zastęstwa do czasu przebywania Pani X na urlopie macierzyńskim - okres wypowiedznia wynosi 3 tygodnie. I teraz moje pytanie wg KP okres wypowiedzenia wynosi 3 dni, to czy wypowiadajac umowe mogę się powołac na ten przepis mimo ze w umowie mam 3 tygodnie? Druga sprawa czy umowa kończy mi się z dniem zakończenia urlopu macierzyńskiego? bo przecież ta osoba moze skonczyc urlop macierzynski i wcale nie wrocic do pracy, a byc na urlopie wypoczynkowym.. jednak wg. zapisu umowy ja już jej nie zastepuje czyli powinnam dostać nową umową? Inne pytanie czy jeśli Pani X wróci z macierzyńskiego, ale bedzie na urlopie wypoczynkowym, to czy mnie obowiązuje okres wypowidzenia? czy z racji powrotu z macierzynskiego umowa zostaje automatycznie rozwiazana.?A wypowiedznei nie ma juz zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggsfgf
co do tych 3 dni - to widcznie umowa twoja jest sprzeczna z KP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
wiem o tym, ale mogę w wypowiedzeniu napisać, że zgodnie z KP przysługuje mi 3 dni wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggsfgf
KP jest chyba ważniejsze od zapisów w umowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enegiczna trzydziestolatka
Mam dziwne wrazenie ze Twoja umowa jest niewazna, powinnas miec okreslona date, do ktorej zastepujesz te pania, a nie "umowa na czas zastęstwa do czasu przebywania Pani X na urlopie macierzyńskim", poza tym osoba, ktora ja pisala, nie ma chyba pojecia o KP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggsfgf
ale ciężar odpowiedzialnosci spada chyba na pracodawce ona może zgodnie z KP wypowiedziec i miec ich w dupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
no dobrze, ale prosze odpowiedzcie mi na te pytania Czy ja to dobrze myśłę? tej osobie przypada 20tyg. macierzynskiego konczy sie jej 28 wrzesnia czyli z dniem 28 wrzesnia mi sie konczy umowa... tak? a jesli chcialabym wypowiedziec umowe dzis to mam 3 dni wypowiedzenia? mi sie ta umowa od poczatku nie podobała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa na zastepstwo
jest formułowana nastepujacao od xxxx do czasu powrotu Pani ... z urlopu macierzyńskiego np czy zcasu choroby tej pani nie jest tu podawana konkretna data żeby tej osoby zastepowanej nie ograniczac tak to w praktyce wyglada przerabiłam to juz nikomu nie polecam taka umowa to jak siedzenie na minie niewiadomo kiedy wybuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggsfgf
jak masz zapis że " do jej przebywania na macierzyńskim " to ta umowa wygasa w momencie gdy ona go konczy - przynajmniej taki masz zapis co do 3 dni to się powołujesz na KP - jesli jest to zgdone z KP taki termn to dajesz wypowiedzenie z 3-dniowym wypowiedzeniem, i przytaczasz stosowny zapis KP żeby się douczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghdhhjnrsejhnwgnwrmnhmym
" od xxxx do czasu powrotu Pani " powrót to co innego ale ona ma zapis o przebywaniu na macierzynskim ( a to że jej się skończy nie musi sie rownac ze wroci do pracy 0. bardzo nieprecyzyjna umowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
dobra, dzieki czyli jest jak sądziłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
no tak, ale wlasnie do czasu przebywania na urlopie macierzyńskim - czyli jesli macierzynski sie skonczy to mi sie konczy umowa.Ona nie musi wracac po macierzynskiem, ale musi zabarc urlop, wiec wtedy moja obecność będzie niezgodna z umową bo ta osoba bdzie na urlopie wypoczynkowym, anie macierzynskim. wiec ja rozumiem to tak jest na macierzynskim od 12maja wg moichobliczen 20tygoniczyli 140 dni mija jej 28 wrzesnia, czyli wtedy mi konczy sie umowa. A jesli konczy mi sie umowa, to okres wypowiedzenia nie ma zastosownia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnvjnv
jak zostaniesz do konca umowy to ona wygasnie sama. ale jesli chcesz wczesniej to pisz wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
tylko wiesz, chce tez wiedziec do kiedy ona jest bo nie mam niejako sztywnego terminu tylko takie lakoiczne cos:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
moglabym tez sie zwyczajnie spytac, ale nie chce robic pani kadrowej smrodku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnvjnv
podpisałaś gównianą umowę i teraz masz jej skutki . przykre ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
wiedzialam co podpisuje przciez, wiedzialam ze mi sie nie podoba, ale wszystko zalezy od firmy.. a arczej osob. troche to oglednie napisalam, al mozna sie domyśleć. kwestia jest tych moich pytan obecnie, a nie oceny czy dbrze czy źle zrobilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnvjnv
źle zrobiłaś i ta okazję by cię ocenic i potępic wykorzystam .przeciez to polskie forum gdzie ludzi sie linczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
no dobrze użyj sobie, ja wkońcu nie spałam w nocy teraz ciągne dziń w pracy i juz ledwo kontaktuje:D ale na pytania odpowiedziec łaskaw będziesz? czy tylko mnie zlinczujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aderese
inna sprawa ze umowe podpisywalam z pracodawc a nie z kadrowa, ktora jdynie ja przygotowala, gdybym powiedziala, ze tego nie podpisze bo mi sie ten zapis z powrotem nie podoba, a okres wypowiedzenia jest niezgodny z KP, to bym ja podpieprzyla, a jest to znajoma mojej ciotki wiec glupio. Teraz ja mam haczyk gdyby cos, inna sprawa, ze zakresu obowiazkow rowniez nie dostalam do podpisania, robie cos- a oni nie maja na papierku, wiec kolejny haczyk jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnvjnv
zakres obowiązków nie musi byc przedtsawiony z tego co wiem to zaden haczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asedereka
z tego co wiem to musi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnvjnv
przedstawiony tak ale nie musi byc podpisany . pracuje już w drugiej firmie budżetowej ( a tam dbają o takie rzeczy ) - ni podpisałem nic. poza tym gdzieś kiedys się natknąłem na orzeczenie sądu w tej sprawie oczywiście mogę sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asedereka
a jak udowodnisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnvjnv
po pierwsze sprecyzuj co mam udowodnic, po drugie ja nie musze nikomu niczego udowadniac to ty masz problem nie ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaZwolniona
pomózcie!! dostalam wczoraj wypowiedzenie z dwu tygodniowym wyprzedzeniem. Od dzisiaj jestem na urlopie. Kiedy powinnam isc do lekarza po L-4? Zanosze je do zusu czy pracodawcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×