Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka ja*

Czy oplaca sie pracowac na umowe zlecenie

Polecane posty

Gość taka ja*

Dostalam propozycje pracy na umowe zlecenie w szkole jezykowej. Nigdy nie pracowalam na umowe zlecenie, na czym polega ta umowa? Oplaca sie podjac zatrudnienie w takiej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuu
duzo zalezy od tego za jaka kase, za mala nie oplaca sie w zadnym razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja*
rozmowa o pieniadzach jeszcze przede mna, wiec tez nie wiem ile mam powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuu
wez pod uwage to ze ani skladek nie beda za Ciebie placic, ani urlop CI sie nie bedzie nalezal, ani w razie przekretow nie bedziesz mogla szukac pomocy w PIP czy sadzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja*
no wlasnie problem w tym ze za bardzo sie nie orientuje co to jest umowa zlecenie, co placa a czego nie. Do tego mam ostatnie 20zl w portfelu i nie wiem czy mi sie oplaca jechac na rozmowe i placic za bilet skoro sie okaze ze badziewie takie. Mam tez do wyboru staz wiec nie wiem co sie bedzie lepiej oplacalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Do uuuuuuuu.. Nie wprowadzaj autorki w błąd.Od umowy zlecenia odprowadzane są składki.Natomiast osoba pracująca na takiej umowie nie ma prawa do płatnego urlopu i o ile się nie mylę również zwolnienia.Umowa ta równiez wlicza się do stażu pracy.A co do samej zainteresowanej poczytaj w necie warunki zawarcia umowy i to rozwieje Twoje wątpliwości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli jesetś bezrobotna
to będą płacić składki i na zus i składkę zdrowotną chyba że jesteś studentem (ale jak się uczysz to masz ubezpieczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-Ula
Jasne, że opłaca się... pojechać na rozmowę ;) Wszystko zależy od tego, ile godzin Ci zaproponują i za jaką stawkę. Jeśli nie jesteś studentem, bdziesz musiał odprowadzać Zus, przy stawce 35 zł za lekcję, w kieszeni zostanie Ci ok. 28 zł. Jeśli zaproponjuą dużo godzin, możesz też założyć własną działalność gopodarczą, Zus wtedy to ok. 250 zł, reszta zarobków idzie do Twojej kieszeni, czyli całe 35 zł. (minus podatek dochodowy;). Plusy pracy na u-z i własnej działalności to duża niezalezność, zero nadgodzin, elastyczny czas pracy. Mówię z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli jestś bezrobotna
przy umowie zlecenie składki nie są płacone w przypadku gdy pracownik jest zatrudniony na umowę opracę. moim zdaniem bardziej opłaca się pracować na u zlecenie niż siedzieć w domu. Chyba że masz zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmkka
Kaja Ula---Zus przy dział gosp to ponad 300 zł przez pierwsze dwa lata, do tego podatek trza płacić sieroto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja_Ula
Podatek trzeba płacić zawsze to jasna, jeszczeni niedawno ZUS to było 250, może się zmieniło, czasami z takiej umowy wychodzi więcej ZUSu, wtedy lepiej rozważyć działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×