Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roark

Jak pomóc dziecku z alergią?

Polecane posty

Gość roark

Moja siostrzenica jest alergiczką. Siostra zrobiła jej testy i okazało się, że mała jest uczulona na roztocza, kurz, brzozę, żyto, olchę, a w mniejszym stopniu na psy i koty. „W praniu” okazało się, że najtrudniej poradzić sobie z kurzem i roztoczami – dywany zlikwidowane, odkurzacz dla alergików kupiony, nawilżacz powietrza pracuje. Problem pojawia się jak trzeba Julkę położyć spać - natychmiast zaczynają się problemy z oddychaniem, katar itd. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do złoty
to na pewno jej z roztoczami pomoże :o Gdzieś widziałam pościel "anty" roztoczom - ale nie pamiętam jak sie nazywała dokładnie :( Siostra musiałaby bardzo często prac pościel i prasować, a pomiędzy praniami pościel wietrzyć w chłodzie (roztocze chłodu nie lubią - u dziecka w pokoju tez za ciepło być nie powinno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
przecież na to są leki, odczulanie itp, też mam alergie i w czasie pylenia jest cięzko bardzo, nie pomaga dosłownie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topicu
ja mam alergie na pyłki jak również na roztocza - jak na pyłki biorę leki to jest poprawa, niestety na roztocza juz tak łatwo nie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowałyście kupić dziewczynce pościel hypoalergiczną? Z tego, co wiem, to jedwabna pościel świetnie służy alergikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posciel? Nie pomyslałabym, możesz napisac coś więcej, skąd masz takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roark
Podejrzewam że rodzice są w stałym kontakcie z lekarzem. Z tym że mała jest na pewno za mała na odczulanie. Poza tym odczulanie trwa jakieś trzy lata. Pościeli antyalergicznych jest jak mrówek. Pełno. Ja średnio w to wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze jej przejdzie
;) Moj brat ma alergie. Glownie pokarmowa (ale nie tylko, kurz tez, leki). Jak byl maly to prawie wszystko go uczulalo. Teraz mu troche przeszlo... Najgoorsze jest uczulenie na leki :O Szczepic sie nie mogl... Poza tym spora czesc innych (antybiotyki, salicylany, rutyna, i takie tam...) Zaraz po urodzeniu mial transfuzje krwii. Potem sie okazalo, ze to byla krew alergika. No ale uratowala mu zycie ;) Moze temu dziecku tez bedzie przechodzic czesciowo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odczulanie wg mnie to malo
pomoze ;) no, moze zlagodzi objawy. Tak - kolderka i poduszka z pierza tez odpadaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to roark szukała pościeli dla dzieci :) Ja chciałam się tylko dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roark
Ja nie tyle szukam ile liczę na jakieś informacje jak to działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a sprawdzalas uczulenie
na pleśń? tez jest dosc częsta i wtedy wilgoci jak najmniej. O nawilzaczach slyszałam nienajlepiej. I jak najczesciej obmywac twarz i rece ( zmywac alergen - kurz itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zainteresowanych
jesli macie do dyspozycji dosyc duza zamrazalke,to 2-3 razy w tygodniu wymrozcie posciel,w ten sposob pozbedziecie sie wszystkich roztoczy,ktore sie tam znajdowaly,to samo dotyczy wszelkich zabawek dziecka,zima jest latwiej na takie zabiegi,ale jak macie mozliwosc,to zamrazajcie co tylko sie do tego nadaje. osobiscie polecam ta metode,naprawde dziala,moja corka jest alergiczka,do dzisiaj stosuje ten sposob i dziala. nie mialam duzej zamrazalki,ale odalo mi sie kupic w lombardzie za 150zl,zupelnie jak nowa,wyszorowalam ja po swojemu i sluzy mi wylacznie do celow wymrazania roztoczy,naprawde ulatwilo mi to w duzej mierze zycie,a co istotne,moje dziecko nie odczuwa zadnych uczulen z powodu roztoczy zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Przeleczyc drogi moczowe -podłoze alergii.Prowadzic kuracje wyciagiem z jezowki i propolisem .Stosowac akupresure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Wiecej na temat leczenia alergii napisze "Medycyna naturalna _porady"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam o tej pościeli. Kurczem rzeczywiście wygląda na to, że jest dośc fajna, tylko trochę droga ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plik
Oj, ja sama chciałabym mieć taka pościel, mimo tego, że nie jestem alergiczką. Za to mam ostatnio jakies problemy ze snem. Ale to może z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roark
Ja dziękuję za wszystkie rady. Weźcie tylko pod uwagę to że to jest MAŁE dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roark
Takie że nie może być odczulone. Ani nie może brać większości leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto tu gada o odczulaniu, jak występuje alergia na więcej niz 4 czynniki odczulanie jest nieskuteczne i niebezpieczne dla życia :o Na to nie licz :O Pewnie za póxno sie zglosiliście z dzieciakiem do lekarza, tak to jest, jak sie nie widzi problemów dziecka... :O :O :O Ja tez ma alergie, biore zyrtec i aerius, ale nic mi to nie pomaga, a guzik, najgorsze jest w mojej alergii to, że kicham w kościele :O Ledwie rozpocznie się nabożenstwo, a ja: a psiiiik!!!! :o :O :o Ksiądz się na mnie patrzy, a ja niewinna :O Tak to jest z alergią, a doprosic się lekarzy o umieszczenie mnie w szpitalu nie mogę, co za grom :O :O Wipisują tylko nie działąjące pigiułki, co za grom :O Nie wróżę dobrze twojemu dziecku, az po kres dni swoich męczyć się będzie, żebym to chociaz miała alergię na roztocza, ale ja mam alergię na kadzidło :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki tego tematu
autorko, jakbyś sie pofatygowała poczytać linki podesłane to bys wiedziała "jak to działa" - czyli pościel dla alergików :o ale widocznie Ty nie szukasz informacji tylko najpierw zadajesz pytanie a później w kółko piszesz "że dziecko jest za małe" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamrazanie
wszystkiego co mozliwe,to chyba niezbyt duzy wysilek?a skutki sa naprawde widoczne i zadawalajace,bez brania lekow ,ktorych nie moze zazywac,i nie ma znaczenia w tym wypadku czy to dziecko czy dorosly. kazdy alergolog potwierdzi,ze wymrazanie to prosta i skuteczna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko pytanie: czy posciel z wysciolka z jedwabiu mozna zamrazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaadziorrr
A ja polecam prać wszystko regularnie przy użyciu Kuli Piorącej Eco Magic Ball. Dostępna jest na stronie firmy Eco World. Zabija roztocza a przy tym unikniesz podrażnień skóry jeśli dziecko jest uczulone np na składnik proszku do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×