Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ot mam problem taki

Jak się pozbyć smrodu po samorozmrożeniu lodówki

Polecane posty

Gość ot mam problem taki

Jak się pozbyć smrodu po rozmrożeniu lodówki. Dodam, że wyjechałam na wakacje i była olbrzymia awaria prądu - stąd lodówka się rozmroziła. Otworzyłam i omal nie zemdlałam. Fetor okropny. Myłam wodą z płynem do naczyń, wodą z octem, dezynfekowałam specjalnym płynem do lodówek a smród jak był to jest. Ja już nie mam siły jej wietrzyć bo śmierdzi na całym mieszkaniu. Ludzie no przecież muszą być jakieś sposoby a nie tylko wymienić na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogorkowa
Widzialam kiedys program "Perfekcyjna Pani domu "i tam wlasnie byla porada odnosnie przykremu zapachowi w lodowce , przekrawasz cytryne na pol ze srodka wydubujesz miasz a w srodek wsypujesz zwykla sol kuchenna , ponoc taka metoda zabija przykre zapachy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogorkowa
oczywiscie ta cytryne z sola umieszczasz w lodowce i zostawiasz ja tam , tylko trzeba pamietac o tym aby ja po jakims czasie wymienic na swieza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umyj dokładnie wszystkie uszczelki i sprawdź, czy się nie dostał ten cały syf (bo jak sądzę po smrodzie, to pewnie mięso gniło) w jakieś zakamarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ot mam problem taki
No to lodówkę zamknąć z tym wszystkim? O matko jaki tam jest smród. A co stałoby się gdybym ją włączyła? Może to pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ot mam taki problem
Dokładnie musztarada. Za uszczelkami tego syfu kupa. Drzwi od zamrażarki zdjęłam i się moczą no ale drzwi do lodówy przecież nie sposób włozyć do wanny. Czytałam gdzieś o proszku do pieczenia więc porozstawiałam spodeczki. O matko jedyna jaki smród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ot mam taki problem
No więc tak. W lodówce jest już: 1) proszek do pieczenia 2) gazeta 3) kawa Idę jeszcze soli włożyć. Włączyłam ją bo pomyślałam sobie że przy tym upale to ona guzik się wywietrzy - jeszcze bardziej śmierdzi. Nie wiem czy to pomoże ale musiałam ją zamknąc bo nie mogłam już wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ot mam taki problem
ozonatora? Co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda soda i jeszcze raz soda
oczyszczona wzg proszek do pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz czy lodówce (na tylniej ścianie) jest taki otwór do którego spływa woda ze szronu. Weź jakiś cienki patyczek, np do szaszłyków albo słomkę do picia, nawiń kawałek chusteczki jednorazowej czy ręcznika papierowego i delikatnie wytrzyj. Może to tam zebrała się śmierdząca ciemna maź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja teściowa też tak miała,stosowała wszystkie opisane tu sposoby....aż w końcu po 1000-krotnym myciu samo przestało....śmierdzieć oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej umyć ją octem, przez chwilę może śmierdzieć nim jednak zapach nie utrzymuje się tak długo i jest to skuteczne rozwiązanie. Ja miałam tak kiedy wyjechaliśmy na kilka dni i musieliśmy zostawić lodówkę w między czasie coś uległo usterce i trzeba było naprawić. Niestety zapach był straszny. Pan z technikan.pl poradził nam takie rozwiązanie i całe szczęście, bo zapach był naprawdę okropny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×