Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _ladybird_

pytanie o żeliwną patelnię grillowa

Polecane posty

Gość _ladybird_

co można na niej przyrządzić dobrego macie jakies sprawdzone przepisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
piersi z kurczaka w ziołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ladybird_
a co zrobić żeby mięso nie było takie suche ? i żeby się ładnie przypiekło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ladybird_
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby mieso nie bylo suche, musisz je (oprocz przypraw) natluscic olejem i rzucic na baaardzo goraca patelnie. momentalnie sie spiecze na wierzchu, potem tylko pare minut, zaleznie od grubosci, zeby w srodku nie bylo surowe. i nie przewracaj na duga strone co chwile, przewraca sie tylko raz, wtedy mieso spiecze sie na wierzchu, a w srodku jest soczyste. rozbijanie miesa tluczkiem tez bardzo sprzyja przesuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby wyszly smaczne? to zalezy jakie smaki lubisz ... np. na ostro? czosnkowo? ziolowo? ja czesto wbijam w steki cienkie paski czosnku, przyprawiam sola, pieprzem i ziolami, smaruje oliwa i pieke. jak chcesz zamarynowac, to np. mieszanka oliwy, troche octu (winnego lub balsamicznego, ale z b. bedziesz miala nieco slodki posmak), no i rozdrobniony czosnek / ziola / jakas pikantna mieszanka na bazie ostrej papryki / sol morska. tylko upewnij sie, zeby to byl miekki stek, bo inne rodzaje wolowiny nie nadaja sie raczej na takie suche hajcowanie na patelni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedź 🌼 zaczęłam eksperymentować w kuchni na tej patelni zrobiłam już filet wieprzowy który marynowałam jeden dzień w oliwie, czosnku i ziołach wyszedł przepyszny :D teraz chciałam spróbować z wołowiną tylko nie wiedziałam jaką marynatę zrobić bo każde inne mięso to inna marynata i smaki spróbuję zrobić podobnie zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to powodzenia :) ja tam marynaty robie do wszystkiego takie same, ogolnie zaleznie od smaku reszty potrawy. jak chce, zeby to bylo cos na watek srodziemnomorski, to w tego typu przyprawach marynuje mieso, itd. ostatnio naszlo mnie na pikantnosc i zmieszalam sobie wg. przepisu caly sloiczek ostrej przyprawy kreolskiej, ktora nadaje pyszny smak wszystkiemu od ryb po woly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z wołowiną mi kompletnie nie poszło mimo marynaty wyszedł kapeć ;) to było twarde mięso, tak jak pisałaś, nie nadaje się a rybę też przyrządzasz na tej patelni ? ja ostatnio z łososiem próbowałam ale trochę mi przywarł więc obawiam się że takie mniej zbite ryby jak dorsz kompletnie by się rozpadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wprawdzie takiej patelni nie uzywam, te moje rady to byly tylko takie ogolne ;) chyba bym sie bala, ze mi bedzie przywieralo :P tak jak piszesz z ta ryba ... wydaje mi sie, ze patelnia musi byc niesamowicie rozgrzana, natluszczona, a mieso lub ryba tez natluszczone. kilka razy (ale to na zwyklej nierdzewnej patelni) mialam taki przypadek, ze cos mi niby przywarlo, ale po krotkim czasie znowu zaczelo sie przesuwac, gdy potrzasnelam patelnia ... takze moze najpierw musi sie dobrze rozgrzac, moze warto chwile poczekac, zanim sie ruszy, lub zechce przewrocic ... wolowina musialaby byc z poledwicy albo 'schabu', wtedy jest mieciutka, trzeba spiec szybko wierzch i smazyc mniej wiecej 3 min. za kazdej strony na 1 cm. grubosci. steki z poledwicy sa fajne jakmah nawet ze 2-3 cm. grubosci, wtedy wierzch juz bedzie dobrze zesmazony, a w srodku rozowe aksamitne miesko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×