Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karmazynka z nad morza

Zawsze mam problem z menu na imprezki urodzinowe, podsuniecie jakieś pomysły?

Polecane posty

Gość karmazynka z nad morza

Jako, że krótko jestem gospodynią domową mam bardzo mało sprawdzonych przepisów i zawsze ten sam problem - co zrobić, co podać itp. Na pewno są tu gospodynie ze stażem, pomogą mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniżej przepis na prostą i szybką sałatkę: puszka kukurydzy puszka ananasa kawałek żółtego sera garść orzechów włoskich majonez Ser zetrzeć na tarce o grubych oczkach, wsypać kukurydzę i pokrojonego ananasa, dodać majonez. Orzechy albo posiekać i dodać do sałatki albo użyć do dekoracji, albo jedno i drugie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
http://www.wielkiezarcie.com/recipe16297.html Ten sernik zawsze wychodzi i jest pyszny!! Zamiast robić polewę możesz użyć takiej kupnej. Do tego kruche babeczki (musisz mieć małe foremki na babeczki) wypełnione ubitą śmietaną (30% z Fixem do śmietany aby nie rozeszła sie) z owocami (np. maliny). Talerz serów i wędlin, sałatka z tortellini (tortellini, groszek, kukurydza, kapusta pekińska, mozzarella wędzona, bazylia i inne przyprawy oraz łyżka majonezu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaszłyki ,mini mielone z pieczarką w środku ,kawałki piersi z kurczaka w paskach, opanierowane i usmażone na rumiano z sosem czosnkowym do maczania :Djako że mamy sezon to może leczo :) albo bardzo fajana potrawa na ciepło chili con carne :) super wyżerka sycąca troszkę na ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazynka z nad morza
O dzięki ja pomysy już myślałam, że nikt sie tu nie odezwie .. Jak jeszcze coś polecacie to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koreczki! Z serem żółtym, pleśniowym, papryką konserwową, pieczarkami konserwowymi, ogórkami konserwowymi, oliwkami, winogronem, kabanosami - wybór doprawdy szeroki :) Najlepiej zrobić ze dwa duże talerze/półmiski :) Faszerowane jajka! Z natką pietruszki to same pyszności :) Śledzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazynka z nad morza
Ile powinno być ciast? A moze wystarczy tylko tort + kawa ze słodkości? Czy powinnam upiec ze 2 ciasta jeszcze? Zrobie te koreczki - dzięki za pomysł, sledzie też jakieś na pewno chociaż nigdy nie robiłam i nie wiem który przepis wybrać z neta. Największy problem z jakimś głównym daniem sałatka + jakieś mięsko. Co do czego pasuje jakie sałatki do jakiego mięsa? Znalazłam przepis na roladki ze schabowego do tego może pałeczki z kurczaka do wyboru tylko jakie sałatki do tego hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja30000
a nie lepij zrobic grila(kiełbaska, karczek lub kiszeczka) , sałatka tzw. wiosenna czyli przerózne wartzywa-papryka zielona, czerwona, żółta, ogóreczek konserwowy albo świeży, kap.pekinska, kukurydza, jajko na twardo, serek mozzarella,. wybierz ulubione składniki, dodaj jogurt nat. lub sos z torebki(pyszne) i gotowe. na grilla bagietki z masłem czosnkowym. dl adzieci ciastka, picie , owoce -ananas, kiwi, gruszki,winogrono, banany, galaretka z owocami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga280179
Witam. KARMAZYNKO a mogłabyś podać przepis na roladki ze schabowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga280179
Polecam sałatkę z pora: Składniki: 2 pory, 5 ogórków w occie, 4 jaja ugotowane, puszka kukurydzy, sól, pieprz, majonez Jaja ugotować . Pory pokroić w pólkrążki i pozostawić na noc. Odcisnąć . Ogórki pokroić w drobną kosteczkę. Jaja przecisnąć przez kratkę. Kukurydzę odcedzić. Doprawić wszystko do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaaa________
ja ostatnio kilka razy robiłam sałatkę z kuskusu i papryki i wszystkim bardzo smakowała, do tego jest pięknie kolorowa na naprawdę dużą porcję potrzeba opakowanie kuskusu (zrobić wcześniej i ostudzić), 3 różnokolorowe papryki (w kosteczkę), 1/2-1 opakowanie fety (w kosteczkę), oliwki ciemne (niekoniecznie) w połówki, natka pietruszki (dużo, posiekana), 1-2 ząbki czosnku, oliwa z oliwek, sól, pieprz, sok z cytryny, może być szczypta cukru wszystko wymieszać, wywalić na duży półmisek i na wierzchu dać ze 2 pokrojone w kosteczkę pomidory bez pestek dobrze się też sprawdzają małe kanapeczki z rozmaitymi rzeczami, na przykład serkiem ziołowym i łososiem, pesto i mozarellą, pieczenią na zimno i marynowaną papryką itp itd najlpeiej zrobić dużo różnych rodzajów, żeby było kolorowo są takie chlebki razowe krojone na małe krążki, bardzo dobrze się do tego nadają bo nie nasiąkają zbyt łatwo i można kanapki zrobić wcześniej właściwie zależy o której masz to przyjęcie, bo moze wcale nie trzeba dawać ciepłego posiłku? może wystarczy sałatka, jakieś koreczki, kanapki, a potem tort i ciasto właśnie, a propos ciasta - myślę ze poza tortem warto zrobić jakieś inne ciasto, zwłaszcza jeżeli będzie większe towarzystwo, ludzie lubią posiedzieć dłużej przy kawie i słodkim, a tort jest bardzo cieżki i nie można go zjeść za dużo fajnie wtedy sprawdzają się tarty z jakimś kremem (robi się go z zelatyną, więc jest zwykle prosty) i owocami jak towarzystwo jest bardzo głodne, to można zrobić pizzę na dużych blachach, przepisów na ciasto jest sporo i zwykle wychodzą na to jakąś szynkę czy podsmażone i mocno przyprawione mięso w kostkach i główne danie "mięsne" masz z głowy, a większość ludzi bardzo lubi pizzę, wiec napewno będą zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×