Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość panni domu

Malwa-warto posadzić w ogrodzie?

Polecane posty

Gość panni domu

Kto ma? Jaka jest w pielęgnacji? Szybko rośnie? :-) Będę wdzięczna za Wasze wypowiedzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rośnie szybko, wygląda ładnie, ale zależy, do jakiego otoczenia nadaje się do ogrodów "wiejskich"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
A czy jest rośliną wymagającą? Ewo 33 masz ją w swoim ogrodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwa kwitnie na drugi rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w zasadzie rośnie sama, więc nei trzeba zupełnie o nią dbać nie, nei mam ogordu, więc i malwy nie mam ale kwiatki to moje hobby żeby nie powiedzieć - obsesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
malwa wabi mrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Mam przy domku letniskowym kolekcję malw-chyba wszystkie kolory.Rozsiewają się same,długo kwitną ale chorują.Liście żółkną,brązowieją,są całe w rdzawe kropki.Pryskam je ale bez skutku.To powtarza się każdego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się to kojarzy z ogródkiem u babci. Niby bardzo pozytywnie, ale z drugiej strony to są takie 'wiejskie klimaty'. Chyba że na takim Ci zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwy naprawdę dużo chorują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam coś takiego o chorobie, która je najczęściej nęka : Wymaga gleby żyznej, głęboko uprawionej, niezbyt mokrej. W czasie suszy należy rośliny podlewać, gdyż ulegają rdzy. Jej początkowe objawy to niewielkie białawe brodawki na łodydze i spodzie liści, które z czasem brązowieją a na liściach powstają żółte i czerwonawe plamy. Liście takie brązowieją i zamierają. Jeśli pojawią się objawy rdzy liście natychmiast usunąć i spalić. Rośliny opryskać np. Saprolem. Najlepiej jednak nie czekać na pojawienie się choroby tylko już od początku maja, co około 2 tygodnie opryskać rośliny dwoma środkami na zmianę. W sumie powinno być około 4 oprysków. Po przekwitnięciu można ściąć rośliny tuż przy ziemi. Pojawią się wówczas odrosty, które w przyszłym roku zakwitną. Pamiętajmy jednak, że będzie to kwitnienie mniej okazałe niż w drugim roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wenecja.
Czy z doświadczenia możecie powiedzieć ,że Malwy często chorują ? Polecano mi Malwę,bo rzekomo jest bardzo łatwa w uprawie. Teraz to już sama nie wiem. Co do klimatów wiejskich to się nie zgodzę. Moja daleka kuzynka ma nowoczesny domek, trawniki,krzewy ozdobne i właśnie Malwę w ogrodzie,przy zejściu z tarasu do ogrodu.Dom jest nowoczesny, ogród też i ta malwa pięknie się komponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawi mnie
jaki kolory malw macie w ogródkach? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem -mam malwy i chorują-ale to wcale nie jest takie straszne-jak zobaczę objawy rdzy to opryskuję-a najbardziej porażone liście obrywam Jeśli chodzi o kolory to na dole podanej strony jest część moich. http://www.garnek.pl/zoltar/a/?p=4 Ja osobiście baaaardzo lubię malwy-i choć to może są klimaty wiejskie-to takie ogrody są najpiękniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Pełne-różowe,czerwone,białe ,żółte,pojedyncze rożne odcienie różu,bordo ,kremowe.W tym roku zapałałam miłością do ostróżek mam już ładną kolekcję kolorow i obiecaną w przyszłym roku -czerwoną o ile moj ogrodnik sprowadzi z Holandii sadzonki/.To miały być odmiany niskie ale mi wyrosły giganty i kłopot z podwiązywaniem bo wiatry i deszcz zrobiły swoje.Pochwalę się ,że mam ponad trzy metrowe słoneczniki ozdobne i cesarskie drzewko -paulownię które posadzone jesieną wyrosło na 3-metry,A może ktoraś z Was ma ochotę na dynie? zaatakowały mi ogród,zajęły trawnik i rosną dumnie pomarańczowe i żółte-13 sztuk tak wielkich,że chyba dzwigiem je będę przenosić. Dobrze ,że wiele kwiatow było pustych,bo zginęłabym z tymi dyniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
Dziewczyny ja miałam na myśli malwę krzaczastą,krzak malwy. Nie te tradycyjne-pełne stojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja krzaczastej nie znam -i nie mam w swoim ogrodzie-ale może ktoś ma-i Ci odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
Ktoś wie jaka to Malwa ? Poszukam zdjęć w necie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
Ma ktoś tę ślazówkę,inaczej lavaterę lub malwę krzewiastą w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
Przepraszam w ogródku oczywiście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
Nikt ? Dziewczyny dzięki chociaż za dobre chęci. W internecie już dawno poczytałam o tym krzewie, ale chciałam żeby ktoś mi opisał z doświadczenia tę roślinkę.. czy warto je sadzić itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panni domu
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U7hk450RXh3tP4hoI6tx44uN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×