Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przerażona niemocą

Zapuszczone i zagracone mieszkanie po osobie starszej POMOCY jak???

Polecane posty

Gość przerażona niemocą
Jestem zdumiona, jednak wielu lodziom zdarzają się takie mieszkania. Jak widać nie jestem odosobniona z problemem. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-) Ostatni post mnie zaniepokoił, bo niby w tym moim mieszkaniu robactwa nie widać i wcześniej nie myslałam, żeby aż dezynsekcję "profesjonalną" robić :-( Wydawało mi się, że wystarczy jak dokładnie wszystko zostanie umyte, wyczyszczone i odremontowane to wystarczy... Teraz zaczełam się zastanawiać czy tam nie czegos ukrytego...Hmm, ale gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fau styna
Witaj przerażona:) Napisz czy coś juz zrobiłaś lub kiedy startujesz (czy było tak strasznie>?;)) Ja uwielbiam takie prace. Byłabym w siódmym niebie, to przygoda! Kartony, mnóstwo starych gazet do zawijania przedmiotów sobie zorganizuj, duże grube wory na śmieci. Wory z rzeczami do natychmiastowego wyrzucenia możesz wynieść na śmietnik sama. Zazwyczaj wyrzuca się wszystkie rzeczy zmarłego, jeżeli znajdziesz coś "ekstra" powieś przy śmietniku. Samo zniknie. Grubsze rzeczy do oddania/wyrzucenia/wyniesienia zebrałabym w dużym pokoju. Napisałabym ogłoszenie na drzwiach klatki schodowej: opróżniam mieszkanie, oddam nieodpłatnie różne stare, zużyte rzeczy. Stan przedmiotów: zazwyczaj niekompletne, uszkodzone, zużyte, do umycia lub odnowienia. Rzeczy do zabrania w czwartek 17.09.2009 w godz. od 14 do 17.Adres: ul. Parkowa 23/9. Zapraszam! Kartkę powiesiłabym ze 3 dni wcześniej. Zagadała jakąś babcię czy dwie na klatce, szepnęła im że jeśli znają kogoś kto może będzie chciał wziąć stare zużyte graty(nawet na działkę) to oddajesz za darmo dnia tego i tego. Powieś takie ogłoszenie na swoich drzwiach (może być że spółdzielnia się do ciebie przyczepi że wisi na klatce nieodpłatnie.) Oczywiście kartkę wieszasz jak już wszytko posegregujesz, rzeczy które chcesz zachować chowasz do innego pokoju. Siadasz z herbatką w dzbanku, zapasowe filiżanki dla gości;) i czekasz. jak po akcji ci coś zostanie dopiero myślisz jak się tego pozbyć. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to anglosaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pobabci
jak masz rzeczy z którymi nie wiesz co w obecnej chwili zrobić, to mozesz je oddać do firmy, która po nie przyjedzie i je przechowa. ja przy sprzątaniu mieszkania po babci skorzystałam z firmy wpudle.pl później po mału selekcjonowałam rzeczy, które warto było zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też ostatnio robiliśmy generalny remont takiego mieszkania po starszym lokatorze. Wyjechały 3 kontenery śmieci i gruzu. W http://www.dzwigowe.net/ wynajmowaliśmy kontenery gruzowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milankays
@dudka22 możesz skorzystać z jakichś swoich domowych sposobów ale myślę, że lepiej zapłacić kilka zł i mieć spokój. Możesz sobie zamówić taką usługę np. tu pogromcy-karaluchow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerazona niemocą - nic tylko się cieszyć - nie co dzień dostaje się mieszkanie. Z doświadczenia wiem, że w mieszkaniach po starszych osobach można znaleźć naprawdę mnóstwo antykwarycznych perełek o niemałej wartości! Nie wyrzucaj na śmieci wszystkiego jak leci. Trochę sentymentu również nie zaszkodzi. Za kilka lat docenisz niektóre bibeloty i będziesz się cieszyć, że jednak je zostawiłaś. Część rzeczy - np książki, meble - spróbuj sprzedać na portalach ogłoszeń. Pomyśl też, że w modzie jest teraz nadawanie drugiego życia starym przedmiotom. Możesz stworzyć coś nowego z kompletnego starocia, a zarazem zyskać oryginalny gadżet do wystroju wnętrza, jakiego nie będzie miał nikt inny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcelGRYK
Takie zapuszczone mieszkanie warto poddać ozonowaniu (w tym przypadku niezbędne będą specjalne urządzenia, które nabyć możesz tutaj: http://prozonex.pl/ ) - ozon zdezynfekuje mieszkanie, wypierając przy okazji nieprzyjemny zapach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej w tym przypadku będzie wynająć firmę która zrobi to za ciebie. Zajmuje się tym np. https://www.dezpest.pl/uslugi/ i z tego co słyszałam są bardzo dobrzy w tym co robią. Cenowo niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już 4 rok sprzedaje graty po matce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×