Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość by byly lepszeeee

BŁAGAM ..CZY MOZNA DODAC MLEKA DO CIASTA NA PLACKI ZIEMNIACZANE??

Polecane posty

Gość by byly lepszeeee

slyszalam ze tak sie robi tylko ja mam mleko juz ugotowane bo rano gotowalam do kakao ?czy takie mleko tez mozna dodac gotowane juz czy nie ?prosze o odpisanie..bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można dodać
przegotowane, na 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty jej pleciesz.
nie mozna ..tylko niegotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /jh
pierwszy raz słyszę o mleku w plackach :D Nie pomyliły ci się z naleśnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też takie uwielbiam
Moja ciotka takie robi :)mniam A ile tego mleka szklanek sie dodaje ?może wiecie kochane? zeby nie byla woda potem i nadawly sie do smażenia..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam wole ze smietana pychota sa przedwczoraj mialam na obiad placki po wegiersku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może pokusicie się na przepisik, bo jak żyję nie jadłam takich placków ziemniaczanych , do których "ciasta" dodaje się mleko ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Moja sąsiadka daje wrzące mleko, ale nie wiem ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podam jak ja robie Ziemniaki cebula maka smietana 1-2 jajka sol pieprz troszke czerwonej ostrej papryki ziemniaki obieram ucieram w maszynce. Do tego dodaje drobniutko posiekana cebule zalezy ile od ilosci ciasta na placki ale u nas w domu cebula idzie na tony wiec albo 3-5 malych lub dwie duze. Dobrze mieszam. Do tego dodaje jajko make i smietane na ogol od 1/2 do 3/4 pudeleczka. Mieszam. na koncu przyprawy :) Smazy moj malzonek :) Ja uwielbiam placki ze smieytana i kawiorem a On po wegiersku. Pyszne sa tez odsmazone na maselku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, dziękuję za taki przepis, ale jeszcze chciałabym poczytać przepis z mlekiem, czy to nie będzie za rzadkie ciasto ? Pewnie to zależy od proporcji składników ? No , dziewczyny nie dajcie się prosić .Proszę podajcie ten przepisik z mlekiem, coo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupapomidorowa
Moim zdaniem to sie przyklei do patelni... Ale jeśli wyjdzie, to proszę o raport, sama spróbuję zrobić w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodaję
tzn. utarte ziemiaki odsączam na sitku, zalewam goracym mlekiem (ok. 1 szklanki na 2 kg ziemiaków) po wymieszaniu dodaję 3 jajka, 3 łyzki mąki, sól i pieprz, smażę duże placki 1 na całą patelnie i podaję składane na pół z duszonymi warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starucha 666
ja ziemniaki osączam i dodaję tylko ze 3 jajka [na 3 kg ziemniaków ] i sól do smaku jemy polane śmietaną mojej rodzince smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×