Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Renia2323

20 tc mało czuje ruchy dziecka

Polecane posty

Gość Renia2323

Cześć jestem w 20 tygodniu ciąży i mało czuję ruchy dziecka czy to jest normalne????? dziś cały dzień sie nie ruszało a teraz sie znów rusza i niewiem czy wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie. Kazdy dzidzius ma swoje dni aktywne i spokojniejsze, zreszta jak my. U mnie bylo dokladnie tak samo. Nie przejmuj sie a dla spokoju zadzwon do swojej poloznej to cie uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to normalne, na poczatku zdarza sie, ze mozesz go nie czuc nawet i pare dni. potem czestotliwosc ruchow sie zwiekszy i bedziesz je czula codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia2323
Dziękuje dziewczyny już mniej sie martwie może panikuje ale chyba już mi tak zostanie do końca ciąży bo to takie wychuchane maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia2323
Ja w nocy też czuje czasem jak sie przewracm z boku na bok ale strasznie marne te ruchy takie słabe. Ale skoro piszecie ze wszystko jest ok to sie ciesze. U ginekologa byłam na począdku tygodnia i powiedział że dzidziuś dobrze sie rozwija i ze to chłopiec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje chlopaki szalaly o 5 nad ranem i potem jak juz byly na tym swiecie to zawsze o tej porze sie budzily i walily kupke :D Najczesciej byly aktywne 30 minut po jedzeniu. Czesem jak bylo mi za cicho, to jadlam jakies ciasteczko i popilam ciepym mlekiem i dzidzius zaczynal wariowac. Zycze wszystkiego dobrego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia2323
Ja właśnie wcinam jedzonko wiec poczekam i zobaczymy jak moj chlopczyk sie zachowuje :-) A powiedz mi czy jak leżałaś na boku a później sie na plecu obróciłaś to czułaś taką kulke wystającą i takie w tym miejscu napięcie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjryjryy
Reniu, napiszę ci jak było u mnie (teraz jestem w końcówce ciąży i córcię czuję prawie cały czas). W siedemnastym tygodniu poczułam pierwszy ruch dziecka. Na kolejny musiałam czekać chyba z tydzień! A potem zdarzały się rzadko, dopiero z czasem coraz częściej aż stały się mocne, częste i różnorodne a przede wszystkim codzienne. I gdy w dwudziestym szóstym tygodniu zdarzyła się doba bez ruchu dziecka a ja w następnej dobie poleciałam spanikowana do lekarza, to powiedział mi że na tym etapie jeszcze tak może być i tylko posłuchaliśmy serduszka. Dopiero ostatnio, gdy byłam na wizycie w 30 tygodniu lekarz poradził żeby tych dziesięciu ruchów dziennie spodziewać się. Zatem wcześniej może być różnie a 20 t.c. to jeszcze wcześnie na wyciąganie wniosków i oczekiwanie regularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjryjryy
Podobno dziecko najłatwiej jest wyczuć gdy leży się na boku. Z moich doświadczeń wynika też że właśnie zmiana pozycji pomaga (bo małe przy naszym przekręcaniu się też się rusza). A,i dziecko ożywia się ponoć (to powtarzam za serwisami internetowymi) w jakieś pół godziny po zjedzeniu przez mamę czegoś słodkiego (wtedy dostaje dawkę pobudzającego cukru). I dodam jeszcze jedno, to z kolei od lekarza na temat przyczyny niewyczuwania ruchów. Otóż póki dziecko jest maleńkie, czasem obróci się tak że gdy się rusza, po prostu go nie czuć choć ono ruchy wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! jestem tu poraz pierwszy i jestem prawie w 33tc i od wczoraj bardzo zmniejszyly mi sie ruchy dziecka , wczesniej bylo bardziej aktywne , a w czoraj pod wieczor i cala noc nie czulam ruchow dopiero dzis kolo 12 godz 1 ruch i to bardzo slaby! prosze p0omozcie bo nieiem co mam robic , czy mam sie martwic ? prosze o odpowiedz! dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaanna
Możesz zgłosić się do najbliższego szpitala i poprosić o ktg lub zadzwonić do swojego lekarza. Lepiej to sprawdzić. malec może być np okręcony pępowiną i ją sobie uciska. Ale spokojnie - to może równie dobrze nie być nic niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest normalne ;))) Ja dopiero gdzies w 26 czułam wyraźnie i często ruchy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaanna
w 33 tyg. już raczej ruchy powinny być regularne. Spróbuj zjeść coś słodkiego, położyć się i próbować obudzić dziecko, np prze klepanie brzucha. U mnie zazwyczaj pomagało. Jeśli to nic nie da jedź na ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg23
nie denerwuj się.ja przez całą ciążę czułam słabo moją córeczkę.po prostu była małym leniuszkiem...najaktywniejsza była ok.24-27tygodnia.wszystko zależy od temperamentu dzidziusia.ja chodziłam często na ktg,że by się uspokoić.teraz ma 5 miesięcy.jest cała i zdrowa. ale co się nadenerwowałam- to moje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×