Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cahluah

karnisze drewniane

Polecane posty

Gość cahluah

witam mam pytanie jak mierzyć długość karniszy drewnianych? przymierzam sie bowiem do zakupu i nie wiem jak to mierzyć Tylko na szerokość okna ? czy też może dodać parę cm, żeby karnisz odstawał po obu stronach no po 3 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cahluah
podbijam :) proszę o pomoc proszęęę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej maja one stałe dł.
1,5 m..2m 2,5..Jesli okno ma dwa metry to wez 2,5m,,zapas 25cm ( po obu stronach) powinien dobrze wygladac...chyba ze masz waska scianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cahluah
dzięki :) znalazłam firmę, która przycina na wymiar karnisze :) Tyle ile chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto :D a po ci firma do przycięcia karnisza ?:Dkupijesz dajmy na to 2 metry karnisza a potrzebujesz 1,80 ,bierzesz brzeszczot i jedziesz z koksem :D to jest wałek z drewna, szybko się tnie :D Ja mam drewniany w jednym pokoju ,jest podwójny czyli na firanę i na zasłony ,mniejsza z tym ,potrzebowałam max 230 szerokości a tylko sa 2 m albo 2,5 m więc kupiłam 2,5 i odcięłam nadmiar z jednej strony ,na końce masz takie .....czapeczki :D nic nie widać ,że cięłaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki Nie piszesz jakie to okno np. PWC które posiada już rolety na szybach wewnątrz. Zakładam że to okno takie jak bywało, 25cm po obu stronach nadmiaru to trochę mało, raczej od 30cm, zależy jaka gruba jest tkanina na zasłonę i jakiej szerokości jest okno. Cyt" znalazłam firmę, która przycina na wymiar karnisze" ... dobre :) ... mam nadzieje że ta firma nie istnieje tylko z przycinania na wymiar karniszy ..... a przyciąć możesz sama wg. inst " ryjekkk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet nie w głowie mi
przycinanie. wolę gotowe, ładnie zrobione, z kompletem do mocowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile za nie zapłacisz
gotowe z kompletem montażowym, polakierowane z ładną końcóweczką 250 cm, tak około 60 zł kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile kosztują
dodam jeszcze, że karnisz podwójny :) drewniany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja za podwójny drewniany 2,50 m płaciłam 63zł .Ma się rozumieć komplet 2 "listwy",4 końcówki ,dwa uchwyty z podwójnym otworem na "listwy" + 40 żabek . Daj sobie spokój z firmą ,dasz sąsiadowi 5 złoty na piwko to ci jeszcze papierem ściernym pojedzie na końcówkach :Dpowiem ci jedno firma ,która oferuje takie przycinanie, robi tak samo jak ja :D nawet ci papierem nie pojada na końcówkach :D A jeszcze jedno ,wszystkie karnisze drewniane są lakierowane ,albo pomalowane lakiero- bejcą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej karniszy nie liczysz tylko na długość okna tylko jeszcze poza. Możesz dodać po obu stronach 3 cm i będzie dobrze. Bo nie wiem czy to by dobrze wyglądało jeżeli byś mierzyła tylko pod okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest możliwość to zawsze się powinno dawać jakiś zapas poza oknem, chociaż po 10 centymetrów. Co do karniszy to polecam jednak metalowe, np. takie z http://www.bramex.pl/pl - są dużo bardziej ładniejsze niż te drewniane, które potrafią się opuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniakulczynska
Polecam sklep internetowy z najtańszymi karniszami w Polsce www.taniekarnisze.pl Kupowałam tam karnisze do całego domu i nigdzie nie znalazłam taniej. Karnisze w bardzo dobrej jakości, przesyłka była gratis. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lando karnisze
Aby wymierzyć jakiej długości powinien być karnisz wystarczy zmierzyć wnękę okienną. Karnisz musi być od niej dłuższy o 50-60 cm jeżeli będą powieszone firanki i cienkie zasłony, lub 70-80 cm jeżeli będą powieszone firany i grubsze zasłony. Zapas długości jest potrzebny aby można było rozsunąć firany i zasłony i swobodnie otworzyć okno. www.producent-karniszy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×