Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mariolka.11.

Bezpłatny staż a ubezpieczenie zdrowotne

Polecane posty

Gość Mariolka.11.

Witam :) Od pażdziernika miałam zacząć staż opłacany z Urzędu Pracy, jednak okazało się, że zabrakło pieniędzy :( W związku z tym chcę pójść na bezpłatny staż. Jak wygląda wówczas sprawa z ubezpieczeniem zdrowotnym? Bo rozumiem, że UP nie będzie mi go opłacać? Czy takie sytuacje są regulowane prawnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
że skoro bezpłatny staż, to możesz być zarejestrowana jako bezrobotna i mieć ubezpieczenie z UP. w sumie staż nie jest zatrudnieniem. no i brak dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
No tak, ale status bezrobotnego wiąże się z gotowością do podjęcia pracy w każdej chwili, a ja chciałabym byc na tym stażu co najmniej 6 miesięcy (boję się, że wcisną mi byle co, bo stiwerdzą, że taki staż w ogóle ich nie obchodzi). Pewnie zalezy na jaką urzędniczkę trafię (czy przymknie na to oko czy nie). Bardzo zależy mi na tym stażu, ale ubezpieczenie też muszę mieć (nie stać mnie na opłacanie go we własnym zakresie). Co robić?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
To to masz problem, skoro sobie postanowiłaś równe 6 miesięcy. Chociaż weź pod uwagę, że UP rzadko komuś znajduje pracę, mozesz być zarejestrowana, a problem się pojawi dopiero w razie, jeśli za zaproponują pracę. Ja jestem an stażu z UP i równocześnie mam status bezrobotnej. Chodzę się podpisywać co miesiąc już 5 razy jako bezrobotna i jeszcze nigdy nie zaproponowali :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
bo generalnie to nie masz wyboru: tylko PUP,gdy jesteś bezrobotna. MOPS, gdy pobierasz zasiłek stały czy ZUS, gdy np. masz rentę. Domyślam się, że 2 ostanie Ciebie nie dotyczą, to tylko UP lub z własnej kieszeni, co wiadomo nie jest opłacalne. INNYCH OPCJI NIE MA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
Mi tez w sumie nie proponują (nie ma odpowiednich ofert pracy, tzn. są, ale nie w UP, ale ja nie mam jeszcze doświadczenia zawodowego :O ). Już sama nie wiem, co mam robić :( mnie się wydaje że -----> jak długo jesteś na stażu? I z jakiego jesteś regionu? Są jeszcze u Was pieniądze na staże (tzn. na rozpoczęcie nowych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
To wychodzi na to, że musiałabym ściemniać w UP, że nie jestem na żadnym stażu? :O No i jeszcze pracodawca musiałby mnie puszczać na wizyty do UP... jesli się zgodzi na taki układ. Chory kraj :O Człowiek chce isc na staż, pracowac za darmo i jeszcze nie ma ubezpieczenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
>>>> jak długo jesteś na stażu? I z jakiego jesteś regionu? Są jeszcze u Was pieniądze na staże (tzn. na rozpoczęcie nowych)? >>>>>> 5 miesięcy właśnie, to źle napisałam, bo podpisać się chodzę rok, czyli 12 razy i pracy nie ma :( a na stażu 5. to woj. mazowieckie, ale nie wiem, czy nowe staże ciągle dają. >>>>>>>>>> To wychodzi na to, że musiałabym ściemniać w UP, że nie jestem na żadnym stażu? >>>>>>>>>>>> nie wiem, czy trzeba ściemniać. w sumie ja jestem równocześnie i na stażu i bezrobotna. niestety nie wiem, jak oni na to patrzą, jak się idzie na staż na własną rękę. ale patrząc mądrze, tym bardziej powinni ubezpieczyć, skoro nie masz dochodów, no ale wiemy, że w naszym kraju nie do wszystkiego podchodzi się mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
A słuchaj, może zatrudnią Cię tam, gdzie odbywasz staż? Czasami się to zdarza. Jesteś zadowolona ze stażu? Nie pozostaje mi nic innego jak udac się do UP i wypytać o wszystko. Dzięki za zainteresowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
Nie zatrudniają, bo biorą nowych stażystów. Po co mają komuś płacić za etat, jak lepiej wziąć z UP, żeby to on płacił :O Smutne, ale prawdziwe. I nie jestem zadowolona, bo nie jestem najmłodsza, a jestem gówniarą do czarnej roboty :O Ale z czegoś trzeba żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
No jasne, rozumiem. Mimo wszystko zazdroszczę Ci tego stażu :P Czas ucieka a ja nadal nic nie robę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
powodzenia! i pamiętaj, że lepiej w prywatnych firmach, bo wtedy cień szansy, że można zostać, bo państwowe urzędy to żerują zawsze na stażystach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
Dzięki! Przyda się... ;) I nawzajem! :D Może ktoś jeszcze coś napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolka.11.
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×