Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość początkująca w pracy

umowa zlecenia - jak wypowiedzieć, jakie konsekwencje?

Polecane posty

Gość początkująca w pracy

Witam, Mam pytanie do osób, które pracują/pracowały na umowę zlecenie. Skończyłam w tym roku studia i od 3 miesięcy bezskutecznie próbuję znaleźć pracę związaną z moim zawodem. Niestety mimo wielu złożonych aplikacji nikt nie wyraził zainteresowania moją kandydaturą (powód - nie mam doświadczenia). Dzisiaj jednak dostałam propozycję pracy tzw. jakiejkolwiek, żeby mieć z czego żyć. Zaproponowano mi stanowisko obsługi klienta w solarium na umowę zlecenie. Jednak nie traktuję tej pracy poważnie, jeszcze się nie zdecydowałam, czy w ogóle przyjąć ofertę. Z jednej strony potrzebuję pieniędzy jak najszybciej, by opłacić dalszą naukę. Z drugiej strony wciąż mam nadzieję, że odezwą się firmy, dla których chcę pracować. Mam więc pytanie. Zakładając, że przyjmę ofertę pracy w solarium, będę pracować na umowę zlecenię. Co mam zrobić w sytuacji, gdy dostanę ofertę pracy w zawodzie? Wiem, że umowę zlecenie można wypowiedzieć właściwie w każdej chwili, ale jakie mogą być dla mnie konsekwencje z tego powodu (przeczytałam, że będę musiała wynagrodzić szkody - co to oznacza)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaaa
to musi być w umowie, może chodzi o koszty szkolenia, ale jakie znowu szkolenie do solarium. Poza tym jesli wypowiesz w terminie zgodnie z umową to nic nie będziesz płacic. Chyba ze pracodawca każe pracować jakiś okreslony czas pod pretekstem kary pieniężnej. Umowa zlecenie jest um cywilnoprawną i czego nie ma w umowie można doczytać w kc. Ja raz miałam um zlec, która przewidywała natychmiastowe wypowiedzenie. Poza tym możesz po prostu nie przychodzić do pracy dalej mając zlecenie bo jak sama nazwa wskazuje płacą za wykonane zlecenie, chyba ze w umowe jest inaczej. Zresztą co ja tu bede sie wysilać umowy nie czytałąm wiec trudo mi jest sie wypowiedzieć na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×