Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 2525kluska2525

Czy pracodawca mógł tak zrobić?

Polecane posty

Gość 2525kluska2525

Jestem 4 miesiące na stażu i byłam przyuczana do pracy na stanowisku, które właśnie w tym czasie się zwolniło (kobieta poszła na L4).. Dodam, że mam wykształcenie w tym kierunku. Dyrektor wspomniał, że po stażu zatrudni mnie na zastępstwo dopóki nie wróci pracownik. Długo się nie nacieszyłam, bo dwa tygodnie temu wspomniał, że ma kandydata - bardzo kompetentnego. Okazało się, że panna która przyszła, pojęcia nie ma o tej pracy.. Wykształcenie totalnie inny kierunek... Laska wogóle jest z poza gminy, dojeżdża 15 km, ja mam do pracy 2 minuty. Nabór na stanowisko nie był nigdzie ogłoszony, po prostu znajoma żony pana dyrektora... Czy w takim wypadku dyrektor miał obowiązek mnie zatrudnić? Wydaje mi się że spełniałam wymogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadertyuiop
idz do Inspekcji pracy i sie dowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddda
nie miał obowiązku zatrudniania ciebie. Skąd to w ogóle przyszło ci do glowy?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agam999
Oczywiscie ze mogl tak zrobic. Pracodawca ma zupelna swobode w doborze pracownikow, chyba ze jest pracodawca samorzadowym lub "panstwowym" to musi rozpisac konkurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2525kluska2525
Tak, pracodawca jest państwowy.. A pracownik jest zatrudniony na pół etatu, w tym wypadku chyba konkurs nie był konieczny... Przyszło mi do głowy stąd, że sam o tym wspomniał. No i jak już napisałam wyżej do pracy na tym stanowisku byłam przyuczana przez pracownika, który zresztą przed przyjęciem nowej dziewczyny poinformował dyrektora, że pracuję już samodzielnie.. Teraz wygląda to tak, że stażystka przyucza pracownika, który o pracy zielonego pojęcia nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2525kluska2525
Nie będę się spóźniać do pracy..?:-P Wójt powinien zatrudniać pracowników z własnej gminy..? :-P Nie no, w sumie to nic nie ma do rzeczy, zbędne to było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donnia
nie miał takiego obowiązku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracodawcy moga wszystko a pracownicy gucio.kiedys mnie zwolnili w pewnej firmie, bo przyszla kuzynka prezesa firmy i przeciez trzeba bylo ja gdzies wcisnac, glupia lampucere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×