Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kjdiSJVYOJlmIO

Katar - co zrobić

Polecane posty

Gość kjdiSJVYOJlmIO

Roczniak złapał katar i trochę gorączkuje i pokaszluje ( kaszel chyba przez spływający katar). Nie bardzo chce dać sobie spryskać nosek nie mówiąc już o kropelkach na katar:( Na gorączkę ok ładnie bierze lek ale co z tym katarkiem. Pod materacyk podłożyłam poduszkę i śpi ładnie ale jak już nie śpi to widać że katar bardzo przeszkadza. Do lekarza mamy na 16 ale on i tak przepisze głównie jakieś leki ( mam wodę morską i otrivin ale jak już pisałam ciężko podać) . Jak jeszcze mogę pomóc? Odciągnąć kataru też nie daje, czasem wydmucha ale to tylko czasem więc puki co to tylko wycieram to co wykicha. Jakie macie sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połóż dziecko na kolanach
głową w dół, i poklepuj po plecach dłonią złożoną w muszelkę wyleci sporo z nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa takie krople co se pryska na poduszke i pozwalaja oddychac...nie znam niestety nazwy opcja druga maśc majerankowa która smaruje sie pod noskiem do kupienia w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdiSJVYOJlmIO
ten olbas będę musiała kupić, a z tym poklepywaniem to moje dziecko raczej się tak nie da, pomimo choroby szaleje dalej w najlepsze i leżenie mu nie w głowie jak nie śpi, maść majerankową też mam ale jakoś nie działa chyba dla tego że co posmarowałam to od razu rączkami przetarło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam sprawdzony: daje 2 razy dziennie po lyzeczce calcium (zasusza katar) i po 10 kropli witaminy c (uzywam cebion) do tego duzo cieplej herbaty z sokiem malinowym i masc majerankowa pod nosek na noc nacieram pulmexem i zaklądam skarpety (jest wielki protest ale jestem nieugięta) na 2 dzien już widze poprawe a po 3 dniach przechodzi. A jak nie przechodzi to wtedy juz lekarz bo to znaczy ze to nie przeziebienie tylko coś powazniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdiSJVYOJlmIO
do na katar... jak już pisałam nie daje sobie zapsikać ani zakropelkować nosa. Nawet o wytarcie ciężko więc chodzi mi właśnie o takie sposoby jak kropelki na poduszkę itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdiSJVYOJlmIO
o właśnie cebion też daje, zapomniałam że mam calcium w apteczce będę musiała podać. Takie leki doustne chętnie bierze gorzej z tym wszystkim do noska. U nas to pierwszy dzień kataru. Znaczy się wczoraj już trochę było ale jeszcze można było zapsikać, dało się namówić na wydmuchanie noska a dzisiaj to już taki męczący katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiaczek***
mój lekarz jest przeciwnikiem wszelkich wspomagaczy w postaci kropelek dlatego dostaje syrop actifed (jest na katar i kaszel) i ściągamy katar "katarkiem" - tym do odkurzacza. syn sam sobie włącza odkurzacz i wyciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7.10
ja nie rozumiem jak sobie nie daje maz trzyma dziecko ty aplikujesz wode lub krople przeciez to dla jego dobra zeby zapalenia ucha nie dostalo lub oskrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim nawet nie psikam bo sie dra jak opetani. ostatnio odciagałam małemu katar to wygladalo to jak tortury (mial ze 4 miesiace) maz go trzymal ja ogciagalam a potem dzwonili sąsziedzi z pytaniem czy u nas wszystko ok ... wiec zaniechaląm tej procedury. Jak dziecko chodzi a nie lezy plackiem to katar i tak splywa. Wazne zeby w nocy dziecku dac wyzej poduszke zeby sie nie dlawilo katarem. polecam ci syrop malinowy. naprawde dzialą a latwo sie go robi. Te kupne niestety sie nie umywaja do tych domowej roboty. Kup troche malin powklądaj do sloiczków (3/4 wysokosci) i zasyp cukrem- zapasteryzuj i już gotowe (chyba ze masz sokownik to wtedy jest bez pestek) i naprawde naprawde sie sprawdza. Dziala rozgrzewajaco tak jak pulmex- tyle ze od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowaliśmy w zestawie inhalator Baby i rozgrzewający jednorożec to jest polska marka Sanity. Inhalator super wydajny, szybki, dla maluszka i dla dorosłego, a ten jednorożec to kompres, bardzo przyjemny wydajny nie wychładza się za szybko, można podłożyć synkowi do wózeczka na spacerze w zimny dzionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Monika
inhalator to super sprawa. U nas Adaś chętnie chce się inhalować, ponieważ kupiliśmy w aptece internetowej wapteka taki specjalny dla dzieci, Rossmax NI 60Q w kształcie pieska. Nie ma problemu kiedy przychodzi pora inhalacji, czasem sam się nawet domaga. Też jako sprzęt bardzo dobrze się sprawuje, polecam. Mając dzieci powinno się mieć w domu inhalator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Na pewno warto się zastanawić nad Novama Familino Pro. Jeśli o mnie chodzi, to bardzo polecam i zachwalam ten wariant. Gwarancja dożywotnia, pracuje na różnych rodzajach leku, można go używać tak naprawdę w terapii każdej infekcji która ma związek z układem oddechowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Green

Podbijam wątek, bo doskonale wiem jak męczący może być katar. Zatkany nos, utrudnione oddychanie, ogromny ból głowy. Ulgę przyniósł mi spray Apicold Mint, naprawdę okazał się moim wybawieniem, udrożnił drogi oddechowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Krople lub są takie plastry które z Vick czy jakoś tak. Nam bardzo pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×