Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

metafora .

potrzebna pomoc kogoś kto zna się na finansach - futures!

Polecane posty

Mam w swojej pracy mgr coś takiego: "Futures to umowa dwustronnie zabezpieczona, co uniemożliwia obydwu stronom wycofanie się z transakcji. Jest umową nierzeczywistą - w terminie rozliczenia transakcji na ogół rozliczana jest jedynie różnica cen. Transakcje te maja często charakter spekulacyjny, są też dość płynne, co umożliwia im bycie przedmiotem obrotu giełdowego" A problem brzmi: pani promotor napisała na marginesie, że jest to za mało precyzyjne. Czy możecie mi pomóc w sprecyzowaniu tego? Dodam, że to nie jest jakiś główny wątek mojej pracy, po prostu ma być wiadome, co to są kontrakty futures.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh ci studenci....
Transakcje futures- kluczowa role przy rozliczaniu tych transakcji odgrywa Izba Rozliczeniowa. Są one dokonywane na giełdach, a zasady są regulowane w regulaminie konkretnej giełdy. Izba Rozliczeniowa: dokonuje codziennych rozliczeń pomiędzy kursem futures a bieżącymi spotowymi (wylicza nadwyżkę lub niedobór inwestora). Inwestor ma możliwość zrealizowania na bieżąco tej nadwyżki albo jest zobowiązany do zapłacenia niedoboru. W celu zagwarantowani płynności bieżących rozliczeń transakcji futures Izba pobiera od uczestników depozyt- pobierany jest on od każdego kontraktu tzn. standardowej ilości waluty będącej przedmiotem transakcji (na rynku futures dokonujemy transakcji wielkości standardowych). Depozyt pozwala stale utrzymywać na rynku bankowym pewną ilość pieniędzy, (gdy sytuacja kursowa jest niekorzystna i wyniknie strata na kontrakcie, to Izba od razu potrąca tę ilość pieniędzy z depozytu) jej istnienie pozwala na rozbicie transakcji walutowej na oddzielne, dwie transakcje: kupna i sprzedaży waluty- powoduje to wzajemne uniezależnienie obydwu stron transakcji Transakcja futures: Jedyny kontakt pomiędzy kupującym i sprzedającym występuje w momencie przedstawiania oferty przez sprzedającego i przyjmowanie jej przez kupującego. Następnie transakcja zostaje zgłoszona do Izby Rozliczeniowej, która jest pośrednikiem, a transakcja jest rozbita na transakcje: sprzedający – Izba Izba – kupujący, które są od siebie niezależne. Transakcja futures może być realizowana: w sposób rzeczywisty- w momencie terminu na jaki została określona (udział ich jest niewielki) w momencie zamknięcia pozycji walutowej czyli zawarcia przez uczestnika rynku transakcji odwrotnej- gdy w transakcji sprzedający- IR wystąpi transakcja kupna, to uważa się ją za zamkniętą; (duży udział tych transakcji) Na rynku futures wystandaryzowane są nie tylko ilości waluty ale i terminy na jakie są one realizowane. Terminy są określone przez regulamin giełdy ale z reguły opiewają one na ostatni miesiąc każdego kwartału (kontrakty marcowe, czerwcowe, wrześniowe i grudniowe- określony jest konkretny dzień, na który transakcje futures będą zrealizowane). Zabezpieczenie się na rynku transakcji futures jest możliwe, gdyż zawsze kierunek zmian na rynku futures będzie odwrotny niż na rynku transakcji spot. Jeżeli na rynku spot podmiot miałby ponosić straty, to będą one rekompensowane zyskami na rynku transakcji futures.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh ci studenci....
Na jaki temat piszesz pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do Twojej wersji... ja mogę je naprawdę wszędzie znaleźć, skopiować do pracy itd., ale o każdym instrumencie pochodnym piszę niewiele, więc i na temat futures nie chcę się rozpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×