Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dorota5555

proszę o pilną odpowiedź - praca w sobotę

Polecane posty

Witam. Pracuję od poniedziałku do piątku po 8 godzin. Czasami się zdarza, że muszę przyjść w zastępstwie do pracy w sobotę. Praca w sobotę trwa 4 godziny. Odebranie tej soboty wygląda u mnie tak, że pracodawca każe mi przyjść w jakiś dzień tygodnia mojej pracy tylko na 4 godziny, w zamian za 4 przepracowane w sobotę - godzina za godzinę. Czy nie powinnam mieć całego dnia wolnego, bez względu na to ile godzin pracuję w sobotę? Bo zgodnie z Kodeksem pracy, pracuje się 5 dni w tygodniu. A co mi po tym jak przyjde na 4 godziny? Wtedy to i tak jest 6 dni czyli za dużo. Prosze o odp. Dodam, że mam umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam dzisiaj w tej sprawie ze specjalistą bhp mojego zakładu pracy. On stwierdził, że za sobotę odbieram godzinę za godzinę, czyli np. w jakiś dzień tygodnia mojej pracy, przychodzę tylko na 4 godziny zamiast na 8. Teraz już nic z tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za sobotę masz dzien wolny
Oprzeć się tu nalezy na art. 151 ze znaczkiem 3, z którego wynika, że zobowiązanie pracownika do wykonywania pracy w sobote może nastąpić wyłącznie z przyczyn uzasadniających zarządzenie pracy w godzinach nadliczbowych, a rekompensatą za to (nawet jeśli pracownik nie przepracował całej dniówki) musi być dzień wolny zastępczy. orzeczenie Sądu Najwyższego (SN I PKN 360/00) wskazuje, że termin dnia wolnego nie musi być podawany równocześnie z poleceniem pracy. Ważne jest tu, że przepisy te obowiązują wtedy, gdy Twój wymiar czasu pracy wynosi 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. informacja jest na 100 % pewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×