Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alina25

Ciąża u osoby otyłej

Polecane posty

Gość Alina25

Witam, Jestem w 6 tygodniu ciąży, mam 1,70 wzrostu i ważę 110 kg. wiem, że to dużo, to spora otyłość, ale do wagi przyczyniaja się też duże piersi gdyż mam miseczkę E w spadku po kobietkach z mojej rodziny. Chciałabym się zapytać czy są tu na forum jakieś otyłe mamy lub przyszłe mamy, które moga mi powiedzieć z jakimi problemami borykały sie w ciąży z powodów wagi. Swoje rady i spostrzeżenia. A i mam jeszcze jedno pytanie - jak wiadomo osoby otyłe brzuszek mają - wiec kiedy ten brzuszek zaczal się Wam zmieniać w ciązowy i było go widać? Ja niby w 6 tygodniu jestem, ale już na tym etapie mam twardszy brzuch i nie mogę go wciągnąć. Proszę o opinię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinalk
hej. Ja też mam sporą nadwagę i mimo to staram sie o dzidziusia:) a ty planowałaś tą ciąże? mam nadzieje że będzie wszystko ok, tylko musisz robić badania i znaleźć dobrego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolzaa
nim zaszlam wazylam 70 kg...w dniu porodu 106, teraz waze 83 ale mam diete i cwicze ,zle sie czuje..dokucza mi kregoslup w ciazy bardzo puchlam ,obrzeki,bole nog i krzyza byly okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina25
Karinalk - tak ciąża była planowana, udalo sie za pierwszym podejściem :) myśleliśmy, że za drugim, ale okazalo się ze to 6 tydzień, więc tamtem "okres" to nie był okres hehe... Do reszty dziewczyn - osoba otyła nie zawsze znaczy nieapetyczna. Ja jestem otyła, ważę ile waże, ale ani ja ani moi znajomi nie wyobrażaja sobie mnie innej. Mam normalną buzię, normalne nogi, ramiona, talie, poprostu mam spory brzuch i duże piersi, ale mam to szczęście, że wyglądam proporconalnie, a zadbana jestem - to zależy od osoby jak o siebie dba. Ja uważam się za zadbaną i atrakcyjna, a tusza mi nie przeszkadza, do tej pory nie przeszkadzała (gdyby przeszkadzała - schudłabym) ale nie wiem jak to będzie w ciąży wiec podpytuje - moze teraz zacznie przeszkadzać, jednak mam nadzieje, ze nie :) Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, piszcie dalej jak coś wiecie! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja bliska kol
tez jest osoba dobrze zbudowana:) w ciaze zaszla tez za 1 podejsciem teraz ma slicznego chlopca, no coz tzw brzuszkiem ciazowym cieszyla sie dopiero ok 7m-ca, dolegliwosci to bole plecow, nog, puchniecie, no i bez przerwy siku:) no ale to prawie kazda kobieta w ciazy przechodz, jedynie mdlosci ja nie dopadly i wilczy apetyt, urodzila przez cesarke(wysokie cisnienie) i niestety nie bylo jej dane karmic piersia bo nie miala pokaru, ja osobiscie uwazam ze kazda kobieta w ciazy jest piekna na swoj sposob, gratuluje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaa jednaaa
ja mam 1,54 cm wzrostu i ważę 85 kg. Mam już 3 letnią córkę i chciałabym 2 dziecko ale moja otyłość mnie do tego zniechęca. Postanowiłam sobie że muszę zrzucić 15 kg zanim zdecyduję sie na 2 dziecko. Przed 1 ciażą ważyłam 68 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zadbanie
to m.in. dbanie o to by ciało mialo odpowiednią wagę.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tam już nie chodzi
o wygląd ale osoba otyła zazwyczaj gorzej znosi ciażę bo organizm musi sobie radzić i z nadmiarem kg i z typowymi dolegliwosciami ciążowymi...genaralnie kręgosłup, stawy i nogi maja za swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestescie podłe...plujecie jadem i żółcia gdzie tylko mozecie... ja nie jestem otyła i nie mam takiego problemu jak ty autorko al nie daj sie tym dziwczkom to ze jestes otyla nic nie znaczy jestes jaka jestes moze nie do tematu ale dziwi mnie jak takie zimne kobiety moga sie tu wypowiadac...żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abraja ale o co chodzi
rozumiem, że otyłośc w żaden sposob nie wplywa na zdrowie kobiety? zwlaszcza ciężarnej?:O Już nawet nie tyle dla atrakcyjnosci fizycznej co dla zdrowia powinna trochę zgubić kilogramów. Nie ma to jak stwierdizć, ze tusza mi nie przeszkadza a mimo to narzekać, że meczę sie szybko, sapię przy najmniejszym wysilku fizycznym, mam obrżeki na nogach, boli mnie kregoslup itp... tak wlasnie jest u osob otylych - nie chca nic zrobic z wagą ale narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja bliska kol
bo zazwyczaj jest tak ze osoby przy kosci sa wesole, zyczliwe, a te chudziny z wystajacymi koscmi zazdrosne, obrazliwe i caly swiat przeciwko nim, ja ksztaltuje sie posrodku, zdrowy wyglad to nie tylko waga ponizej 50 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina25
Oczywiście, że się nie daje :D nie dotyczą mnie komentarze tych zazdrosnych dziewczyn absolutnie :))) luuuzik Dziękuję za komentarze i te na temat i te troche mniej :D przynajmniej sie posmieje z tych zakompleksionych dziewczyn :) przykro mi dziewczyny, ale jestem z wami i sluze pomocą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na otyłych wszyscy plują jadem
bo wygądają wg nich obrzydliwie, itp. ale jak ktoś chleje bez umiaru i ćpie to już jest ok bo to przecież "robi wrażenie i imponuje". Żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i sie zaczyna
że puszyste sa takie milutkie i sympatyczne (to skąd to obrażanie szczupłych od anorektyczek, zołz itp)?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zamartwiaj sie kobieto
Ja przed ciaza wazylam 95 kg.No,ale moj wyjatek byl taki,ze ja mierze 180 cm.Jestem wysoka,wiec nie widac u mnie bylo tej wagi.. Ale nie mialam zadnych powiklan w ciazy,mimo,ze przytylam jeszcze 30 kg :p no tylko tyle,ze puchlam jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrze zbudowany
to moze być atleta a nie osoba otyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja lubie takie biszkopciki ;) to najpogodniejsi ludzie jakich znam,dowcipni,elokwentni i otwarci na innych ha w przeciwienstwie do tych co na listku sałaty jada przez tydzień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abraja ale nie popadajmy
w skrajności. Zarowno otyłośc jak i niedowaga jest zła dla zdrowia. I nie ma to jak stereotypy - jak gruby to miły i w ogole a jak chudy to wredny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e...tam...
Alina 25 ja również należę do osób otyłych ciążę zaczynałam zwagą ok 110 kg teraz zacznę 7 miesiąc i ważę jakieś 107 kg, ciążę znoszę raczej dobrze po za małymi dolegliwościami takimi jak ból kręgosłupa, czy ostatnio znowu wzdęcia. Ale ogólnie jest ok. Mam jeszcze problem z ciśnieniem, lecz to raczej nie jest główna przypadłość dziewczyn otyłych w ciąży, gdyż jak byłam w szpitalu to leżała ze mną dziewczyna mająca również ten problem a była szczuplutka, więc sama widzisz. Tak więc nie przejmuj się a wszystko będzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!!!!!! Pragne dolączy do waszej dyskusji :) łączy mnie z wami problem otyłąści w ciąży:( moja waga 94 przy wzroście 150 :( mówie wam totalna porażka wyglądam jak wiloryb:))) jestem w 14 tc.i musze wam powiedzieć iż umnie to widac. znajomi zauważają moją ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie czego boje się najbardziej :( przyjacie i personelu na porodówce :( już to przerabiałam :(:( drwiny i kpiny traktowanie przedmiotowe ,jak byśmy było gorsze i nie ludzmi tylko upaśonymi świniami :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 1,75 i waze 110 kg, tylko ze ja mam bardzo szczupła twarz i ręce i ogólnie nie wyglądam na typowa otyła osobę, wzięłam sie za dietę i zaszłam w ciąże:) teraz jestem w 8 tyg . najważniejsze żeby nie jeść za dwoje bo to zabójstwo dla takich osób, dziecku wystarczy to co ty jesz.. Ja mam mały brzuszek ,ale czuje ze twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorkiiiiiiiiiiiiiii
ja zachodzac w ciaze wazylam 90 kg pod koniec 110 czulam sie dobrze zadnego ndcisnienia wszystkie badania wychodzily dobrze rodzilam w maju i dopiero pod koniec zaczelam puchnac nie bolaly mnie plecy mialam rodzic sn ale synus nie wstawil sie w kanal rodny i mialam cesarke nie martw sie wszystko bedzie dobrze a jezeli boisz sie przytyc idz do lekarza i popros o diete on ci dobierze odpowiednia diete dla kobiet w ciazy nic nie przytyjesz a nawet bedziesz chudla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy maksia
a jak teraz wyglądasz, ważysz juz po? szybko schudłas czy musiałas walczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antia
Hej ja tez mam problem z nadwaga i zaliczana jestem do osób otyłych ale za kilka miesięcy będę się starała wraz z mężem o dzidziusia. Staram się teraz trochę zbić wagę i wykupiłam sobie karnet na basen i siłownie gdzie uczęszczam 2-4 razy w tygodniu więc moja kondycja jest ok. Jednak waga prawie w ogóle nie spada tyle tylko że mam więcej siły i nie męczę się wchodząc po schodach na wyższe piętra , pozbyłam się na pewno bólu w kręgosłupie jednak waga prawie stoi w miejscu. Chcę się przygotować do tej ciąży więc postanowiłam bardziej o siebie zadbać. A wy jakoś przygotowujecie albo przygotowałyście się do ciąży????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Ja też jestem otyła. Zaszłam w ciąże po pól rocznym staraniu. Niestety miesiąc temu miałam wypadek i poroniłam :( Teraz planuję zrzucić parę kilo przed następną ciążą dla swojego dobra i dla dobra dziecka. wystarczy schudnąć te 10% wagi a to naprawde nie jest trudne bo te pare kila idzie szybko bardzo. Życzę wszystkim powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez chce BABY!
Gratuluje! ;) autorko moja waga i wzrost są takie jak u Ciebie! Tez bardzo chce mieć drugie dziecko. Problem w tym ze mam już termin na wizytę do chirurga ( pomniejszenie żołądka) i teraz nie wiem czy było by lepiej pierwsze urodzić a pózniej operacja czy pierwsze operacja a po dwóch latach zacząć sie starać o dziecko. W obydwoch przypadkach jest ryzyko. Ale ja nie wiem co lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez chce BABY!
Pierwsze sie wykasowalo a jak napisałam drugi raz to obydwa sie dodały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisisia
Witaj "ja też chce BABY"! Dlaczego zdecydowałaś się na tę operację? Czy zdajesz sobie sprawę z jej niebezpieczeństwa? Czy naprawdę nie dasz rady schudnąć innym sposobem, np. dieta + ćwiczenia? Polecam przeczytanie historii pewnej dziewczyny, która po tej operacji zmarła. Jej mama opisuje wszystko na forum diety.pl - pod pseudonimem telepeters. Możesz wygooglować. Przemyśl tę operację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×