Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kohanka87

ile dni ma okres wypowiedzenia??

Polecane posty

Czy może mi ktoś pomóc? złożyłam wypowiedzenie z pracy (3 miesięczny okres próbny) i wg kodeksu okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. może to głupie ale zastanawiam się czy te dwa tygodnie mam rozumieć jako 14 następujących po sobie dni tygodnia czy jako dni robocze (co daje prawie 3 tyg). pytam bo mam już serdecznie dość tej pracy i te parę dni robi mi dużą różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o 14 dni ciągłych, następujących po sobie, wliczając soboty i niedziele. Dam taki przykkład (niestety, prawdziwy) Mój mąż dostał wypowiedzenie miesięczne 29 stycznia mu wręczyli, i miał napisane że pracuje do 28 lutego, czyli kalendarzowy miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dniówkaa
jak 14 dni to oczywiste że 14 dni żadne robocze tylko musz to być pełne dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypowiedzenie złożyłam 21.09 a każą mi pracować do 10.10 a w umowie mam zapis że okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie i tak jakoś mi się nie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zaznaczyłaś w tym wypowiedzeniu dokładnie z którym dniem chcesz być na wypowiedzeniu? Bo powinnaś napisać, że tam z dniem takim czy takim i wtedy od tego dnia liczą dwa tygodnie. Ja się zwalniałam z pracy to złożyłam wypowiedzenie 10 sierpnia i napisałam że z dniem 10 sierpnia i już. Tyle że ja miałam umowę na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie napisałam że z dniem 21.09 wypowiadam umowę z uwzględnieniem 2 tyg okresu wypowiedzenia. no i mnie rozpisali w grafik do 10.10 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na Twoim miejscu bym poszła do kadr czy nie wiem gdzie załatwiasz takie sprawy , pójsć i zapytać dlaczego rozpisali Cię aż do 10 skoro pracujesz krócej, może po prostu osoba która układała grafik nie wiedziała że jesteś na wypowiedzeniu. Lepiej pójść zapytać i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Wypowiedzenie liczone w tygodniach ( 2 tygodnie) zawsze kończy się w sobotę i trwa całe 2 tygodnie. Złożyłaś w poniedziałek 21.09. więc kończy się 10.10. Gdybyś złożyła w piątek 18.09 zakończyłoby się 03.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1234
dokladnie jak pisze poprzedniczka jest taki przepis w kodeksie pracy ze jednak tak to wychodzi niestety albo stety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypowiedzenie
jest skuteczne na koniec tygodnia,w którym upływa ostatni dzień z 2-tygodniowego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alliska
wypowiedzenie 2 tygodniowe zaczyna się zawsze w najbliższą niedzielę po złożeniu wypowiedzenia a kończy się w sobotę 2 tygodnie póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×