Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agawska

muszki owocówki

Polecane posty

Jak zwalczyć tego owada? Prosze o pomoc!!! Mam po sąsiedzku działkę- zarosnieta , zapomniana, ogrodzona a na niej jabłonie z mnóstwem spadów, więc prawdopodobnie stad te muszki. W domu jest ich pełno co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysprzątaj dokładnie kuchnię
wszystko co nadaje się do jedzenia i picia oprócz wody schowaj do lodówki, muszki znikną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pieczywo ? zamiast w chlebaku trzymać w lodówce? Myśle, że dopóki na sasiedniej działce będą lezały jabłka to nie pozbedę sie tych owoców, a pokonywanie ogrodzenia i sprzatanie komuś działki ze spadów owocowych wcale mi sie nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysprzątaj dokładnie kuchnię
do pieczywa muszki nie lecą, chyba że trzymasz tam jakieś drożdzówki z dźemem czy serem, ja też mam ogród, moja sąsiadka ma cały sad owocowy a muszek w domu nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprowadziłam się dobiero w sobotę (25.09)!! Nie mam niczego co nadaje się do jedzenia na widoku, a muszki mam nawet w łazience!! Tam jedzenia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie masz na wierzchu
nic do jedzenia, to muszki do dwóch dni znikną, ale też pojawią sie natychmiast jak tylko poczują coś co nadaje się do żeru, np. nieumyta szklanka po piwie, kieliszek po winie, jakikolwiek owoc itp. trzeba chować jedzenie, myć naczynia i blaty kuchenne, nie ma innej rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbdasipb
A guzik prawda że tylko do jedzenia.... JA mam w domu oblężenie, rano wchodzę do łazienki a mydło w kostce czarne od tych małych cholernych gnojków... Potrafią gromadami przesiadywac na oknie aż okno się ciemne robi. Ostatnio obsiadły okno w sypialni którą dopiero wykańczamy, zero jedzenia, kompletnie nic co mogłoby je zwabić. A one i tak są. Już nie wiem co z nimi zrobić. A w kuchni czyściutko, żadne resztki nigdzie nie leżą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie nie ma muszek
a wokół domu parę jabłonek aktualnie owocuje, nie sądzę żeby te muszli lubiły mydło :P chyba, że masz w domu jakieś mutanty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAzyliimuszek
BAZYLIA, muszki owocowki nienawidza zapachu bazylii, kup w markecie i postaw najpierw w chacie i zostaw otwarte okno na noc na przyklad tam gdzie sa, a potem na oknie trzymaj, u mnie podzialalo nieslychanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubie bazylię skorzystam z tej rady. Teraz pomyślałam, że może moja babcia -mieszka ze mna (ma swój pokoik) coś zachomikowała i zapomniała o tym i stąd te muszki. Czas na generalne porzadki u babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one ciągną do zepsutych owoców
zapachu alkoholu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszki ffe
Tez z sie z tym zmagalem, u mnie to zadzialalo: Te nieprzyjazne muszki można także potraktować za pomoc suszarki do włosów. Jeśli zauważymy większe stado należy nastawić na nie ciepłe powietrze z suszarki. Zostaną one po prostu zlikwidowane za pomocą gorącego powietrza. http://nuclearts.pl/dom/muszki-owocowki-jak-sie-ich-pozbyc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jak mialam muszki to zawsze
na stolik dawalam kieliszek ze slodkim winem i w tym skubane sie topily. Na nast dzien wino wylewalam i mialam spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadiiska
Nie prawda z tą bazylia, cała banda na niej siedzi, musialam schowac ją do łazienki, zamknelam drzwi,wchodze po godzinie i co? i tak ją dopadly małe dranie... sprobuje tej porady z winem, moze sie utopia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
wino moim zdaniem nie działa - faktycznie trochę się utopi, ale znaczna większość po prostu się spokojnie opije i poleci dalej na dodatek zapach wina zwabia całe stada, chyba dzwonią do siebie na wzajem, że jest impreza ;) bo po otwarciu butelki pojawiają się całe stada moim zdaniem najlepszą metodą jest chowanie wszystkiego w okresie muszkowym do szczelnych pojemników i szczelne zakrywanie kosza na śmieci, gdy muszki nie będą czuły zapachu jedzenia, nie będą wlatywały do domu, a gdy nie będzie jedzenia na wierzchu, nie będą się miały na czym rozmnażać a te, które wlecą najwygodniej chyba wciągnąć odkurzaczem z okna na szczęście już niedługo koniec muszek, w tym roku u mnie nawet najgorzej nie było, kilka lat temu pamiętam masakrę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest metoda
Do słoika wlej odrobinę zwabiacza (sok, wino, resztki owoców), na słoik nałóż folię spożywczą (szczelnie, naciągnij) i zrób w niej kilka malutkich dziurek (wykałaczką), nie za dużych. Muszki wejdą do słoja i już nie wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×